REKLAMA

Kdo miluje víc, je na tom hůř

REKLAMA

Ve vztazích je to vždy tak, že jeden se na druhého upne víc, než opačně. Pro lásku by hory přenášel, je připraven měnit život. Jenže odborníci se shodují na tom, že jde o formu závislosti, která není pro život ve vztahu rozhodně žádoucí. Expertka z Huffington Post tvrdí, že vztahy, aby fungovaly, musí být v rovnováze. A oba zúčastnění by měli stejně dávat, jako přijímat. Jenže to je věc, kterou lidé moc neumí. Jejich vnitřní hlasy jim tvrdí, že nejsou pro partnera dost dobří, že když se rozejdou už si nikdy a nikoho nenajdou… Klinický psycholog z Psychoterapie Anděl vysvětluje: „Říká se, že ve vztahu vždy jeden miluje víc než ten druhý. Když není tato "nerovnováha" moc velká, nemusí to vztahu nijak vadit. Někteří lidé bez ohledu na pohlaví potřebují ve vztahu milovat méně, jsou pak více sami sebou, nesnaží se tomu druhému jen bláznivě vyhovět, přinášejí do partnerství svou osobnost, originalitu. Funguje to ale jen, když si lásky toho druhého váží a nezneužívají jí. Největší problém nerovnováhy ve vztahu mají lidé, kteří jsou na tom druhém závislí, neumí žít také občas po svém, ke všemu druhého potřebují a velmi často dost žárlí. Kromě partnerství by měl mít každý i jiné zdroje - přátele, koníčky, práci, širší rodinu...“ 

 

Zkrátka je dobré zbavit se přílišné emocionální závislosti na jediném člověku. Který navíc bere vaše chování jako samozřejmost, aniž by vám vracel, co sama potřebujete. 

 

Proto, než se definitivně a nezdravě upnete na svou životní lásku, která stejně dopadnout nemusí, jak si představujete, neboť vztahy jsou jen sázkou do loterie, vybudujte si základu, ze které budete čerpat. Lásku, povzbuzení, pochopení i soulad. A opět jsme u toho, že si musíte věřit, že na podobné vztahy máte a především si překopat vnitřní uvažování o sobě sama. Ne, opravdu nemusíte být vděčná za to, že se s vámi jiní baví. Vy jste natolik skvělá, že by to měla být samozřejmost. A pokud je nezbytné, abyste pociťovala vděk, nehledejte v člověku, který vás k podobnému uvažování nutí partnera pro život, ani kostičku do své životní skládanky.  Neustále si opakujte, že jste jedinečná, dokonalá a skvělá, takže je vlastně darem pro všechny kolem vás, když jim věnujete svou pozornost. 


Jakmile si právě takto přehodnotíte pohled na sebe sama, kromě záchytných vztahů se vám lépe budou budovat i ty partnerské. Budete si totiž jista sama sebou, svou jedinečností a také tím, že jste holka, se kterou je radost komunikovat. 


Odborníci se shodují na tom, že pokud máte nevyrovnané sebevědomí a nevyjasněný vztah sama k sobě, bude se vám velice těžko hledat i životní jistota v náručí někoho jiného. K partnerství je vždy nezbytně nutné přistupovat tak, jako by šlo o vyrovnaný obchod. Dělení se půl na půl. Jistě, v okamžiku, kdy se bavíme o lásce, znějí ta slova poněkud obchodnicky, na druhou stranu, rovnováha v položkách Má dáti a Dal, je nezbytná pro rovnováhu v srdeční oblasti. I vztahy totiž potřebují vykazovat jakousi rovnováhu a hospodařit s přebytkem či deficitem se ani krátkodobě, ani v dlouhodobém horizontu zkrátka nevyplácí. To mějte na paměti, až se budete chtít opět pro svého partnera roztrhnout. Dejte na radu odborníka a zcela upřímně si odpovězte: Udělal by on to samé pro mne? 


Lidé jsou různí a je jisté, že jednou potkáte někoho, kdo bude emocionálně naladěný stejně, jako vy. Pak se vám bude dostávat přesně toho, co v životě potřebujete. Neváhejte a hledejte ho. Váš život bude mnohem krásnější. 

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA