EBL banner

Soutěžní hity karlovarské filmové nadílky

Kdo si letos odnese Křišťálový glóbus za nejlepší film? Ponořte se s ELLE do festivalové nabídky a sestavte si program podle svého. V hlavní soutěži se představí 12 snímků. Čistě české zastoupení zde nenajdeme. Češi se podíleli na vzniku slovenského filmu Budiž světlo režiséra Marko Škopa. Další filmy pak přinesou pohled na kinematografii napříč celým světem. 

Kdo jsou naši favoriti?

karlovy vary

Ke hvězdám

Jedna je extrovertní, druhá uzarděná, obě však mají potíž, že mezi ostatní nezapadají. Snově natočené černobílé drama o zvláštním přátelství dvou dospívajících dívek se odehrává v Oklahomě 60. let a mělo premiéru na letošním festivalu Sundance.

Karlovy Vary

Portrét mozaikou

Čtrnáctiletá Jing sní o docela jiné budoucnosti, než jakou si představují její kamarádky toužící po vdavkách a nicnedělání. Ta ji také čeká, i když v jiné podobě, než jakou si představovala – jednoho dne zjistí, že otěhotněla.

Karlovy Vary

Tiché doteky

Hrdinka v podání Elišky Křenkové nastupuje coby au-pair k desetiletému chlapci do zámožné rodiny. Má však potíž s nelidsky přísnými pravidly, za jejichž porušení by zaplatila ztrátou práce. Debut českého režiséra Michala Hogenauera.

Karlovy Vary

Maličkosti

Turecké absurdní drama vypráví o vyhozeném manažerovi farmaceutické firmy, jemuž po ztrátě zaměstnání přestane na všem záležet. Jediné, co si přeje, je mít kolem sebe víc zeber.

Karlovy Vary

Srpnová madona

Náladový španělský film se odehrává vletních měsících, kdy jsou v metropolích jen turisté a odvážlivci čelící výhni své země. Jednou z nich je i třicátnice Eva, která ono léto využije ke zkrocení svého vnitřního zmatku.

EBC promo