Posviťte si na krásu: Podlehnete fenoménu LED masek?

Influencerky LED masky prezentují jako objevy roku, ovšem s touto technologií pracují dermatologie a estetická medicína již dlouho. Dokonce i domácí modely LED masek nejsou až tak převratnou novinkou. Tyto přístroje pracují s fotonovou terapií, tedy využívají účinků různých barevných spekter světla. Právě ale díky instagramovému světu zažívají boom. Tak si na ně posvítíme. 

Jak funguje LED maska? 

Tento zázrak skrývá LED diody, jež vysílají světlo ve viditelné části spektra. Rozličné vlnové délky způsobují různé zbarvení, což ovšem není jen na efekt. Každá z barev má totiž jiný vliv na naši pleť. Červené spektrum ovlivňuje pevnost pokožky, podporuje produkci kolagenu, regeneruje tkáně, léčí obtíže typu akné či růžovky. Žluté spektrum umí redukovat vrásky, regeneruje pokožku po poškození sluncem či odstraňuje drobné vady. Zelené vlny umí srovnat tonus pleti, působí na pigment, odstraňují celkově pigmentové skvrny. Modré spektrum si poradí s akné nebo ekzémy a působí antibakteriálně. Fialové světlo má regenerační účinky a působí proti akné. Barvy umí některé masky kombinovat i s dalšími, využívá se také bílé světlo, které posiluje zpevňující efekt. Pokud si tedy budete vybírat masku, orientujte se podle toho, s jakými světly pracuje, tudíž jaký efekt vy potřebujete.

Nasadit a nechat se osvítit

LED masku lze použít na suchý obličej, stejně tak umocní účinek kosmetických přípravků. Pokud chcete posílit efekt sér, krémů či masek, většinou se užívá červená část spektra, kdy vlny pronikají co nejhlouběji do pokožky. Při použití masky je většinou třeba mít zavřené či zakryté oči, takže si skutečně odpočinete na maximum, protože nebudete koukat do mobilu či na televizi a dopřejete si chvilku pro sebe jako na kosmetickém lehátku. Doba působení je individuální dle výrobce, většinou se masky nechají působit 20 až 30 minut a terapie se provádí zhruba 3× týdně. 

LED masky – co je podstatné?

Vybrat tu správnou LED masku, to není jen tak. Nejedná se o nejlevnější záležitost, rozhodně se ovšem neorientujte podle toho, co nejméně zabolí vaši peněženku. Předně vybírejte podle barevného spektra, jak jsme zmínili už výše. Také mějte na paměti, že podstatný je výkon masky. Opravdu ty kvalitní mívají 100 a více diod. Materiálem by měl být odolný plast (např. ABS plast), případně polykarbonáty či silikon, důležitá je i zdravotní nezávadnost a hypoalergenní vlastnosti masky. Posvítíte si na vrásky, akné a jiné nedokonalosti pleti, aby se vaše pleť mohla rozzářit vitalitou a mládím? Stačí k tomu jen pár LEDek. 

 

Zdroje: glamourmagazine.co.uk, miin.hk, everydayhealth.com 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA