Miley Cyrus: Dětská hvězda, která úspěšně dospěla

 

Když se Cyrusovým 23. listopadu 1992 narodila dcera, měl její otec jasno. Bude z ní hvězda. Sám Billy Ray je country zpěvák, dokonce nositel Grammy. Byl to on, kdo dceru přivedl na casting Hannah Montany, hudebního seriálu, který spustil celosvětovou popularitu Miley. Mimochodem její jméno vzniklo jako přezdívka ze slova „smiley", které dostala jako neustále usmívající se dítě. Nicméně Billy Ray dostal v Hannah Montaně také roli, ztvárňoval otce a pro rodinu to byl zlatý důl, protože projekt se natáčel celých pět let. V rozhovoru pro časopis GQ v roce 2011 ale Cyrus starší prohlásil, že mu Hannah Montana zničila život a rodinu. Tehdy se totiž po osmnácti letech rozešel s manželkou Tish.

Scarlett Johansson: Nejlépe placený sexsymbol na světě

elle.cz

V době, kdy Miley dospěla, se potřebovala odstřihnout od dětského obrazu Hannah Montany a bojovala tím všemi způsoby. Pózovala nahá, natáčela kontroverzní hudební videa, ale v té době dostala podporu své kmotry, country legendy Dolly Parton. Ta veřejně prohlásila, že Miley „je dost chytrá a talentovaná, aby náročné období zvládla," uvedla Parton v rozhovoru pro Time. Když se v roce 2013 stala číslem jedna na seznamu 100 nejžhavějších hvězd časopisu Maxim, bylo jasno. Kapitolu své dětské slávy chce mít Miley definitivně za sebou. 

 

„Ta holka je dost chytrá a talentovaná, aby své dospívání zvládla," prohlásila o Miley Cyrus Dolly Parton.

 

Zpěvačka o sobě také prohlásila, že je gender fluidní pansexuálka a stala se aktivní podporovatelkou LBGT+ komunity. I když se v roce 2018 vdala za herce Liama Hemswortha, se kterým se o rok později rozvedla, stále Miley trvala na tom, že queer.

Podobně otevřeně Miley mluví i o tom, že příležitostně užívá konopí. V rozhovoru pro Rolling Stone uvedla, že společně s MDMA považuje cannabis za „šťastnou drogu". V ten stejný čas byl její otec velmi znepokojený přístupem Miley, ale mohl udělat pouze to, co rodiče dospělých dětí jsou nuceni učinit: čekat, než to celé přejde.

Travis Barker: Potetovaný romantik, který miluje slávu

elle.cz

Zpěvačka, která trpí srdeční vadou zvanou tachykardie, se také dokáže velmi odvázat v módním ohledu. Například na předávání cen VMA Music Awards v roce 2015 dorazila ve zlatém outfitu od Versaceho, ve kterém byla prakticky nahá. A co onen pověstný jazyk venku, způsob, jakým Miley neustále jeden čas pózovala na červeném koberci? Měla to být rebelská póza, ale zároveň prý vycházela z nejistoty. Zpěvačka podle rozhovoru pro médium Billboard netušila, jak se před záplavou fotografů chovat.

Dnes to vypadá, že se třicetiletá Miley už našla. Během pandemie odstartovala na svém Instagramu vlastní talk show, ve které hovoří s celebritami a experty. Pozvala sem nejen senátoru Elizabeth Waren nebo Demi Lovato či Selenu Gomez, ale také vlastního terapeuta. Být dětskou hvězdou je svým způsobem prokletí, Miley patří všechna čest, že své dospívání a nalezení nové identity zvládla bez větších karambolů.