Evoluce stylu Sarah Jessicy Parker

Udávala SJP módní trendy pro alternativní fashionisty ještě před svou světovou slávou? Zdá se, že na tuto otázku nemůže jen tak někdo odpovědět. Americká ikona stylu se pro mnohé objevila skoro odnikud. Jen málokdo si totiž pamatuje její tvář (či její styl) před tím, než se stala hlavní představitelkou jednoho z nejsledovanějších seriálů v dějinách Hollywoodu. Matně si ji pamatujeme jako snoubenku Nicolase Cage v Líbánkách ve Vegas nebo jako bláznivou čarodějnici po boku Bette Midler a Kathy Najimy v komedii Hokus Pokus, která (pozor, spoiler!) letos představí pokračování po skoro třiceti letech. Do diváckého povědomí se dostala hlavně díky vedlejším rolím v klasikách jako Klub odložených žen, nebo Mars útočí! a Ed Woods od režiséra Tima Burtona. Nemůžeme ani opomenout to, že v 80. letech tvořila jeden z nejkrásnějších párů s hercem Robertem Downeym Jr. – po osmi letech vztahu se však kvůli hercovým závislostem rozešli, a tak se budoucí power couple Carrie a Iron Man nekonal.

 

Evoluce stylu Sarah Jessicy Parker

 

Byť Sarah Jessica Parker nebyla až do svého vzestupu v roce 1998 považována za konvenční ikonu stylu jako některé její kolegyně, její outfity měly vždy jiskru. Už zezačátku své herecké kariery se nebála extravagance – masivní klobouky, lacláče či bralette topy byly její #jam. Oversize saka byla kapitolou sama o sobě, jelikož se stala hlavní statement položkou jejích outfitů na konci 80. let.

Začátkem následující dekády se však její šatník začal dost radikálně měnit, čímž dokázala svou všestrannost v rámci osobního stylu. Přibyly slip šaty, podpatky a pořádná dávka sexappealu, která budoucím fanouškům legendárního seriálu posloužila skoro jako amuse bouche před dechberoucí módní hostinou pro oči. A historický mezník? Samo sebou večírek VH1 Fashion awards v roce 1997, kdy si oblékla ty samé „nahé” šaty z autobusového plakátu úvodní znělky Sex and the City.  
Rok poté už ji nikdo neviděl jinak než jako stylovou modlu – její zlaté kudrnaté kadeře á la „takhle jsem se probudila” společně s velmi nekonvenčními kusy šatníku z ní rázem udělaly IT girl přelomu milénia. Vše, co si oblékla v seriálu nebo mimo něj, bylo považováno za #fabulous, a i když to nebyla vždy trefa do černého, nikdo si nedovolil nahlas zpochybnit její výběr.  

 

Zdroj: IMDB.com 

#Throwbackthursday aneb Módní evoluce hvězd

elle.cz