Nice to meet you: 10 celebrit, které se ve skutečnosti jmenují jinak

Jedním z největších trendů mezi celebritami je používání prostředního jména. Někdy zní lépe než to první (Ashton Kutcher je přeci jen výraznější než Christopher Kutcher). Jindy chtějí celebrity svým jménem sentimentálně vzdát hold svému oblíbenému autorovi, filmové postavě nebo uctít rodné jméno babičky (och, Natalie Portman). A když selže všechno ostatní, stačí přezdívka z dětství (že, Miley Cyrus?). Znáte skutečná jména svých oblíbených hvězd a co je k jejich použití vedlo?

Olivia Wilde, vlastním jménem Olivia Cockburn

Olivia Wilde pochází ze spisovatelské a novinářské rodiny a své příjmení si zvolila podle dramatika Oscara Wildea. Svou volbu vysvětlila tím, že se během hraní postavy Gwendolyn ze hry „Jak je důležité míti Filipa“ zamilovala do Oscara Wildea. Autora si váží proto, že by podle ní revolucionář, komik a hluboký myslitel.

Bruno Mars, vlastním jménem Peter Gene Hernandez

Za zpěvákovou přezdívkou Bruno stojí roztomilý důvod: byl baculaté miminko. „Bruno jsem po Brunu Sammartinovi, což byl takový velký, tlustý zápasník. Jako dítě jsem byl malý a podsaditý, tak mi táta dal přezdívku po něm. A proč ještě Mars? Protože spousta dívek údajně říká, že Bruno není z tohoto světa.

Slavné ženy, které se rozhodly zůstat bezdětné

elle.cz

Gigi Hadid, vlastním jménem Jelena Hadid

Do školy s budoucí modelingovou star chodila dívka jménem Helena. Učitelka, která dívky musela vyvolávat, byla zmatená a děvčata se jí pletla. „A tak se paní učitelka zeptala mámy: 'Kdybych potřebovala říkat Jeleně přezdívkou, jaká by to byla?" A moje máma říkala: ‚Někdy jí říkám Gigi‘ a to jméno mi už zůstalo,“ zavzpomínala Hadid na původ svého nového křestního jména.

Katy Perry, vlastním jménem Katheryn Elisabeth Hudson

Úspěšná zpěvačka a životní partnerka Orlanda Blooma se narodila jako Katheryn Elisabeth Hudson a pod tímto jménem vydala v roce 2001 své debutové album Katy Hudson. Protože se ale toto jméno příliš podobalo jménu herečky Kate Hudson, zvolila si jako své nové umělecké jméno rodné příjmení své matky Perry.

Natalie Portman, vlastním jménem Neta-Lee Hershlag

Natalie Portman se narodila v Izraeli židovským rodičům. Ve třech letech se rodina přesunula do Washingtonu. Ačkoli Natalie tvrdí, že její srdce zůstalo v Jeruzalémě, změnila si své původní příjmení Hershlag na rodné jméno své babičky Portman.

Co jste nevěděli o Gigi Hadid?

elle.cz

Lady Gaga, vlastním jménem Stefani Joanne Angelina Germanotta

Příběh uměleckého pseudonymu Lady Gaga začal automaticky opravenou textovou zprávou. V roce 2006 se seznámila s hudebním producentem Robem Fusarim, který její zpěv přirovnal k Freddiemu Mercurymu z Queen. Kdykoli vešla do studia, zpíval „Radio Ga Ga“. Jednoho dne si psali SMS a jeho telefon to automaticky opravil na Lady Gaga. Údajně mu odepsala: „To je ono.“

Demi Moore, vlastním jménem Demetria Gene Guynes

Podle deníku The Guardian jí matka vybrala jméno Demetria poté, co ho viděla v reklamě na šampon. Její příjmení, Guynes, dostala po Danny Guynesovi, muži, o kterém se předpokládalo, že byl jejím otcem. Teprve později zjistila, že jejím skutečným otcem byl Charles Harman. A nynější Moore? V roce 1980 se provdala za zpěváka Freddyho Moorea a jeho jméno si po rozvodu ponechala.

Tetování celebrit: které slavné obrázky kopíruje celý svět?

elle.cz

Ashton Kutcher, vlastním jménem Christopher Ashton Kutcher

Cítím se jako podvodník, protože se ve skutečnosti nejmenuji Ashton,“ prozradil herec na předávání cen Kids' Choice Awards 2013. Pravdou je, že Ashton je jeho druhé jméno. Křestním jménem se od narození jmenuje Christopher. Změnil si ho a začal si říkat Ashton, když v 19 letech rozjel svou hereckou kariéru.

Miley Cyrus, vlastním jménem Destiny Hope Cyrus

Když byla Cyrus miminko, její rodina jí říkala „Smiley“, protože se pořád usmívala. V roce 2009 si oficiálně změnila jméno své původně mnohem dramatičtěji znějící jméno na Miley Ray Cyrus.

Winona Ryder, vlastním jménem Winona Laura Horowitz

Podle magazínu People Winona na otázku, jak by si přála být uvedena ve své první roli, zvolila příjmení hudebníka Mitche Rydera, protože jeho album v tu chvíli právě hrálo jako podkres.

 

Zdroj: ELLE.com, Wikipedia, ČSFD