Jolie a Pitt míří k soudu. Brad ji nařknul ze šikany a hodlá se bránit

Angelinino eso v rukávu

I když většinu soudních pří Brad Pitt a Angelina Jolie už vyřešili, jedna nemovitost ze zbytku jejich realitního impéria nedá ani jednomu spát. Jedná se o Château Miraval, rozlehlou vilu ve francouzské Provence, která v lepších časech sloužila jako rodinné útočiště bývalého páru a jejich dětí. V roce 2014 se zde v románské kapli také konala jejich svatba. Brad Pitt si toto místo velmi oblíbil a hodně mu záleží na tom, aby měl i nadále kontrolu nad tím, co se s panstvím i vinařstvím, které se pod jeho rukama proměnilo ve velmi úspěšný byznys, bude dále dít. Angelina dobře ví, jak na tomto místě Brad lpí a v rámci rozvodových akcí se mu rozhodla trochu zatopit. Svůj podíl prodala nikoli Bradovi, ale cizí společnosti.

Bradovi naschvál

Říká se, že v lásce a ve válce je dovoleno vše. Zřejmě proto se Angelina rozhodla ignorovat předchozí dohodu, kterou s exmanželem uzavřeli. Stálo v ní, že v případě prodeje Château Miraval se podíl ani jednoho z manželů neprodá nikomu dalšímu, dokud to druhý z dvojice neschválí. To ale Angelina neudělala a bez Bradova souhlasu svou část vinic v roce 2021 prodala společnosti Tenute del Mondo, jejíž mateřskou společností je výrobce lihovin Stoli Group, ovládaný ruským oligarchou Jurijem Sheflerem. Pitt žaluje Angelinu za to, že její společnost s názvem Nouvel měla dle předchozí dohody nabídnout Pittově společnosti Mondo Bongo předkupní právo a že ho prodejem ruskému oligarchovi porušila.

Brad Pitt má 60. A novou holku, motorku a sex-appealu na rozdávání

elle.cz

Nelituje ani dolaru, věří ve vítězství

Angelinu a Jurije Sheflera neváhal Pitt označit za „tyrany“ a chce se jim u soudu postavit. Hollywoodský herec si vzal na mušku zejména ruského podnikatele Jurije Sheflera, který v roce 2021 převzal podíl Jolie, a obvinil ho ze šikany. Brad tvrdí, že byl „v konečném důsledku ohrožen vodkovým magnátem“. „Shefler po uzavření transakce osobně podnikl kroky k podpoře svého údajného partnerství s Pittem,“ uvádí se v soudních materiálech. „Opakovaně psal Pittovi, aby ho donutil jít s ním. Od té doby, co získal Angelininu společnost Nouvel, Shefler navrhl společnou schůzku, aby s Pittem prodiskutovali cestu, jakou podnik dále povedou. Shefler občas vyjádřil vroucí touhu s Pittem pracovat. A když Pitt nabídky nereflektoval, začal mu Shefler vyhrožovat a obvinil ho ze špatného řízení Château Miraval.“ Bulvární magazín Page Six přišel s informací, že Pitt dosud utratil za právníky a soudy odhadem 10 milionů dolarů. Ale stále věří, že to nejsou vyhozené peníze. Zdroj dodal: „Jde o to postavit se tyranům a bránit své vlastní lidi, zásady a pravdu. Brad si pevně stojí za tím, v co věří.“ Bradovi bylo vráceno 10 procent akcií Shefleru, čímž se stal majoritním akcionářem, ale vyhráno stále zdaleka nemá.

Jaké je tajemství nesmrtelné krásy Angeliny Jolie?

elle.cz

O co Brad bojuje?

Bývalý pár koupil zámeček s vinicí v roce 2008 za přibližně 21,5 milionu dolarů. Dnes je ale jeho hodnota odhadována na osminásobek původní kupní ceny – asi 164 milionů dolarů. Vinařství v malebné krajině francouzské Provence se rozkládá na 1200 akrech. Leží u starověké římské silnice a obsahuje několik staveb ze 17. století. Na pozemku se nacházejí zbytky románské kaple, kde se Jolie a Pitt vzali, dále borové lesy, olivové háje, rozlehlé stráně, soukromé jezero, četné fontány, vinice a vodní příkop. V hlavní budově je 35 pokojů, které nechal Pitt přebudovat, aby byly vhodnější pro děti. Mezi další vylepšení patří lázně, posilovna, vnitřní a venkovní bazény, domácí kino, místnost s videohrami nebo heliport. Jolie také provedla některé přístavby zámku a v roce 2010 nechala do zahrady přemístit 200 let starý olivovník. Vína s názvem Château Miraval, která jsou v tomto vinařství produkována, jsou pravidelně oceňována. Zejména lehká šumivá vína, která jsou vyráběna ve spolupráci s rodinou Perrinů. Rodina Perrinů pěstuje svou lásku k vínu v tomto kraji už po několik generací. Rodina Perrinů chce podporovat každého, aby kultivoval své vinice, ale vždy pod záštitou společných hodnot. Těmi jsou absolutní respekt ke kraji a k půdě, biodynamika jako životní filozofie, snaha o přesnost, rovnováhu a eleganci. Není divu, že Bradovi, kterému tento kraj a výroba vína zcela učarovaly, raději spolupracuje s někým takovým, než s alkoholovým byznysmenem realizujícícím se ve vodce. Pittův právní tým uvádí, že Miraval se stal jeho srdcovým projektem, který díky jeho práci vyrostl „v multimilionový globální byznys a v jednoho z nejuznávanějších světových výrobců růžového vína“. Herec obviňuje Jolie, že „k úspěchu Miraval ničím nepřispěla“.

Tohle bude také oříšek

Soud o Chateau Miraval ale není to jediné, co by Brad rád s Angelinou vyřešil. Pitt se chce sestěhovat s přítelkyní Ines de Ramon a představit jí své děti. S herečkou Angelinou Jolie jich má celkem šest, tři jsou adoptované – Maddox, Pax a Zahara, a tři jsou biologické – Shiloh a dvojčata Knox a Vivienne. Jednoduché to ale mít zřejmě nebude. Zejména adoptované děti stojí výhradně na straně matky a Maddox se dokonce netají tím, že svého adoptivního otce nesnáší. I pro zbytek dětí je ale Angelina nejen matkou, ale také jejich „nejlepší přítelkyní“. Brada tedy čeká chůze po vaječných skořápkách a našlapovat bude muset velmi opatrně, pokud bude chtít s dětmi vyjít a Angelinu si proti sobě nepoštvat.

Módní proměny Brada Pitta

elle.cz

Zdroj: Mirror.co.uk, PageSix.com, People.com, Wikipedia, Vinello.cz