Objevte překrásný hotel designérky Kelly Wearstler

To, že hotel Santa Monica Proper leží nedaleko moře, poznáte poměrně snadno. V interiéru vstupního lobby, 271 pokojů i dvou restaurací tohoto nejnovějšího luxusního podniku z pera Američanky Kelly Wearstler se totiž odráží organické barvy a textury blízkých písečných pláží.

Lobby

Než se v listopadu na 3000 metrech čtverečních otevřou chystané lázně Surya Spa inspirované východní kulturou ájurvédy, hosté prozatím odpočívají v tradičních přístřešcích „cabanas“ u střešního bazénu s výhledem na západ slunce nad nedalekým Pacifikem.

Santa Monica bazén

K tradičním motivům a historii Santa Moniky se obrátila interiérová designérka Kelly Wearstler (její rezidenci v Malibu jste si mohli exkluzivně prohlédnout v časopise ELLE Decoration / jaro 2018). Jedna z nejpopulárnějších amerických návrhářek sáhla k písečné barevné paletě, organickým tvarům, masivním dřevěným podlahám a nábytku, přírodním materiálům od renomovaných značek i silnému vizuálnímu kontaktu s okolím – od země po strop jsou tu umístěná prosklená okna.

Pokoj

Jako ve většině svých projektů i tady kladla Wearstler velký důraz na umění – ke spolupráci oslovila špičkové autory současného umění z nedalekého Los Angeles, jakými jsou Ben Medansky, Morgan Peck, Tanya Aguiniga, Len Klikunas nebo Bradley Duncan, a jejich díly vyzdobila lobby a obě restaurace.

Umělecká díla

Hosté hotelu Santa Monica Proper mohou vyrazit do dvou restaurací – jedna se nachází v lobby a nabízí lehčí občerstvení, vybraná vína po sklence a umění všude kolem vás. Ta druhá, hlavní restaurace hotelu nese jméno Onda a je výsledkem spolupráce Jamese Bearda a šéfkuchařských hvězd Jessiky Koslow a Gabriely Camary. Vybrané jazýčky tu potěší delikátní fúze mexických a kalifornských chutí, technik a ingrediencí v otevřené kuchyni. Na závěr nesmí chybět drink na střešním baru Calabra s výhledem na město i nekonečné vody blízkého Pacifiku. K dokonalému pobytu už nic nechybí.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA