Kourtney Kardashian vzdala umělé oplodnění. Kterým celebritám pomohlo?

„Fyzicky mě to zabilo“ 

Hvězda televizní reality show a bubeník Blink-182 byli ohledně svých zkušeností s IVF (in vitro fertilization, jinak také oplodnění ve zkumavce), včetně všech náročných aspektů, velmi sdílní. Kourtney Kardashian uvedla, že ona a Barker „oficiálně ukončili IVF“. „Dítě bychom milovali víc než cokoli jiného,“ pokračovala, ale dodala: „Ať už má být cokoliv, máme naplněný, požehnaný život.“

Proces IVF byl pro ni fyzicky velmi náročný a zakladatelka lifestylového webu Poosh říká, že léky, které dostávala, ji uvedly do předčasné menopauzy. „Fyzicky mě to zabilo. Moje zdraví je stále ovlivněno, protože jsou to hormony. A také psychicky si to rozhodně vybralo svou daň,“ svěřila se, jak se na ní léčba podepsala. „Myslím si, že nejdůležitější je být šťastný a být dobrým rodičem svých dětí. Prostě přijímáme vše. Co má být, bude.“

Kourtney Kardashian uvedla na trh bonbony pro vaginu. Nabídnete si?

elle.cz

Umělé oplodnění není tabu

Kourtney si nechala ve svých necelých třiceti letech zamrazit vajíčka, ale žádné z nich nebylo po procesu rozmražení bohužel životaschopné. Ona i Barker už přitom několik dětí mají. Kardashian má tři děti se svým bývalým manželem Scottem Disickem, 13letého Masona, 10letou Penelope a 8letého Reigna. Barker má dvě děti s expartnerkou Shannou Moakler, 19letého Landona a 17letou Alabamu.

Ohledně svého pokusu mít společné dítě byli přitom Barker a Kardashian otevření už od samého počátku. Barker se nechal slyšet, že zveřejněním svých kroků chtějí proces umělého oplodnění detabuizovat. A to zejména pro muže, kteří si možná méně uvědomují, co to všechno obnáší. „Pokud něco z toho může lidem pomoci – vidět Kourtneyinu cestu IVF, což je pro ženu velmi těžké – je mi jedno, jestli musím ejakulovat do kelímku nebo cokoli jiného. A je tu milion chlápků, kteří musí udělat to samé. To je skutečný život,“ otevřeně pronesl Travis Barker. Oni svou IVF cestu ukončili, ale pro jiné slavné páry znamenala happyend. Kdo ze slavných se díky umělému oplodnění stal rodičem?

Mají krásu, úspěch, bohatství i dítě: Hvězdy, které jsou matkami po 40

elle.cz

Hillary Swank a Philip Schneider 

Hilary s manželem Philipem Schneiderem na děti čekali dlouhých pět let. Věkem se Hillary blížila padesátce a naděje na to, že se jí podaří otěhotnět, se s každým rokem snižovala. Nakonec se manželům zadařilo a o letošních Velikonocích se stali rodiči dvojčat, chlapečka a holčičky.

Cristiano Ronaldo a Georgina Rodriguez

Partneři už mají společnou dcerku Alanu, ale protože oba sdílí touhu po velké rodině, chtěli další děti. Georgina třikrát potratila, než se jí konečně podařilo znovu otěhotnět. Čekala dvojčata, ale chlapeček Ángel bohužel po porodu zemřel a pár se tak mohl těšit pouze z maličké Esmeraldy. Nikdo z nich oficiálně nepotvrdil, že Georgina otěhotněla pomocí IVF. Ale vzhledem k tomu, že Ronaldo už má tři děti s náhradními matkami, dá se i vzhledem k Georgininým předchozím problémům očekávat, že sáhli po asistenci lékařů i nyní.

Klany z reality show: komu můžete nahlédnout až do ložnice?

elle.cz

Courteney Cox a David Arquette

Courteney Cox prodělala několik potratů, než se dozvěděla, že má v krvi vzácnou protilátku, která jí brání dítě donosit. Herečka podstoupila IVF dvakrát, než mohla v červnu 2014 s bývalým manželem Davidem Arquettem přivítat na svět jejich první dítě, dcerku Coco Arquette. Pro Courteney to ale nebylo vůbec snadné. Těžké životní období se shodovalo s posledním rokem natáčení Přátel.„Pamatuji si, jak jsem jednou právě potratila a Rachel v seriálu zrovna rodila,“ řekla Cox v roce 2004 v rozhovoru pro Dateline NBC. „Bylo to tak ve stejné době. Ach můj bože, to bylo hrozné, být na obrazovce vtipná...“

 

Chrissy Teigen a John Legend

Chrissy Teigen a manžel John Legend přivítali své první dítě, Lunu Simone Stephens, v dubnu 2016, v květnu 2018 se jim narodil syn Miles Stephens a jejich nejmladší holčička Esti Maxine přišla na svět letos v lednu. Ani oni před veřejností neskrývali problémy s neplodností a vše sdíleli na svých sociálních sítích. Dokonce i srdcervoucí moment, kdy Chrissy v září 2020 kvůli zdravotním problémům přišla v polovině těhotenství o chlapečka Jacka. Někteří lidé je za jejich přílišnou otevřenost kritizují, především pak za to, že si vybírali pohlaví svých dětí. Měli k dispozici více embryí a vybrat si museli. Chrissy ale všechny kritiky odmítá a užívá si svou velkou rodinu.

Potrat, inkontinence po porodu strie. Proč to celebrity sdílí online?

elle.cz

Michelle Obama a Barrack Obama

Ve svých memoárech Becoming z roku 2018 bývalá první dáma odhalila, že ona a manžel Barack Obama se stali rodiči svých dcer Sashi a Malie jen díky IVF. Když bylo Michelle 34 let a ona byla stále bezdětná, rozhodla se podstoupit léčbu. Tento proces byl pro bývalý prezidentský pár obtížný, protože Michelle byla na proces IVF víceméně sama, zatímco Barack pracoval. „Myslím, že to nejhorší, co si navzájem jako ženy děláme, je, když nesdílíme pravdu o našich tělech a o tom, jak fungují," řekla pak Obama během vystoupení v pořadu Good Morning America.

Tabu neboli to, co se ve společnosti neříká

elle.cz

Zdroj: Wikipedia, Elle.com, people.com