Scarlett Johansson: Nejlépe placený sexsymbol na světě

 

Narodila se 22. listopadu 1984 na Manhattanu. Její matka Melanie pochází z rodiny židovských přistěhovalců, otec Karsten je zase dánský architekt. Scarlett má ještě sestru Vanessu, bratra Adriana a dvojče-bratra Huntera, který je o tři minuty mladší. Už od dětství se Scarlett, která nosí druhé jméno Ingrid, rozhodla, že se stane herečkou, matka ji často brávala na herecké konkurzy, takže dívenka nakonec v osmi letech hrála v produkci Broadwaye. Co ale špatně nesla, byly odmítnutí na filmových castinzích, ale i tak už od devíti let dostávala menší role v nejrůznějších snímcích: zahrála si tak třeba dceru Seana Conneryho ve Vražedném alibi.

Zlom v kariéře přišel v roce 2001, kdy Scarlett získala hlavní roli ve snímku Příznačný svět. Ten rok byla také hostem filmového festivalu v Karlových Varech. Obří sláva a zástupy fanoušků ji teprve čekaly, a proto si užívala svůj pobyt v lázeňském městě plnými doušky. Těžko uvěřit, že od toho okamžiku už uplynulo 20 let a herečka má na svém kontě nejen řadu trháků jako Match Point, Králova přízeň, Avengers nebo Ghost in the Shells a spolupráce s režiséry jako je Woody Allen nebo Sofia Coppola, ale také dvě děti a stejný počet nevydařených manželství. Momentálně je Scarlett potřetí vdaná, tentokrát za jednoho z hlavních scénáristů a komiků show Saturday Night Live Colina Josta.

 

Scarlett Johansson

 

Jednou z divácky nejoblíbenějších rolí Scarlett Johansson je osamělá cizinka v Japonsku ve snímku Ztraceno v překladu od Sofie Coppoly. Režisérce herečka připomínala hollywoodskou legendu Lauren Bacall v začátcích své kariéry, což byla velká výhoda. Coppolu totiž pro zápletku hlavních hrdinů inspiroval vztah mezi právě Lauren Bacall a Humphrey Bogartem z filmu The Big Sleep. Umělce Francesco Clemente zase vzhled Johansson uchvátil natolik, až ji zpodobnil jako Královnu mečů v rámci svých autorských tarotových karet.

 

Umělce Francesco Clemente vzhled Johansson uchvátil natolik, až ji zpodobnil jako Královnu mečů v rámci svých autorských tarotových karet.

 

Filmové režiséry fascinuje charisma Scarlett Johansson, o čemž svědčí například skutečnost, že aby získala titulní roli ve filmu Dívka s perlou, musela porazit 150 jiných hereček. Zároveň je ale ochotná učit se pro své role něco nového i dramaticky měnit vzhled. Kdyby přestala hrát, mohla by se Scarlett stát zpěvačkou. Ostatně, jedno hudební album už nahrála: jmenuje se Anywhere I Lay My Head a jedná se o cover verze písní zpěváka Toma Waitse.

Pokud by Scarlett Johansson už ale nikdy nechtěla pracovat, nemusela by. Je považována za jednu z nejlépe placených hereček v dějinách. Výše bankovního konta ovšem vtipně kontrastuje s její výškou, kdy Scarlett měří pouhých 160 centimetrů.

Mohlo by se vám líbit

Marilyn Monroe, kterou neznáte. Smutná, křehká a velmi inteligentní

Co nového můžete říct o ženě, která je 95. let od svého narození stále nepřekonaným sex symbolem? Nejpopulárnější herečkou v historii filmu, kdy Madonna, Lady Gaga, Scarlett Johansson a mnoho dalších, chtěly být jako ta božská Marilyn. Osud talentované, velmi inteligentní a citlivé ženy by z nás ale nechtěl sdílet nikdo.
elle.cz