REKLAMA

Všechno nejlepší, paní prezidentko! Zuzana Čaputová slaví narozeniny

Slovensko může být na svoji prezidentku právoplatně hrdé! Nejenže zahraniční média pějí chválu na její zahraniční politiku, ale v superlativech skloňují i její styl. Zuzana Čaputová vstoupila do politiky v roce 2017, nejprve do hnutí Progresivní Slovensko a o dva roky později se s 58,4 procenta stala první prezidentkou v zemích visegrádské čtyřky. Úřadu se ujala jako první žena a ve 45 letech také jako nejmladší osoba v nejvyšší ústavní funkci. Dnes slaví své sedmačtyřicáté narozeniny. Gratulujeme!

Její cesta na vrchol

Před zvolením do prezidentské funkce působila jako právnička, advokátka a občanská aktivistka. Do povědomí veřejnosti se zapsala získáním tzv. zelené Nobelovy ceny. Goldmanova cena jí byla udělena za iniciativu a angažovanost v kauze skládky odpadu ve městě Pezinok. S tímto městem je spojená už od mládí, kdy tady studovala základní školu. Později zde pracovala v místní samosprávě a jako zástupkyně přednosty městského úřadu. Ve svém portfoliu má i práci pro neziskový sektor, kde se věnovala veřejné správě a problematice týraných a zneužívaných dětí. Je autorkou a spoluautorkou několika publikací a členkou celosvětové sítě environmentálních právníků ELAW. 

 

 

Stylová paní prezidentka

Zároveň je ale take ženou, o které díky jejímu sladění outfitů s rouškou psala stanice BBC. V době její prezidentské kandidatury takříkajíc sázela na jistotu a oblékla hlavně neutrální barvy, dnes její outfity hýří barvami. Nejčastěji ji potkáte v pouzdrových šatech, které dokonale zdůrazňují všechny klady ženské postavy. Nevyhýbá se výrazným barvám jako je červená, fialová nebo modrá. Právě tyto monochromatické kombinace jsou jejím podpisem a skvělým rozvířením „klidných” politických vod na domácí i zahraniční scéně. 

Čaputová sama přiznává, že její šatník by měl reprezentovat zemi. S výběrem oblečení jí pomáhá profesionální stylistka Sandra Žigová. Sama ale ráda podporuje slovenské designéry, takže jsme ji už mohli vidět například v šatech talentovaného slovenského designéra Borise Hanečky. 

 

ELLE
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA