Miláčkové 90ʼs: co dnes dělají hvězdy Beverly Hills 90210?

Jason Priestley aka Brandon Walsh

Rozumnější z dvojčat Walshových, které se spolu se svými rodiči přistěhovali na prominentní adresu v Beverly Hills s elitním poštovním směrovacím číslem 90210. Představitel premianta, charakterového vzoru a slušňáka Brandona Walshe Jason Priestley byl za tuto svou roli dvakrát nominovaný na Zlatý glóbus, ale ani jednou nominaci neproměnil ve vítězství. U hraní zůstal i poté, co bylo natáčení seriálu Beverly Hills ukončeno. Objevil se hlavně v seriálech Volání mrtvých, Love Monkey, Call me Fitz a dalších. Několik seriálů a filmů dokonce sám režíroval. Jeho velkou láskou je kromě hraní závodění v autech. Priestley byl pilotem různých stájí závodů IndyCar, ale v roce 2002 měl vážnou nehodu, ze které se musel dlouho zotavovat. Dnes je majitelem jedné ze závodních stájí a je stále činný i v hraní a režírování. Ze všech seriálových kolegů se mu podařilo nashromáždit největší majetek, který se odhaduje na něco kolem 16 milionů dolarů.

Shannen Doherty aka Brenda Walsh

Divočejší a nespoutanější z dvojčat byla Brenda, osudová láska Dylana McKaye. Brenda i v reálu tak trochu kopírovala svou seriálovou předlohu, kdy díky svému způsobu života skončila nikoli nesnesitelně bohatá, jak by se od protagonistky nejúspěšnějšího seriálu devadesátek dalo očekávat, ale po krk v dluzích. Díky svým dalším rolím v seriálu Čarodějky nebo filmu Flákači se z dluhů vymanila, ale ani pak jí nebylo souzeno užívat si plnými doušky slávy a vydělaných peněz. Třikrát vdaná, ale bezdětná Shannen od roku 2015 bojuje s rakovinou prsu a prognózy nejsou právě nejpovzbudivější. Svéhlavě se ale ani po tolika letech nevzdává a bojuje s nemocí jako lvice.

Best of 90‘s: Ikony hudby, módy i technologie, které milujeme dodnes

elle.cz

Luke Perry aka Dylan McKay

I když se Luke po skončení seriálu objevil ve spoustě jiných hereckých rolí, pro všechny byl stále bouřlivákem Dylanem McKayem a to ho údajně velice frustrovalo. Ze spárů své první role se nedokázal po celý život vymanit. Předtím, než se mělo na obrazovkách po letech objevit pokračování seriálu BH 90210, údajně prohlásil, že by raději zemřel, než aby se zase stal Dylanem. S jeho postavou se přitom v pokračování údajně vlastně ani nepočítalo, proto nikdo nechápal, proč ho to tolik rozrušilo. Jeho temné přání bylo nicméně nakonec vyslyšeno, když ve svých 52 letech nečekaně dostal mozkovou mrtvici a z umělého spánku, do kterého herce uvedli, se už neprobudil.

Jennie Garth aka Kelly Taylor

Zhýčkaná a tak trochu namyšlená Kelly, nejlepší kamarádka Brendy Walsh a láska jejího bratra Brandona si po skončení seriálu zahrála ve filmech What I Like About You a Mystery Girls a v roce 2007 soutěžila v Dancing With the Stars. Peníze, které vydělala svou rolí v Beverly Hills, investovala do nemovitostí, se kterými se jí šikovně podařilo obchodovat. Se svou kamarádkou Tori Spelling propůjčily tváře kolekcím bytových doplňků a kromě toho ještě Jennie dělá na svém Instagramu reklamy na nejrůznější přípravky a procedury. Její první manželství trvalo pouhé dva roky, druhé, ve kterém setrvala 12 let a vyšly z něj tři děti, se jí bohužel rozpadlo, ale v roce 2015 se Jennie znovu vdala za svého hereckého kolegu Davea Abramse.

Tori Spelling aka Donna Martin

Tori neboli Donna byla často obviňovaná z toho, že roli v Beverly Hills 90210 dostala pouze kvůli tomu, že její otec, vlivný hollywoodský producent Aaron Spelling, seriál produkoval. Ať už to tehdy bylo jak chtělo, naivní a lehce ztřeštěná Donna se vepsala milovníkům seriálu do srdce stejně jako ostatní klíčové postavy. Navzdory tomu byla Tori po celý život obviňována z toho, že je profesionální dcerou bohatého a vlivného otce. O to větším překvapením bylo, když po jeho smrti v roce 2006 dostala z jeho neuvěřitelného jmění 500 milionů dolarů pouhý necelý milion. O vlastní zajištění se Tori nikdy příliš nestarala a na rozdíl od většiny svých kolegů z BH na svou kariéru lehce rezignovala a vrhla se na rodinný život. S manželem Deanem McDermottem si během 18 společných let pořídili 5 dětí a Tori jim zasvětila svůj život. O to horší dopad pro ni měl manželem iniciovaný rozchod, o kterém vydal prohlášení na sociálních sítích. Krize řešil pár během společného života už několikrát, ale zdá se, že ta poslední byla definitivní. Tori prý s dětmi dokonce odešla ze společného domu a omezila se všemi ze svého okolí kontakty.

ELLE KVÍZ: Chokery, ledvinky, Bravo. Co z 90. let si ještě pamatujete?

elle.cz

Brian Austin Green aka David Silver

Z nevyspělého Davida toužícího prorazit jako hip-hopový umělec se stal sexy dospělý chlapík a mnohonásobný otec. Celkem má pět dětí se třemi partnerkami, z toho dva syny s herečkou Megan Fox. Ta se mu také postarala o kabát ušitý z ostudy, když se během natáčení klipu s muzikantem Machine Gun Kellym do umělce zamilovala a manžela opustila tak rychle a lehce, jako kdyby si jen odskočila do koupelny vyčistit zuby. Brian Austin Green své veřejné parohy nelibě nesl, ale nakonec se přes ně přenesl a dnes je znovu ženatý a s novou manželkou si pořídil páté dítě.

Ian Ziering aka Steve Sanders

Bohatý, rozmazlený a nepříliš bystrý Steve byl v dějových linkách seriálu často jen do počtu, přesto si bez něj nikdo seriál nedokáže představit. Také on zůstal u herectví, i když při sledování filmové série Žraločí tornádo, ve které ztvárnil hlavní roli, soudný člověk zapochybuje, jestli dobře udělal. Kromě toho se otec dvou dcer živí jako motivační řečník na konferencích, navštěvuje televizní studia a účastní se různých celebrity shows.

Gabrielle Carteris aka Andrea Zuckerman

Neskutečně chytrá a také neskutečně iritující. Myslíte, že je na světě vůbec někdo, kdo měl Andreu v seriálu rád? Její neopětovaná láska k Brandonovi ji vehnala do náruče jiného muže a tak si studentka s nadějí na nejzářivější kariéru pořídila nejdříve z celé zlaté partičky rodinu a dítě. Gabrielle se v soukromí stala prezidentkou odborové organizace SAG-AFTRA, která zastupuje 160 tisíc pracovníků ze světa médií a šoubyznysu. V minulosti se aktivně zasazovala proti diskriminaci herců a hereček na základě věku.Herečka se také musela poprat s částečným ochrnutím po vážném zranění při natáčení filmu Past Tense v roce 2006. Po měsících léčby se ale zotavila a začala opět hrát. Vidět byla například v seriálech My Alibi (2008) a Code Black (2015).

Co nám daly devadesátky? Grunge, Kate Moss a spoustu dalšího

elle.cz

Tiffani Thiessen aka Valerie Macon

Nahradila v seriálu problémovou Shannen Doherty, která se z Beverly Hills 90210 po čtyřech letech natáčení sama vyoutovala. Protože ale seriál potřeboval ostrou problematickou brunetu, na scéně se objevila Valerie, proti které byla rebelka Brenda jen slabým čajíčkem. Bývalá juniorská Miss America během natáčení začala chodit s Brianem Austinem Greenem, se kterým tvořili pár slušných sedm let. Tiffani zůstala věrná herectví a vlastní dokonce producentskou společnost nesoucí její jméno.

Christine Elise aka Emily Valentine

Troublemaker Emily zamotala hlavu Brandonovi i Dylanovi, znepřátelila si, koho mohla, až nakonec skončila na léčení. Střapatou Emily s ďolíčky ve tvářích si díky jejím seriálovým excesům pamatuje snad každý fanoušek. S Brandonem, tedy s Jasonem Priestlym, tvořila pár i ve skutečnosti, a to celých pět let od roku 1992 do roku 1997. Herečka se objevila v několika hororových produkcích včetně Body Snatchers a seriálu Chucky.

Nostalgie je sladká. Vítejte zpět v devadesátkách!

elle.cz

Zdroj: Wikipedia, insider.com, usmagazine.com