Wolverine se rozvádí. S manželkou prošli rakovinou, potraty i adopcí

Rychlá svatba a několik potratů

Sedmadvacet let manželství v showbusinessu, to je dlouhá doba. To je jako 186 let v reálném životě,“ glosoval konec manželství slavného herce Peter Ford, jeden z nejlepších australských showbizových reportérů. Hugh Jackman a jeho Deborra-Lee Furness byli manželé téměř tři dekády a to je na hvězdné poměry opravdu rekordní doba. Pár se seznámil na natáčení australského televizního seriálu Correlli v roce 1995 a do manželství vstoupil o méně než o rok později, 11. dubna 1996. Jiskřit to mezi hereckými kolegy začalo téměř ihned, jak se Hugh Jackman kdysi svěřil magazínu People. Do své o 13 let starší partnerky se zamiloval na první pohled: „Bylo to prostě nepopiratelné. To, že ji požádám o ruku, jsem začal plánovat asi po třech měsících.“ Manželé také chtěli založit rodinu, ale snaha o dítě jim bohužel nikdy nevyšla. Prošli si několika cykly umělého oplodnění a Deborra-Lee prodělala také několik potratů. „Nebylo to snadné. Bylo to těžké, očividně zvláště pro Deb,“ řekl Jackman People v roce 2017. „Pamatuji si, jak jsem jí řekl: ‚Pojďme hned adoptovat dítě.‛“ Když se rozhodovali, jaké dítě by potřebovalo novou rodinu nejvíce, došli k názoru, že by se měli stát rodiči rasově smíšeného dítěte.

Válka Roseových: Slavné lovestory, které skončily velkolepými rozvody

elle.cz

Dvě adopce

Jejich syn Oscar se narodil v květnu roku 2000 a ještě v ten samý rok si ho Jackman a Furness osvojili. Jackman si také velmi dobře uvědomoval tlaky, kterým jeho syn čelil, když vyrůstal se slavným tátou. „Být Wolverinovým synem může být obrovská zátěž. Můj táta byl účetní a myslel jsem si, že je to cool, ale nikoho to nezajímalo.“ Rodina Jackmana a Furness se znovu rozrostla v roce 2005, kdy adoptovala druhé dítě, holčičku Avu Eliot. „Obě děti jsou úžasné a já jsem tak požehnaný, že mám krásného chlapce a dívku.“ O Avě dodal: „Držím ji a myslím si: 'Nechci, abys ve svém životě čelila něčemu špatnému." Své obě děti se herecký pár snažil vychovávat stranou očí veřejnosti, v pokoře a tak nejnormálněji, jak jen to šlo. Během týdne například děti nesměly sledovat televizi ani vysedávat u počítače. Také na společenské akce je s sebou slavní rodiče téměř nebrali. O jejich původu k nim byli upřímní a dokonce se snažili vyhledat jejich kořeny a seznámit je s kulturou jejich předků. Oscar má předky v Bosně, Ava zase v Mexiku, podnikli tedy cestu do Mexika a vařili bosensko-srbská jídla. „Být otcem mě toho tolik naučilo,“ pokorně a vděčně prohlásil na adresu svých osvojených dětí Hugh Jackman. Dnes jsou děti dospělé, Oscarovi je 23, Avě 18, ale přesto pro své rodiče zůstávají nejvyšší prioritou.

Nikoli nechtěné, ale vyvolené: celebrity, které byly adoptovány

elle.cz

Syndrom prázdného hnízda

To, že děti dospěly, mohlo být koneckonců jednou z příčin rozpadu zdánlivě neotřesitelného svazku. Peter Ford, který jejich oznámený rozchod rozebíral ve svém pořadu, přišel s teorií: „Pro pár mezi padesáti a šedesáti není neobvyklým scénářem, že jakmile děti odrostou, rodiče usoudí, že lepidlo, které je drželo pohromadě, už tam není a vydají se každý svou vlastní cestou.“ To ostatně stálo i v oficiálním oznámení rozchodu, které pár společně vydal v časopise People: „Bylo nám požehnáno spolu téměř tři dekády sdílet jako manžel a manželka v láskyplném svazku. Naše společná cesta teď ale prochází změnou, a rozhodli jsme se pokračovat v individuálním růstu každý zvlášť. Naše rodina pro nás byla vždy tou nejvyšší prioritou.“ Rozhodnutí Hugha Jackmana a manželky Deborry-Lee Furness o rozchodu prý bylo učiněno po pečlivém a dlouhém uvažování. Zatímco vzájemné rozhodnutí bylo přátelské, zdroj blízký páru řekl magazínu People, že jsou zničení a že rozchod je pro ně velmi těžký.

Když věk nehraje roli: Hollywoodské páry s největším věkovým rozdílem

elle.cz

Konec románové lásky 

Ještě letos v dubnu filmová megastar k 27. výročí svatby na Instagram napsala své manželce láskyplné vyznání: „Moc tě miluji. Společně jsme vytvořili krásnou rodinu. A život.“ Dále dodal: „Tvůj smích, tvůj duch, štědrost, humor, drzost, odvaha a věrnost jsou pro mě neuvěřitelný dar. Miluji tě celým svým srdcem.“ Dvojice se spolu naposledy objevila na červeném koberci na Met Gala 1. května a v červenci se zúčastnila mužského finále ve Wimbledonu. Oba svorně odmítli, že by za jejich rozchodem stál kdokoli třetí. Během let svého manželství museli čelit různým podezřením, mimo jiné i tomu, které spekulovalo o hercově homosexualitě. „Kdyby byl gay, dobře, řekl by, že je gay. Ale není to pravda,“ zastala se ho v roce 2013 jeho žena. Čelit museli také hercově rakovině kůže, která se během let několikrát vrátila.

Rozvod bude poklidný

Jejich manželství bylo považováno za velmi pevné a stabilní, o čemž svědčilo i jedno z hercových přiznání, podle kterého od svatby v roce 1996 manželé nestrávili od sebe odloučeni nikdy déle než dva týdny. Teď se za krásným párem definitivně zavřely dveře: „Naše rodina byla a vždy bude naší nejvyšší prioritou. Tuto další kapitolu přijímáme s vděčností, láskou a laskavostí. Velmi si vážíme vašeho pochopení pro respektování našeho soukromí, když naše rodina prochází tímto přechodem v našich životech. Toto je jediné prohlášení, které každý z nás učiní.“ Zatím se zdá, že rozvod, během kterého se bude dělit milionový majetek, bude tichý a plný respektu. Pomůže jistě i to, že se nebude muset řešit otázka dětí, které jsou už dospělé a nehrozí tahanice o jejich svěření do péče.

Lásky minulosti: Toma Cruise a Nicole Kidman zničila sekta

elle.cz

Zdroj: People.com, closerweekly.com