Pirát soudních síní! O co bojuje Johnny Depp?

„Pro mě je Johnny ten kluk s crop topem z pokojíčku na Elm Street, co se snažící uniknout noční můře,“ smějeme se s kamarádkou, když si vzpomínáme na hvězdné momenty Jonnyho kariéry. Dnes slaví herec padesáté osmé narozeniny. Vidíme v něm toho vystrašeného klučíka z hororové klasiky? Ne. Může za to věk? Také ne. Spíš jeho nedávný mediální otisk. Ztratí kvůli soudním tahanicím s ex-partnerkou status obsazovaného herce a módní ikony? 

Lily- Rose Depp: Hvězdná dcera s názorem

elle.cz

Vše začalo loňský rok, kdy herec prohrál spor s vydavatelem britského bulvárního deníku The Sun, který ho označil za domácího násilníka. Od března tohoto roku právník zastupující Johnny Deppa, Andrew Caldecott usiluje o možnost obnovení procesu vzhledem k novým informacím. Johnnymu se nelíbil článek z dubna 2018, ve kterém se píše, že herec bil svou bývalou manželku Amber Heard. Kromě alkoholismu a užívání drog viní Amber Johnnyho z domácího násilí. Než skutková podstata sporu ale Johnnyho kariéru ohrožuje jeho přístup k celé situaci. Jsme svědky zvláštní doby vyrovnávání účtů. A Johny Depp zatím svým projevem dokazuje, že se v takovém sociálním klimatu neumí zorientovat.   

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Ženy s nástupem sociálních médií získaly silnějsí podporu a hlas. Společnost se snaží vyrovnat s odvěkými křivdami. Staré spory jsou novými spory. A zatímco se Mia Farrow snaží napravit interpretaci příběhu jejího manželství s Woody Allenem a české ženy bojují o spravedlnost v případě obtěžování ze strany Dominika Feriho, je tu další kauza: Depp versus Heard. Jak ji odbavit, aby nebobtnala? A co je v případě obvinění správné? Bojovat? A když to nejde, tak bojovat ještě víc? Dle našeho názoru ne úplně. Snaha o očištění jména nevede přes pocit vlastní neomylnosti. To má spíš opačný účinek.  

V sázce má Johnny Depp ale víc než jen výhru soudního sporu. Jde taky o jeho zhruba pěti miliónový kontrakt s módním domem Dior na kampaň parfému Savage a budoucí role. Už teď ho stíhají důsledky soudních rozhodnutí. Například producenti pokračování nákladné série příběhů J. K. Rowlingové, Fantastická zvířata dali herci stopku a aktuální díl přeobsadili. Do role temného čaroděje Grindelwalda vybrali Mads Mikkelsen. Módní dům Dior však zatím ke kauze jasné stanovisko nezaujal. Je možné, že bude herec jejich tváří i nadále. Měl by se tedy Johnny Depp snažit o zvrácení soudního rozsudku? A skrze své právníky předkládat důkazy, že Amber lže?  

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Sice v nedávném rozhovoru pro magazín W sdělil, že se chce věnovat spíše hudbě, ale jeho spojení s tempem rockových komunit, s nimiž spolupracuje, mu na obrázku čestného muže, který nikdy nevztáhl ruku na svou ženu nepřidává. A tak nás napadá: Je už to Johnnymu trochu jedno? Nebo neví, jak zatáhnout brzdu a je připraven opustit Hollywood? Nebyl by první, Hollywood se rozhodl opustit například i herec Josh Hartnett. Samozřejmě, že by Johny Depp nikdy neopustil showbyznys, ale mohla by ho celá aféra s Amber Heard stát krok do ústraní? Je to možné, protože v době postinternetu není místo pro ty, kteří staví do cesty své ego.  

Svůdník Johnny Depp slaví narozeniny, je mu 52!

elle.cz