Exkluzivně pro ELLE: Brighton Zeuner uvádí svou kolekci obuvi

V pouhých 15 letech je Brighton Zeuner nositelkou jména, se kterým je nutno počítat. Dvojnásobná skateboardová mistryně světa na parkovém terénu je inspirací pro mladé jezdkyně po celém světě, tváří v tvář profesionální skateboardingové scéně, ve které ještě pořád jednoznačně převládá mužské pokolení.

Ahoj Brighton! Jak se dneska máš? Prozraď našim čtenářům, kolik ti je let a odkud jsi? 

Děkuju moc! Mám se skvěle. Je mi patnáct. Narodila jsem se v Arizoně a bydlím v Newport Beach v Kalifornii.

Jak a kdy jsi poprvé objevila skateboarding?

Přivedl mě k němu táta. Na skateboardu jezdil celý svůj život. Nejdřív dostal první prkno můj bratr. A já moc chtěla jezdit taky, takže jsem začala v osmi letech a už nikdy nepřestala.

Jak vypadal tvůj první skateboard?

Pamatuji si, že byl růžový a opravdu dlouhý. Na mě až moc. Ale stejně jsem na něm strašně ráda a dlouho jezdila.

Máš někdy pocit, že tě kvůli tvému mladému věku třeba lidi v oboru neberou tak vážně?

Já jsem na skatu začala jezdit jako dítě a od začátku se pohybuji ve stejné komunitě nadšených lidí. Vyrůstám s nimi a spojuje nás jedna vášeň. Zatím jsem neměla pocit, že by mi někdo nevěřil jenom proto, že jsem mladá holka.

Jaká byla dosud nejnáročnější věc, se kterou jsi se během kariéry potýkala?

Pravděpodobně, když jsem měla svoje první skutečné zranění. Došlo k němu při závěrečné olympijské kvalifikační jízdě v Číně. Tenkrát jsem si utrhla vaz v pravém kotníku. Bylo to opravdu těžké, protože jsem pak dalších pět měsíců nemohla na prkno sáhnout a propásla jsem řadu důležitých závodů. 

 

Vans

Jak se cítíš, když tě lidé označují za budoucí naději ženského skateboardingu?

Vždycky se cítím strašně polichocená. A to přitom dělám „jen“ to, co mě baví! Mám štěstí.

Mluvíme-li o publicitě… Jsem ohromena, že se tvoje tvář objevila za posledních rok v nejprestižnějších módních a lifestylových magazínech (ELLE, The New York Times atd.). Jak se na to díváš? 

Je to pro mě sen, ze kterého se nechci probudit.

Jaká je tvoje oblíbená značka?

Rozhodně Vans! Tahle značka byla mým sponzorem prakticky od té doby, co jsem si poprvé stoupla na prkno. Věřili mi a já jsem jim za to neskutečně vděčná! Vždycky jsem proto nosila oblečení od této značky a jejich „magické“ boty! Další oblíbenou značkou je Frog Skateboards. Jsou cool a přicházejí s opravdu skvělými nápady. 

Dnešní rozhovor spolu vedeme právě díky Vans. Proto ti musím poblahopřát k tomu, že jsi se stala jejich nejmladší designérkou. Tvoje nová kolekce je skvělá!

Děkuju moc! Byla to pro mě skvělá zkušenost. Opravdu mě bavilo celou kolekci navrhovat, vymýšlet vzory, střihy a kombinovat barvy. 

Jaký byl tvůj první pocit, když jsi tuhle nabídku dostala?

Úplně se mi zatočila hlava! A pak jsem dostala asi tisíc různých nápadů, co bych v té kolekci chtěla mít. Byla to smršť!

Vím, že je to teď těžké říct, ale který kousek je z celé kolekce tvůj nejoblíbenější?

To je fakt těžká otázka! Mám ráda celou tu kolekci od ponožek přes boty až k doplňkům. Ale kdybych opravdu musela, pak bych asi zvolila to cool tričko s kytičkou.

Jaká byla tvoje inspirace?

Rozhodně devadesátky. Hodně barev, retro střihy a cool grafika. 

Co jiného chystáš tento rok?

Teď se díky pandemii koronaviru všechno hůř plánuje, ale snažím se zůstat co nejvíc pozitivní a pořád jezdit. To je nejlepší lék na nedostatek pozitivní energie!

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)