Luxusní, přesto skromné. Objevte bydlení v japandi a mid-century stylu

Mid-century s příměsí Japonska

Dům je postaven v současném stylu inspirovaném prvky mid-century. Odkazuje tak na zlatou éru kalifornského modernismu. Pozorné oko si může všimnout řady vlivů, které tento projekt formovaly – například mexického architekta Luise Barragána a jeho typicky odlehčené architektury nebo přístup německo-amerického architekta Miese van der Roheho k otevřenému a vzdušnému uspořádání interiéru, s dveřmi a okny přes celou stěnu. To vše a mnohem více do domu vložilo architektonické studio Native Sons, které za touto částí projektu stojí.

Eileen Gray v Santa Barbaře

Když se přesuneme do interiéru, vzdělaný pozorovatel v něm okamžitě spatří asociace na práci Eileen Gray. „Irská architektka a designérka nábytku Eileen Gray je vždy inspirací pro všechny mid-century domy, na kterých pracujeme," objasňuje interiérová designérka Corinne Mathern. Čistota stylu, klid a minimalistický design zase návštěvníka přinutí zamyslet se nad vlivem prvků japandi, a ne mylně – japonský hotel Aman byl totiž další zdroj, ze kterého Corinne čerpala.

Mohlo by se vám líbit

Bydlení slavných: Modernistický klenot, klášter i vesmírná loď

Soukromé pláže, kinosály, tenisové kurty, deset ložnic a dvanáct koupelen, ale i život ve strohém minimalismu. Bydlení slavných nabývá různých podob...
elle.cz

Kde se interiér snoubí s exteriérem

Poslední, ale nikoli však méně významný původ inspirace můžete objevit hned za rohem – v okolní krajině i výhledu na pozemek domu. „V domě se stírají hranice mezi vnitřními a vnějšími prostory, v čemž jsme chtěli pokračovat i v rámci interiérového designu,“ říká Mathern. „Tím, že jsme v něm pracovali s materiály z okolní přírody, působí interiér velice přirozeně.“ Dřevo, hlína, kámen a přírodní omítka pak následně kontrastují s otevřenými prostory vytvořenými velkými okny, skleněnými dveřmi a stěnami. Vše dohromady působí teplým, vzdušným dojmem, díky němuž si majitelé domu mohou i uvnitř užívat okolní přírodu a klid hor. K přírodnímu charakteru použitých materiálů designérka sladila dominantní paletu barev – zemitou. Dále interiér protkala výraznými barvami – modrou, zelenou a žlutou s hlubokými pigmenty. I ty však odkazují na okolní prostředí domu a doplňují zemité tóny. Vše společně vytváří celistvé propojení mezi vnitřními a vnějšími prostory.

Mohlo by se vám líbit

Vypadá jako výplod AI, a přece existuje. Pouštní resort vám učaruje

Vypadá jako výplod AI, a přece existuje. Jeden z nejúchvatnějších resortů na světě se nachází na velmi nečekaném místě – uprostřed pouště na hranicích Utahu a Arizony. Můžete se zde dokonale ukrýt, stejně tak jako to udělali Kanye West, Hailey a Justin Bieberovi nebo Kylie Jenner. Fascinující spojení modernismu a prehistorické krajiny nafotila pro ELLE Decoration česká fotografka žijící v Los Angeles Lenka Ulrichová.
elle.cz

Mnoho způsobů (pro)žití

Dům je rozdělen do dvou úrovní. V patře se nachází samostatný hlavní apartmán. Obývací pokoj, kuchyň a jídelna mají otevřené, vzdušné uspořádání a jsou umístěny v přízemí spolu s televizní místností. V interiéru lze nalézt kousky od značek FRAMA, Stahl and Band, Atelier de Troupe, Una Malan nebo George Jensen a mnohých dalších, které do něj vnášejí vkus a eleganci. Venku si pak majitelé užívají výhled a celoročně slunné počasí z bazénu a lázní nebo pozorují noční oblohu u venkovního ohniště.

Mid-century bydlení v japandi stylu ve sluncem zalité Santa Barbaře

Zdroj: autorský článek