Všechno nejlepší, Brade!

 

Byť pozornost veřejnosti získal díky filmu Thelma and Louise z roku 1991, moje generace si jej bude spíše pamatovat coby neodolatelného upíra Louise, který očaroval nejen Lestata (Toma Cruise), ale i novináře Daniela Molloye (Christian Slater), který se rozhodl sepsat jeho životní příběh. Autorka knižní předlohy Anne Rice však několikrát podle The Hollywood Reporter vyjádřila svůj nesouhlas s obsazením, a trvala na tom, aby si Cruise a Pitt vyměnili role. Pitt navíc v rámci interview pro The Times řekl, že celé natáčení bylo otřesné, jelikož strávil šest měsíců ve tmě – pochopitelně, nikdo neřekl, že život upíra bude jednoduchý!  

 

 

Už o rok později se objevil v Se7en a fantasy filmu The Twelve Monkeys, za který byl oceněn Zlatým glóbem a zároveň byl nominován na Oscara za roli Jeffreyho Goinesse. Režisér snímku Terry Gilliam, si nebyl zcela jistý tím, zda relativní nováček Brad Pitt bude moci věrohodně ztvárnit velmi nervózní a roztěkaný monolog pacienta psychiatrické kliniky, a proto se rozhodl herci sebrat cigarety, aby byl jeho výkon autentický.

 

 

V rámci dalších několika let ztvárnil Heinricha Harrera ve filmu Seven Years in Tibet (1997), teroristu irské republikánské armády ve filmu The Devil's Own (1997), a také nejromantičtější personifikaci Smrti ve filmu Meet Joe Black (1998). Jeho nejvýraznější role na konci 90. let však byla postava Tylera Durdena ve filmu Fight Club (1999), natočený podle knižní předlohy Chucka Palahniuka. Nejen, že jsme měli možnost obdivovat Pittův herecký výkon v této Hollywoodské klasice, ale také jeho úžasné kostýmy, které byly následovně inspirací pro mnohé foto editoriály módních magazínů. Jeho bojová scéna mu navíc vynesla roli ve filmu Guye Ritchie Snatch o rok později. Byť tam jsme protagonistovi Mickeymu sotva rozuměli, jelikož Brad nebyl zcela zdatný v imitování zaatlantického akcentu, to vše bylo záměrem režiséra.  
BTW: jestli na obrázku vidíte dva lidi, je s vámi něco špatně!  

 

 

V roce 2000 získal již podruhé titul nejpřitažlivějšího muže na světě. V té době již tvořil pár s Jennifer Aniston, která byla tehdy součástí nejúspěšnějšího seriálu FRIENDS. Moc dobře si proto pamatujeme, jak bujné reakce vzbudila epizoda z osmé řady, kde se její tehdejší manžel objevil u sváteční večeře na Den díkuvzdání.  

 

 

O rok později vznikl první díl Danyho parťáků, Ocean's Eleven, kde jsme se ujistili v tom, že neexistuje jediná činnost, v rámci které by herec nebyl sexy. Jídlo a Brad Pitt? Vražedná kombinace!  

 

 

Speciální pozornost bychom chtěli věnovat i jeho postavě Achillea ve filmu Troy (2004). Byť byl film plný Hollywoodských krasavců i hereckých legend, Achilles (a jeho odhalené pozadí) na sebe strhli celou pozornost. Well done!  

 

 

Snímek Mr. and Mrs. Smith odstartoval éru “Brangelina”, jelikož rok 2005 spojil dva A-list herce nejen na plátně, ale i v reálném životě. Byť si nemůžeme představit v roli našich oblíbených špiónů nikoho jiného, seznam protagonistů byl zezačátku relativně dlouhý. Roli Mrs. Smith měla hrát původně Nicole Kidman, Gwen Stefani nebo Catherine Zeta-Jones, a pro roli Mr. Smitha byl také zvažován John Depp nebo Will Smith. Zajímavou třešničkou na dortu je také to, že jednou ze scénáristek tohoto filmu byla Carrie Fisher (ano, naše milovaná princezna Leia ze Star Wars), která napsala více jak 40 alternativních konců k tomuto filmu.  

 

 

Během dalších let se oblevil v mnoha trhácích, jako Babel (2006), Burn After Reading (2008), The Curious Case of Benjamin Button (2008), a také Inglourious Basterds (2009), kde předvedl jeden z nejlepších italských přízvuků vůbec! 

 

 

Své portfolio rozšířil i o pár vážných rolí - Moneball (2011), 12 Years of Slave (2013) - za který získal Oscara, nebo velmi aktuální film o zombie apokalypse World War Z (2013), a o dva roly později si také zahrál bývalého investičního bankéře v černé komedii The Big Short, inspirovaný reálnými událostmi o finanční krizi roku 2008. 

 

 

V roce 2019 si zahrál po boku Leonarda DiCapria v absolutním trháku Quentina Tarantina Once Upon a Time in Hollywood, a byť jeho role byla "pouze" vedlejší, nikdy nezapomeneme, jak jedním kopem položil legendárního Bruce Lee. Už jenom za to si ocenění Golden Globe opravdu zasloužil!  

 

Powecouples 20. století

elle.cz

REKLAMA