Skincare ingredience, o kterých by se mělo mluvit více

Kyselina hyaluronová, Salicylic acid nebo retinol jsou ingredience v kosmetických přípravcích, které všichni věrně známe a rádi je používáme. Svět pečující kosmetiky momentálně však nabízí o mnoho více ingrediencí, vhodných pro různé typy pokožky. Pokud jste tedy stále ještě nenašli ideální rutinu pro vaši pleť, nezoufejte, třeba jste ještě nevyzkoušeli ty správné, pro vás účinné složky... Představme si proto ingredience, o kterých by se mělo mluvit více:

Azelaic Acid

Skincare ingredience, o které pravděpodobně uslyšíme v blízké době čím dál víc. Pro koho je vhodná? Zejména pro ty z vás, kteří trpí aknózní pletí, nebo právě jizvičkami a hyperpigmentací po akné. Má také antibakteriální účinky a pomáhá čistit póry a snižovat v pleti záněty. Většinou Azelaic Acid najdete v pleťových sérech, může se nacházet ale i v čistících gelech, krémech a dalších přípravcích.

Succinic Acid

Neboli kyselina jantarová je další účinnou ingrediencí v boji proti nedokonalostem na pleti. Má na naši pokožku zklidňující a dokonce anti-ageing účinky. Na této ingredienci je skvělé, že je velmi jemná a nepoškozuje vaši přirozenou kožní bariéru.

Zázračná kyselina hyaluronová může i škodit. Na co si dát pozor?

elle.cz

Mandelic Acid

exfoliačních ingrediencí je Mandelic acid jednou z těch méně známých. Jedná se o AHA kyselinu původem, jak název napovídá, právě z mandlí. Jedná se o nejvhodnější exfoliant pro ty z vás, kteří mají tmavší pleť. Jako ostatní exfolianty jemně obrušuje vrchní vrstvy pokožky a nechává ji hladší, zářivější a na dotek jemnější. 

Squalane

Tato ingredience je narozdíl od těch předchozích ingrediencí hydratační. Téměř sdílí název se squalene – přirozenými oleji, které produkuje naše pokožka a dodávají nám glow, a podobné účinky na naši pleť má právě i zmíněný Squalane. Ten pomáhá proti výskytu jemných vrásek, hydratuje pokožku, posiluje naši kožní bariéru a zároveň nám neucpává póry. To vše z něj dělá skvělou ingredinci, kterou můžete vyhledávat právě v sérech a hydratačních krémech.

Je důležité nezapomínat, že každému typu pleti bude sedět jiná kosmetika a že nemůžeme očekávat zázraky přes noc. Někdy dokonce přijde zhoršení v prvních dnech a týdnech, dříve než se dostaví požadované zlepšení. Proto se doporučuje po zařazení nového produktu vyčkat minimálně 4 týdny než můžeme očekávat jeho plné benefity, a nebo ho naopak vysadit, protože nám nevyhovuje.

Skin Icing: Studené obklady podle našich babiček jsou hitem TikToku

elle.cz

Zdroj: Byrdie, NBC News, Allure, Fleur and Bee