Depp a další lamači srdcí. Nevíme proč, ale zkrátka nás přitahují

Muži, kteří se chovají zcela nekonvenčně a působí nedostupným dojmem, jsou fenoménem již desítky či možná dokonce stovky let. Ačkoliv je život s těmito jedinci komplikovaný, nestává se, že by delší dobu nebyli obklopeni ženami. Ty totiž jejich nespoutanost, ke které podle zjištění a zkušenostem často patří kouření cigaret, popíjení alkoholu či nebezpečné aktivity, velmi láká. Takzvaní „mizerové“ jsou přitažliví a opěvovaní hned díky několika faktorům, které dokážou zamotat hlavu i té nejrozumnější ženě. Čím to je, že tito muži dokážou udělat tak silný dojem? 

Sebevědomí, síla i charisma ve stylu Deppa

Jedním z hlavních důvodů, proč nás tolik přitahují ti „nebezpeční“ muži, je jejich sebevědomí i síla vzbuzující respekt. Přitažlivé je také nevypočitatelné chování, které je historicky spojováno s maskulinitou. Mnoho žen si, bohužel, stále myslí, že agresivita a dominance patří u mužů mezi důležité atributy. 

Velkou roli sehrává také charisma, která se často pojí právě se sebevědomím. I méně pohledný muž může na ženu zapůsobit díky silnému charisma, tedy zvláštního daru nebo rysu osobní přitažlivosti a kouzla. Charismatičtí lidé vyzařují radost, jsou dobrými vypravěči, věří si, umí druhým naslouchat, nebojí se riskovat, jsou aktivní a přesvědčiví a věci se snaží vidět spíše pozitivně.  

 

Proč jsou reálné vztahy úplně jiné, než ty na obrazovce?

elle.cz

 

Charisma, sebevědomí i image takzvaného „záporáka“ ze slavných tváří nechybí například herci Johnny Deppovi, jehož jméno a tvář plní poslední měsíce snad všechny lifestylové weby i magazíny, a to kvůli jeho rozvodu s herečkou Amber Heard.  

Ačkoliv jeho bývalé ženy, fanoušci i lidé z filmové branže tvrdí, že Depp má jedno z nejvřelejších srdcí, Heard Deppa líčí jako agresora a žárlivého muže. Svými slovy, která se právníci i jiní snaží vyvrátit, a jimž většina osob nevěří, tak z herce udělala „sexy mizeru“, kterému rozhodně nechybí a nebudou chybět miliony obdivovatelek milujících tyto charismatické typy s nevalnou minulostí.  

Deppovy obdivovatelky přirozeně doufají, že se všechna nařčení proti jeho osobě podaří nakonec vyvrátit. Ať soud a celá kauza „Depp versus Heard“ dopadne jakkoliv, herec si u milovnic „mizerů“ svou pověst už vydobyl. Johnny svým šarmem i atraktivním vzhledem učaroval například modelku Kate Moss, zpěvačku Vanessu Paradise, herečku Winonu Ryder či herečku Jennifer Grey.  

 

Amber Heard: Proslavil ji talent, styl a láska k Deppovi

elle.cz

 

Pocit bezpečí i přitažlivý vzhled

Tyto nebojácné a dravé typy v ženách často vyvolávají pocit bezpečí. Jsou vlastně jaýmisi bodyguardy, kteří vzbuzují pocit svobody a bezpečí. Riskování se stává jen dalším způsobem, jak muži demonstrují svou sílu, což podle webu Vice některé ženy vyžadují. „Ženy touží mít ve svém životě někoho, kdo je dostatečně tvrdý na to, aby čelil světu a v případě potřeby vrátil úder,“ tvrdí psycholog Forrest Talley. 

Oblíbenost si vysloužili také díky faktu, že v jejich blízkosti necítí ženy nutkání vypadat neustále upraveně, mile a dokonale. Zničehonic se u nich vytrácí jakýsi tlak, který je nutí chovat se vzorně. „Dívky mají řadu rysů, jako je vzpurnost. Tyto rysy jsou v dětství obvykle potlačovány, protože ženy jsou socializovány tak, aby byly poddajné a příjemné. Pokud je vnitřní život dívky nevyjádřený, může být přitahována ke zlému chlapci. Jde o způsob, jak zástupně vyjádřit svého vnitřního rebela,“ píše ve své knize Smart Girls in the 21st Century: Understanding Talented Girls and Women poradkyně Robyn McKay. 

Významnou roli hraje samozřejmě také přitažlivý vzhled, který těmto mužům většinou nechybí. Právě díky němu získávají větší sebevědomí a nebojí se hrát si s city svých partnerek či milenek. Jsou si totiž jistí, že nebudou sami.  

 

Jak první láska ovlivňuje budoucí vztahy

elle.cz

 

„Mizery“ milujeme i díky hormonům 

Takzvaní lamači srdcí dokážou často pobláznit i naše hormony. Existuje řada sexuálně atraktivních vlastností, například symetrické tváře a dominantní chování, které ženy preferují více během svých plodných dní. Studie tvrdí, že když se žena nachází ve fázi ovulace, její hormony ovlivňují výběr toho, koho považuje za vhodného otce pro své budoucí děti. Jakmile se blíží období ovulace tíhne žena daleko více k těm, kteří dobře vypadají, mají charisma a vyzařují velkou sílu.  

Podle vědeckého pracovníka Stevena W. Gangestada se ženy snaží najít takzvaného alfa samce s vlastnostmi spojenými s vhodnými geny, které by mohly předat svým potomkům. Zároveň je však běžné, že žena si nakonec k reprodukci vybere spíše starostlivého, zodpovědného a pečujícího jedince, ačkoliv ji hormony a pudy mohou táhnou spíše ke zmíněným alfa samcům.

Dobrodružství nesmí chybět

Nespočet žen hledá u svých drahých poloviček dobrodružství a zábavu, což tito „darebáci“ skoro ve všech případech splňují. Na první pohled je divoký život a dobrodružný duch přitažlivý, postupem čase se však může proměnit v nebezpečnou realitu. Kdo však během svého života nepodlehl vtipnému, atraktivnímu a sebevědomému muži, který se ničeho nebojí?

Zkrocení zlého muže 

Odvážní, dobrodružní a divocí muži často nejsou ochotni dodržovat pravidla seznamování, vztahů a manželství. Proto se ženy ve vztahu s těmito jedinci později často pokouší o „zkrocení zlého muže“. Především kvůli tomu, že chtějí být hrdinkami, kterým se nakonec podaří tohoto padoucha proměnit v hodného partnera. I tato proměna může být velmi lákavou misí...

 

Zdroje: Medium, Bright Side, Business Insider, Wikipedia Commons, Vice, Good House Keeping 

 

5 signálů, podle kterých poznáte, že jste uvízla v milostné pasti

elle.cz