Prohlédněte si luxusní farmu Hany Soukupové na Mallorce

 

Dům v zemědělském městečku na severu španělské Mallorky zaujal Hanku s Aaronem na první pohled už na internetu. Původně prázdninové sídlo rodiny Swarovski na venkově připomnělo páru bezstarostné vyrůstání v obklopení přírodou. Město na úpatí pohoří Serra de Tramuntana má sice desetkrát méně obyvatel než domovské Karlovy Vary, v nichž se modelka Hanka Soukupová před dvaatřiceti lety narodila, zeleň ho ale obklopuje podobná. Po více než deseti letech prožitých s partnerem v americké metropoli, která nikdy nespí, hledali manželé pro rozrůstající se rodinu přece jen klidnější místo. Společně s manželem se tak Hanka nejprve usadila v neméně kouzelném domě v Connecticutu nedaleko tepajícího New Yorku. Po třech letech jí ale začala chybět rodná Evropa a také kvůli tehdy ročnímu synovi Finnovi se zkusili po bydlení po ohlédnout právě tady. Tak nějak by mohl začínat příběh jedné kosmopolitní rodiny, z níž se ze dne na den stali španělští farmáři.

Minimalistický interiér, ve kterém sídlí duše Le Corbusiera

elle.cz

„Mallorcu jsem si zamilovala okamžitě, mám to relativně blízko k rodičům a přátelům do Čech, pouhé dvě hodiny letadlem!“ popisuje Hanka celá nadšená. Dokonce to má kousek také do Milána, Paříže, Londýna a dalších módních destinací, kde i přes rurální zázemí stále ráda pracuje, fotí a chodí přehlídky. S jejím mužem Aaronem Drewem ji pojí nejen pohádkový příběh o seznámení a schůzkách, na které oba neváhali létat klidně do jiného státu, ale i zájem o moderní a současné umění. V jejich rezidenci tak nesmějí chybět takové skvosty amerického neoexpresionismu a pop-artu jako díla Jeana-Michela Basquiata nebo Andyho Warhola. Soukromá sbírka se rozrůstá každým dnem i díky lokálním autorům jako třeba katalánskému multimediálnímu tvůrci Jordimu Alcarazovi. Láska k výtvarnému umění a k dětem v této kamenné vile splývá v jedno – smetanové odstíny a přírodní barvy dominují celému interiéru a slouží jako perfektní podklad, na němž vybraná díla září a plynule se zapojují i do dětských světů pětiletého Finna a dvouroční Elly. V jejich pokojíčcích a společné herně najdeme hned několik obrazů od Alberta Pinya, Santiaga Picatoste nebo Edgara Planse.

Dům je sice vybaven moderními technologickými vychytávkami, celková atmosféra je však rustikální. Rodina totiž miluje zvířata a jejich dva francouzští buldočci jsou už neodmyslitelnou součástí rodiny podobně jako dvojice adoptovanýchh oslíků Charlie a Kirby, kteří se rychle stali součástí jejich organické domácí farmy. Při přípravě oběda si tak Hanka může v klidu odskočit na zahradu natrhat čerstvé bylinky a ovoce, zatímco sourozenci ve vile zůstanou pod přísným psím dohledem. Ostatně pohoda a synergie celé rodiny na vás dýchne už u hlavní brány, kde se logo farmy Turmalina nachází. Po vytouženém útěku ze světů hektických metropolí se Drewovi začínají postupně zapojovat do života v nedalekém hlavním městě Palma de Mallorca, aby se tu společně pustili do obchodování se svou největší vášní – uměním. V samotném centru si před dvěma lety otevřeli galerii Red, v níž najdete díla světových i španělských umělců, jakými jsou Banksy, David LaChapelle či Andy Warhol, vintage nábytek od Arneho Jacobsona a George Nelsona nebo třeba luxusní kabelky od Chanelu, Dioru, Hermès a Saint Laurent. Takže až příště pojedete kolem, nezapomeňte se tu stavit, Hanka s Aaronem vás přivítají s otevřenou náručí a možná přihodí i pár cestovatelských tipů. 

Prohlédněte si soukromý ráj Hany Soukupové na Mallorce