Winona navždy. Proč je devadesátkový look této herečky tak IN?

 

S úsměvem plaché laně vstoupila na červený koberec a stydlivě se držela v jeho stínu. Byla mladičkou herečkou, dítětem, které vyrostlo v alternativní komunitě, kde nebyla ani elektřina. Johnny Depp byl její první láskou, chránil ji před útoky bulvárních fotografů i vlezlých hollywoodských producentů. Stěží věřit, že dívenka Winona Ryder oslavila 50. narozeniny.

Tápete, jak se dnes obléct a chcete něco jednoduše chic? Prohlédněte si dobře Winoniny módní volby z časů její největší slávy. Od premiéry Střihorukého Edvarda, který ji katapultoval mezi nejpopulárnější herečky té doby, se objevovala v outfitech, co jí dnes závidí každá módemanka. Nesměl chybět kožený křivák, pánské kalhoty a vestička, 501 Levi's džíny, sako. Vše ve střihu oversize.

Nejikoničtější looky Winony Ryder:

Během své dlouhé kariéry se Winona Ryder stala tváří jen několika módních značek. Patří sem H&M, Rag&Bone a Marc Jacobs. Pikantní na tom je, že kousky poslední jmenované značky se kdysi snažila ukrást. Bylo to temné období jejího života, kdy v roce 2001 ukradla zboží za téměř šest tisíc dolarů. Winona Ryder byla obviněna z krádeže, následně odsouzena k 480 hodinám obecně prospěšných prací. Herečka se ke kauze vyjádřila až o 12 let později, kdy v rozhovoru pro časopis Interview přiznala, že tehdy procházela velmi složitou psychickou situací a rozsudek jí pomohl paradoxně odrazit se ode dna.

Díky účinkování v seriálu seriálu Stranger Things se v posledních letech vrátila znovu na výsluní, ve filmu Destination Wedding si před třemi lety zahrála hlavní roli po boku Keanu Reevese. Fanoušci si přáli, aby se jejich jiskra z plátna přenesla i do skutečného života, ale Winona už deset let randí s návrhářem Scotte Mackinlay Hahnem.

Svého času definovala Winona Ryder na filmovém plátně generaci X. Z těch jsou dnes padesátníci, zatímco herečka působí stále jako to křehké dítě. A zatímco její někdejší životní láska Johnny Depp vypadá poněkud znaven večírky a životem tak vůbec, Winona nabrala další dech. 

Julia Roberts: Poslední upřímná hvězda své generace

elle.cz