Smrt nejkrásnější ženy Hollywoodu Sharon Tate

Vzestup Sharon Tate

Tate s hereckou kariérou začínala v reklamách a malých seriálových rolích, ale díky svému půvabu začala brzo prorážet i v Hollywoodu. Objevila se v hororu Eye of the Devil, pak přišel dokument All Eyes on Sharone Tate a z herečky se stala opravdová hvězda. Chodila v té době s kadeřníkem filmových hvězd Jayem Sebrinem a dokonce se s ním zasnoubila. Pak ale odjela do Anglie, aby se ucházela o roli v chystaném filmu režiséra Romana Polanského Ples upírů.

Romanovi se údajně na první pohled Sharon nelíbila, ale roli ve filmu jí dal. Během natáčení mezi nimi vznikl románek, kterému vzhledem k režisérově pověsti ale nikdo nepředpovídal dlouhé trvání. Sharon ale brzy odvolala své zasnoubení s Jayem Sebringem a 20. ledna 1968 si v Londýně Romana Polanskiho vzala. Jay Sebring rozchod ustál a zůstal Sharoniným přítelem, což se mu bohužel později stalo osudným. Roman a Sharon se zařadili mezi hollywoodskou smetánkou známou jako „the beautiful people“ (krásní lidé) a pokračovali ve své kariérní krasojízdě. Sharon natočila film Údolí panenek, který jí vynesl nominaci na Zlatý Glóbus. Nikoho ani ve snu nenapadlo, že se hollywoodská idyla řítí přímo do noční můry.

Sharon Tate – kalifornská IT girl 60. let

elle.cz

Konec idyly

S manželem Romanem Polanskim si pronajali vilu na Cielo Drive a Sharon brzy zjistila, že čeká dítě. Roman byl kvůli práci často pryč a jeho krásná žena trávila čas s přáteli, aby nebyla osamělá. Stejně tomu bylo i 8. srpna roku 1969. Sharon Tate zbývaly dva týdny do porodu a vyrazila si ven s přáteli Wojciechem Frykowskim, jeho přítelkyní Abigail Folger a se svým bývalým snoubencem Jayem Sebringem, s nímž po rozchodu zůstali blízkými přáteli. Večer se vydali povečeřet do oblíbené mexické restaurace El Coyote a domů se vrátili před desátou večer. Těsně po půlnoci dorazil k bráně domu na konci Cielo Drive žlutý Ford z roku 1959, ve kterém seděli čtyři členové fanatické sekty Charlese Mansona. Psychopatovým plánem bylo povraždit všechny lidi v domě a vraždu svést na černošský gang Černé pantery, aby rozpoutal rasovou nenávist.

Prokletí rodu Presley: Proč jim sláva ani jmění nepřinesly štěstí?

elle.cz

Šance nulová

Vrazi byli připraveni - před vstupem do domu přestřihli telefonní dráty, aby zabránili případnému volání o pomoc a vybaveni v pistolemi, noži, kleštěmi a provazy vstoupili dovnitř. Jednoho z přátel Sharon ihned zastřelili, zbývající dva ubodali. Sharon prosila o život svého dítěte, navrhovala, aby ji vzali s sebou a zabili ji až poté, co porodí. Ale nebylo jí to nic platné, psychopati se neslitovali a Sharon kombinací bodných ran a oběšení nelítostně zabili.

Ohledání herečky prováděl stejný lékař, který o sedm let dříve vedl pitvu Marylin Monroe. Na těle Sharon Tate našel 16 bodných ran, dvě řezné a odřeniny od provazu, na kterém ji vrazi věšeli. Dítě v jejím břiše řádění psychopatické čtveřice přežilo, ale smrt své matky už nikoli. Poté, co zemřela Sharon, žilo už jen dalších 15 minut, než se v jejím těle zadusilo. Kdyby porodila o dva týdny dříve, zjistila by, že nosila zdravého chlapečka. Toho pohřbili spolu s ní, v jejím náručí.

Marilyn Monroe v úplně jiném světle: měla IQ 168 a nesnášela diamanty

elle.cz

Zdrcený Roman Polanski

Sharon Tate byla za Romana Polanského vdaná rok a půl. Když mu telefonovali, jaká tragédie se odehrála, zastihli ho v Londýně. Zpráva ho naprosto zdrtila. Údajně se mlátil pěstmi do hlavy a neustále se ptal: „Věděla, jak moc jsem ji miloval?“ Musel dostat sedativa, aby byl schopen zvládnout několik příštích dní, včetně pohřbu Sharon a jejich nenarozeného syna. Polanski syna pojmenoval Paul Richard, jedno jméno dostal po otci Polanského, druhé po otci Sharon. Vrazi Sharon a jejích přátel byli odsouzeni k trestu smrti, který jim byl později změněn na doživotní vězení. Životy úspěšných mladých hollywoodských nadějí bohužel nebyly ani zdaleka jediné, na které sáhli.

Woody Allen: Skvělé filmy, pochybná pověst a materiál pro psychologa

elle.cz

Zdroj: Wikipedia, bulvarnihistorie.cz