Pečujte nejen o svou pleť, ale i o své sexuální zdraví

 

Dnes se na sexuální pomůcky nepohlíží pouze jako na nástroj k uspokojení našich intimních tužeb. Pokud má žena po porodu nebo v menopauze potíže s ochabnutím svalstva pánevního dna, lékař jí doporučí venušiny kuličky, s nimiž může trénovat intimní oblast. Ani muži nepřijdou zkrátka. Jestliže pacient trpí poruchami erekce, doktor ho místo do lékárny může poslat pro takzvanou vakuovou pumpu. Že jsou tyto hračky stále více oblíbené, všestranné, to dokazuje i skutečnost, že je nenajdete pouze ve specializovaných prodejnách. Dnes se objevují i ve speciální sekci internetových parfumérií. Co umí s naším zdravím?

Mohlo by se vám líbit

Co je sexting, a jak může pomoct navrátit vášeň do vztahu

"Sexting" aneb erotická korespondence není jen záležitostí dvou neznámých uživatelů Tinderu (pokud je vůbec ještě v módě). Je to také jeden ze způsobů, jak oživit ochladlý plamen vášně mezi dlouhodobými partnery, nebo i navnadit očekávání po odloučení ve formě předehry.
elle.cz

 

Nevinné hrátky jako psychoterapie 

Rozkoš, kterou nám poskytnou erotické pomůcky, se skvěle odráží na našem psychickém rozpoložení. Protože s těmito hračkami dosáhneme orgasmu, vyplaví se euforie pozitivních pocitů. Hned máme lepší náladu, uklidníme se, když jsme pod vlivem stresu a vše vidíme pozitivněji. Uvolní se nám hormony štěstí, jako jsou endorfiny nebo serotoniny. Zejména v dnešní době pandemie, kdy jistá izolovanost přispěla k vzrůstu počtu lidí, kteří jsou singles, je zapotřebí umět udělat si radost. A to i když jste bez partnera. 

Zbaví vás nejistoty a strachu

Erotické pomůcky se rovněž doporučují používat i v případě, že trpíte traumatem, například po znásilnění. S postupným obnovením sexuálních praktik pak snadněji najdete opět cestu k mužům a zbavíte se strachu. Už jenom péče o sexuální zdraví vám pozvedne sebevědomí, protože podvědomě budete vnímat, že se nezanedbáváte, jste tak jistě stále žádoucí a někde čeká muž, ke kterému budete opět vzhlížet...

Mohlo by se vám líbit

Nepříjemné pravdy o sexu, které neradi uslyšíte

Těchto pět věcí nikdo z. nás možná nechce slyšet a snad si je všichni nalháváme, ale pojďme se podívat pravdě do očí.
elle.cz

 

Zapomeňte na pilulky z lékárny

Fyzická bolest umí být hodně nepříjemná, ta psychická bývá však mocnější a možná právě proto umí psychika skvěle ovládnout bolesti svalů a jiných částí těla. Zkuste prolomit ono klišé „dnes ne, bolí mě hlava“ s nějakou intimní hračkou. Při hrátkách se zbavíte napětí, vaše tělo se uvolní včetně svalů. A právě těm krčním nebo zádovým často vděčíme za nepříjemné bolení hlavy. Opět připomeneme ony hormony štěstí, které vás zalijí pocitem blaha. Bolest hlavy s největší pravděpodobností povolí také. Pro úplnost ještě dodáme, že spousta žen nedá dopustit na stimulaci spánků s pomocí vibrační hračky. 

Potěšte své tělo

Opomenout nemůžeme ani sexuální zdraví. Jestli se z vašeho života vytrácí chuť na sex, lze konstatovat, že není vše tak zcela v pořádku. Možná vás nudí v partnerském životě jen stále opakující se rutina. Pak není nic jednoduššího, než si do ložnice přizvat kouče v podobě důmyslné hračky. Nízké libido může mít navíc za následek i řadu symptomů nemocí, jako jsou roztroušená skleróza, gynekologická onemocnění, neurologické nemoci, problémy se srdcem nebo deprese. 

Na erotiku není nikdy pozdě

Někdy důvody nechuti k intimnostem bývají vážnější. Jak už jsme zmínili, může jít o hormonální změny v době menopauzy a s nimi spojené povolení vaginálních svalů. Není proto nic snazšího, než je začít trénovat s pomocí intimních pomůcek. Také se může stát, že se třeba už necítíte tak žádoucí. Zkuste feromony, dodají vám jistotu a zvýší sebevědomí. Mluvíme-li o menopauze, sexuální hračky mají blahý vliv i na její průběh. Britská lékařka Stephanie de Giorgio, která se specializuje na zdraví žen, svým pacientkám, jež mají potíže spojené s přechodem, prý sama doporučuje, aby používaly sexuální pomůcky. „Je prokázané, že netrpí nočním pocením a zlepší se jim spánek,“ tvrdí odbornice. Přesvědčili jsme vás, že je ten nejvyšší čas dát sbohem pilulkám?

Více o tématu sexuálního wellness se dočtete v tištěném vydání únorové ELLE. Svůj výtisk si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.