Meghan Trainor: Sinatra v růžových šatech

Okatá blondýnka měla k hudbě blízko už odmalička. U Trainorů zpívala celá široká rodina, v přeneseném slova smyslu byla Meghan od dětských let členkou rodinné kapely. Ve 13 letech jí rodiče věnovali počítač, aby na něm mohla skládat své vlastní písničky. Od prvních soukromých pokusů to dotáhla až k textařské smlouvě se společností Big Yellow Dog. V roce 2014 napsala spolu s producentem Kevinem Kadishem spolupracujícím například s Miley Cyrus nebo Joe Jonasem, skladbu „All About That Bass“. Začala ji nabízet známým zpěvákům, ale nikdo ji nechtěl. Po čtyřech měsících marné snahy song někomu prodat se rozhodla, že ho tedy nazpívá sama. A to bylo nejlepší rozhodnutí její kariéry. Písnička se stala celosvětovým singlem číslo jedna, a to včetně USA, kde z první příčky shodila „Shake It Off“ od Taylor Swift.

Mohlo by se vám líbit

Vánoce celebrit: Večírky, luxusní dárky i láska. Jak VIP slaví svátky?

Vánoční výzdoba, svařené víno, večírky, krásně ozdobený stromeček a pod ním dárky. Celebrity jsou – a zvláště o Vánocích – lidé jako my. Jen oslavy největšího svátku v roce pojímají trošku velkolepěji. Jejich vánoční večírky se často odehrávají v rovině velkolepých parties a dárky překračují budget obyčejných smrtelníků. I přes nákupy tašek posetých diamanty a večírků za miliony jim ve výsledku jde nejvíce o to samé, co nám. Sejít se v pyžamech se svou rodinou a prostě jen být obyčejně spolu a šťastní.
elle.cz

Meghanina hudba je ovlivněna populární hudbou 50. let a mísí se v ní žánry pop, R&B, doo-wop a blue-eyed soul. Zvuku svých písní přizpůsobila také svou image a přezdívá se jí Sinatra v růžových šatech. Stylizuje se do role půvabné padesátkové girl next door. A ženskost, body image a osobní odhodlání jsou také často námětem jejích písní. „Nejsem žádná velikost dvě, ale můžu s tím zatřást.“ Feministky sice šílí, ale Meghan boduje. A pro mladé ženy, které trpí nejistotou nebo dokonce body-shamingem, se Meghanin první singl „All About That bass“ stal jakousi hymnou. „Byla to píseň o tělesných nejistotách. Na své tělo jsem byla přísná, protože jsem s ním šla na trh a lidé mě soudili, “ přiznala Meghan během rozhovoru pro magazín People.

„Spousta lidí na začátku mé kariéry mi řekla věci jako: ‚Naživo jsi mnohem hubenější, než jsem si myslel,‘. Takže jsem měla ke svému tělu po spoustu let velmi zvláštní vztah, a to tím víc, že jsem vyrůstala jako baculka.“ o schizofrenním přístupu ke své postavě svědčí i fakt, že když byl uveden klip k songu „Me Too“, musel být na druhý den po premiéře staženkvůli nedovoleným digitálním úpravám Meghanina těla. Další den již bylo video vydáno bez úprav.

Se svým tělem se Meghan spřátelila po porodu syna Rileyho, kterého má se svým manželem, hercem Darylem Sabarou. Nějakou chvíli to ale trvalo. „Po císařském řezu jsem byla nejtěžší v životě, měla jsem přes 90 kilo. Necítila jsem se skvěle. Ale naučila jsem se, co znamenají porce a že mám zdravé jídlo vlastně ráda. Můj mozek je šťastný, když cvičím, takže se prostě cítím lépe než kdy předtím.“ O 27 kilo lehčí Meghan se opět naplno vrhla na svou kariéru, ale téma svého těla a hubnutí neopustila ani ve své nejnovější písni „Made You Look“ z pátého studiového alba „Takinʼ It Back“.

Po experimentech se zvukem a stylem svých písní na předchozích albech, kdy se chtěla více přiblížit současným trendům, ale trochu se v tom ztratila, se opět vrátila k doo-wop. Song byl inspirován jejími nejistotami ohledně tělesného obrazu po jejím těhotenství. Podařilo se mu získat pozitivní recenze od kritiků a být dalším v řadě Meghaniných komerčních úspěchů. Meghan v něm sází na svou oblíbenou růžovou a další jasné barvy a přizvala si do něj slavné influencery a dokonce svého manžela Daryla v roli řidiče kabrioletu. Meghan, jak ji známe, je zpátky!

 

Zdroj: Wikipedia Commons, YouTube, metro.co.uk, magazinepeople.com, popnable.com