10 nejlepších aktivit, které dělat po rozchodu

 

Když si po skončení vztahu otevřete na internetu rady, jak se s touto situací vyrovnat, vyskočí jich na vás snad stovky. Když jsem si dělala průzkum pro tento článek, ukázal se mi příspěvek, kde jich bylo hned 99. Jakmile jsem se do nich ale začetla, zjistila jsem, že mezi nimi jsou například následovné – najděte si terapeuta, dýchejte, čtěte…a podobné pokračovaly na dalších stránkách – jezte zdravěji, meditujte, choďte a tak podobně. Jako kdyby tyto věci nebyly obecně dobré a jako kdyby se je člověk nesnažil dělat, když byl ještě ve vztahu. A tak jsem využila vlastních zkušeností a konverzace s mými kamarádkami a našly jsme pro vás několik neortodoxních a účinných způsobů, jak překonat rozchod.

Generální úklid

Vezměte všechny věci, které vám ho připomínají nebo které jste od něj dostala, a stejně jako Rory z Gilmorových děvčat je dejte do krabice a zavřete hluboko do skříně. To samé v mobilu. Všechny společné fotky (i písničky) dejte do jedné složky a pokud je nechcete mazat, využijte alespoň funkci „skrýt“.

Deník

Vypište se z toho. Jakmile své pocity dáte na papír, budete toho mít o něco míň na srdci a alespoň trochu se vám uleví.

Agresivní sporty

Dostanou z vás vztek, lítost i smutek. Bojové sporty (boxování), střílení ze vzduchovky nebo vrhání noži... to vše doporučujeme. Především jako prevenci, abyste zmíněné praktiky nepoužila na živo na určité osobě (smích).

BreakUp bootcamp, aneb rozchod v pandemii

elle.cz

Adrenalinové aktivity

Jednou z cest, jak na vše na chvíli přestat myslet, je vystoupit ze své komfortní zóny. Ve vztahu jste si pravděpodobně zvykla na to, že je vše pohodlné a bezpečné. Věci se teď ale změnily, proto musíte i vy. A jednou z cest, jak to udělat, je překročit své hranice. Překonat strach. Žít. Věřte, že když vás pošlou na bungee laně z 200 metrů vysokého mostu, na chvíli na svého bývalého myslet přestanete. A to stejné se stane i se zipline, paraglidingem či skokem padákem. (Poznámka redakce: Tyto aktivity dělejte vždy s profesionálním doprovodem instruktora!)

Kreativní činnosti

I pokud jste jako dítě měla z výtvarky za čtyři, ničemu to nevadí. Kupte si akrylové barvy a potřete papír černými scenériemi. Jakmile je uvidíte, vzpomenete si, jak vás váš ex přiměl se cítit. Mohou pomoci také antistresové omalovánky či keramika (hrnčířský kruh není potřeba – vyřezávání do hlíny nožíkem úplně stačí). Je důležité neustále něco dělat.

Převozník

Najděte si někoho, s kým budete moct jít na 3-4 aktivní schůzky. Zjistíte, že jste pořád žádoucí a že "on" nebyl posledním mužem ve vašem životě.

Kulinářské umění

Konečně máte omluvu pro napečení více jak 100 cupcaků. Navíc vaše „zapečené neštěstí“ rozhodně potěší přátele, kteří si na něm pochutnají.

Pomůže nám umělá inteligence s láskou?

elle.cz

Dovolená

Na všechno se vykašlete a prostě odjeďte do jiného světa. Tam, kde vás nikdo nezná, nebude soudit a vy nebudete muset nic předstírat.

Filmový maraton

Ok, v téhle fázi můžete brečet. Pusťte si ale takové filmy, které nekončí dobře a odráží realistický život oproti americkým happy endingům. Tady máte náš seznam: Sedm životů, Svatba mého nejlepší přítele, Rozchod, P.S. Miluji Tě, Duch, La la land, Věčný svit neposkvrněné mysli, Terapie láskou a pro milovníky českých filmů: Ženy v pokušení.

Předělání vzpomínek

Tohle je pro pokročilejší fázi rozchodu – kdy na dotyčného nebudete myslet celý den a kdy již nebudete mít slzy v očích, kdykoliv zahlédnete něco, co vám ho připomene. Jeďte zkrátka na ta místa, kde jste byli společně, ale vezměte své kamarádky a užijte si to! Vytvořte si nové – lepší – vzpomínky.

Moderní gentleman: Vymřelý druh či realita?

elle.cz