Beauty rituály marnivé císařovny Sissi (které doma rozhodně nezkoušet)

Císařovna Sissi žila v letech 1837 až 1898. Přesto se o sebe starala, jak to v její době nebylo běžné. Jak je podle jejích beauty rituálů a zvyků jasné, Sissi byla svou krásou posedlá. Podle dostupných informací měřila Sissi přibližně 172 cm a nevážila více než 50 kilogramů. Nechvalně proslula svým radikálním přístupem k rituálům krásy a dodržování tvrdého režimu. Kvůli svému extrémnímu přístupu a posedlosti nedostižnou dokonalostí císařovna trpěla duševními problémy a depresemi.

Vrásky pochopitelně císařovna nechtěla

Vrásky jsou přirozenou součástí každého člověka a čím jsme starší, tím se více objevují a dávají najevo, že jsme něco prožili a zažili. Vrásky jsou známkou získaných zkušeností a ušlé životní cesty. Ovšem ne v dobách císařovniných. Alžběta proti přirozenému koloběhu života bojovala tak, že si pokládala na obličej syrové telecí maso. To mělo působit protizánětlivě a díky proteinům bojovat s příznaky stárnutí. Koupala se v kozím mléku, které má zachovat pokožku vláčnou a jemnou. Tento rituál dodržovala i při svých cestách, a proto vždy cestovala se stádem koz. Mléko na lázeň totiž muselo být pro chtěné účinky čerstvé.

Škodí mléčné výrobky naší pleti?

elle.cz

Štíhlý pas a váha pod kontrolou

Krásná Alžběta si velmi pečlivě hlídala svoji váhu, vážila se téměř třikrát denně a držela přísné diety. Pila jen pomerančové šťávy a mléko, občas i upravené bílky se solí a pro udržení kondice živiny doplňovala telecím vývarem. Sissi si taky ráda občas dopřála vydatné jídlo a sladkosti, jako například zmrzlinu s příchutí fialek. Proto pak pro shození nechtěných kil často používala projímadla. Je téměř jisté, že dnes by jí byla určitě diagnostikována nějaká forma poruchy příjmu potravy, ale nezapomínejme na to, že císařovna žila v 19. století. Žila v permanentním strachu z každého kila navíc. Pro udržení vysněné postavy ještě Sissi cvičila. Na svých sídlech měla v každém pokoji vybudované tělocvičny, ve kterých poctivě trénovala. Aby se udržela fit, jezdila také na koni, což byl její koníček už od jejího mládí. Dětství strávila na venkově v Possenhofenu, kde se naučila perfektně jezdit na koni, plavat a našla si tu vztah k přírodě, který ji provázel po celý život. Pro svůj štíhlý pas se koupala v octu, na noc si přikládala obklady, spala na boku a bez polštáře.

Vlasy husté jako lví hříva

Vlasy, koruna ženské krásy. I tuto zbraň Sissi měla. Vlastnila neuvěřitelně dlouhé, krásné a husté kaštanové vlasy. Ty jí dosahovaly až k patám, samotné mytí trvalo celý jeden den a probíhalo každé tři týdny. Na vlasy se používala esence z koňaku a vaječného žloutku. Dlouhé kadeře byly těžké a způsobovaly císařovně bolesti hlavy a krku. Denní česání vlasů zabralo až dvě hodiny.

Stres a padající vlasy? Pomohou vitaminy i vlasové vody

elle.cz

Studená koupel po ránu

Sissi na sebe byla přísná, vstávala v 6 hodin ráno. Poté si dala studenou koupel, po ní někdy masáž. Pak následovala gymnastika.

Žádné židle, drahá Sissi

Alžběta nechala ze svých pokojů vynést židle, ale ji nesváděly k odpočinku. Takto extrémní její přístup byl. Sedavý způsob života není pro naše tělo vhodný, ale nebyla by to Sissi, kdyby tuto skutečnost nevyhnala do naprostého extrému...

Rozuzlení? Tohle doma (ne)zkoušejte

Jediný rituál, který si můžeme z jejího života odnést a přinese nám pozitiva, je zřejmě studená koupel. Studená sprcha vás ráno nakopne, vytvoří vám úsměv na tváři a posílí vaši imunitu. Buďme rádi, že dnešní pohled na krásu je založen na individuliatě a jedinečnosti člověka. Není potřeba snažit se dosáhnout nějakého standardu krásy a nedostižné dokonalosti! Najít krásu uvnitř každého z nás, která vyzařuje i navenek, to je ono. Díky za to, že žijeme v jedenadvacátém století a rituály zahrnující syrové maso či kozí mléko dávno upadly v zapomnění. Ale přece jen si vzpomeňte na císařovnu, až se ráno budete ve studené vodě otužovat!

Teplá nebo studená voda? Jak a kdy vodu v péči o pleť a tělo používat

elle.cz

Zdroj: hellobombshell.com, thebeautygypsy.com, bellatory.com, quora.com