Spravedlnost pro Johnnyho! Depp vyhrál soudní bitvu proti Heard

Seznámení a milostné začátky

Johnny Depp a Amber Heard se potkali v roce 2009 na natáčení filmu Rumový deník. Partnerský vztah dvojice navázala až na přelomu 2011 a 2012, v době, kdy Depp veřejnosti oznámil rozpad jeho partnerství s Vanessou Paradis, zpěvačkou a matkou jejich dvou dětí Lily-Rose a Johna. Heard vztah s Deppem započala poté, co se rozešla s partnerkou Tasyou van Ree. Tu podle USA Today měla herečka v roce 2009 fyzicky napadnout. Obvinění z napadení však bylo staženo samotnou van Ree s odůvodněním, že vše si špatně vyložili policisté, kteří u bývalých milenek zasahovali. 

Zásnuby a svatba

V roce 2014 byla herečka poprvé spatřena se zásnubním prstenem a média se začala zajímat o to, zda se Heard a Depp opravdu chystají vzít. Dvojice si řekla svá „ano“ v roce 2015 během soukromého obřadu v Los Angeles, a to za přítomnosti nejbližší rodiny a přátel.  

 

Depp a další lamači srdcí. Nevíme proč, ale zkrátka nás přitahují

elle.cz

 

Žádost o rozvod a drsné nařčení

Rok poté se však pohádkový sen začal rozpadat. 23. května 2016 Amber požádala o rozvod a o čtyři dny později získala dočasný soudní zákaz proti samotnému Johnnymu. Ten jí byl udělen poté, co Deppa nařkla z fyzického i psychického týrání, kterého se měl dopouštět pod vlivem drog a alkoholu. Depp všechna obvinění popřel.

Mimosoudní milionové vyrovnání a neslavný komentář

Amber svědčila u soudu a následně stáhla své žádosti proti Deppovi. „Nikdy nedošlo k žádnému úmyslu fyzické nebo emocionální újmy,“ řekli oba ve společném prohlášení. Herečka poté získala sedmi milionové mimosoudní vyrovnání, která přislíbila věnovat charitě. Po čase se však zjistilo, že na dobré účely věnovala pouze část peněz, které od Deppa získala. V roce 2017 byl rozvod oficiálně dokončen. Herec si ponechal výhradní vlastnictví všech nemovitostí, včetně svého soukromého ostrova na Bahamách, stejně jako své sbírky klasických automobilů a motocyklů.

Depp a Heard se podle The Hollywood Reporter dohodli, že o jejich vztahu a rozvodu nebudou následně říkat negativní věci, které by mohly poškodit jednoho z nich. Tuto dohodu však herečka podle Deppa a jeho právníků porušila svým komentářem pro Washington Post, v němž uvedla, že byla zneužita.

 

Pirát soudních síní! O co bojuje Johnny Depp?

elle.cz

 

Deppův boj se soudem

Ačkoliv Deppovo jméno nebylo v článku uvedeno, herec se kvůli zmíněnému textu rozhodl Heard žalovat o 50 milionů dollarů a uvedl, že svou bývalou ženu nikdy netýral a že si myslí, že tímto vyjádřením se Heard snaží získat pozitivní popularitu. Ačkoliv Deppovy údajné ataky nikdy zaznamenány nebyly, v roce 2020 se u soudu objevily pět let staré nahrávky, ve kterých hvězda filmu Aquaman přiznává, že Deppa praštila a že nemůže zaručit, že to v budoucnu nezopakuje. 

Urážka na cti

Depp se v roce 2020 současně začal také zabývat žalobou vydavatele i výkonného redaktora The Sun Dana Woottona za urážku na cti. V The Sun se totiž v roce 2018 objevil článek, který Deppa, kvůli textu sepsaného jeho bývalou ženou, popisoval jako násilníka. V tomto procesu ho podpořily jeho expartnerky Winona Ryder a Vannesa Paradis. V rámci soudního procesu herec tvrdil, že se Heard vyprázdnila do jeho postele a v průběhu jejich manželství měla poměr s Jamesem Francem a Elonem Muskem. Heard se následně rozhodla Deppa obvinit z fyzického týrání a vyhrožování zabitím. 

Spor vedený kvůli urážce na cti s mediálním obrem Depp prohrál a proti rozsudku se mu nepodařilo odvolat. Kvůli prohranému soudu přišla hvězda kasovních trháků o své účinkování v pokračování snímku Fantastická zvířata.  

 

Lily- Rose Depp: Hvězdná dcera s názorem

elle.cz

 

11. dubna odstartovala bitva, v níž se bývalí manželé vzájemně obviňují z pomluv a násilností. Zatímco Heard tvrdí, že Depp byl v jejich vztahu násilný, herec říká pravý opak. Zatímco dříve byla miska vah možná více nakloněna Heard, nyní se klaní spíše na stranu držitele Zlatého globu a čestného Césara. Přispěla k tomu nešikovná výpověď herečky, ale také výpovědi svědků, ke kterým se připojila také bývalá partnerka Deppa modelka Kate Moss. Ta se před soud dostala kvůli slovům Heard o tom, že herec měl modelku během jejich vztahu skopnout ze schodů. Toto obvinění Moss zcela popřela, čímž prokázala, že herečka nemluví pravdu. 

Bývalí manželé proti sobě přinášejí jedno obvinění za druhým a musejí vynakládat velké úsilí na to, aby se plně dokázali bránit a smést ze stolu obvinění, která se snáší na jejich hlavu. Kartami zamíchala přizvaná psycholožka, která u soudu pověděla o hrůzných zážitcích, jenž měl herec Heard v době jejich manželství dělat. V rámci soudního řízení se dále řešil hereččin vztah s Muskem a Francem, Johnnyho chování ke psům a násilné chování Amber. 

Konec únavné bitvy plné špíny

Začátek června se do dějin zapsal jako start nové životní kapitoly Johnnyho Deppa. Ačkoliv jeho bývalá žena Amber Heard vyhrála dva miliony dolarů v rámci protižaloby a herec musel uhradit pokutu, porota jednomyslně rozhodla ve prospěch herce v jeho žalobě proti Heard. Ta ho označila za násilníka a napsala médii propíraný komentář naznačující, že Depp ji během manželství týral. Soud však po dlouhém procesu konečně oznámil finální rozsudek, který jasně sděluje, že Depp je vítězem sporu a porota Heard shledala vinnou z pomluvy.

Depp tak získá 10 milionů dolarů jako kompenzační náhradu škody a 5 milionů dolarů jako takzvanou represivní náhradu. Porotci též uvedli, že slova, která herečka napsala pro Washington Post byla zlomyslná a cílená. Ačkoliv to mohlo vypadat, že se před časem soud přikláněl spíše k Heard, z rozsudku se nakonec může radovat filmový pirát z Karibiku. Podle informací z živých přenosů a webu TMZ by Heard měla Deppovi za pomluvu zaplatit 15 milionů dolarů, tedy zhruba 350 milionů korun. Po odečtení částek, které dle soudu musí zaplatit vítěž sporu, by herci mělo na kontě přibýt necelých 8 a půl milionu dolarů.

 

Winona navždy. Proč je devadesátkový look této herečky tak IN?

elle.cz

 

Zdroj: Insider, US Today, iDnes, TMZ