REKLAMA

Proč je masturbace stále tabu? Tady jsou mýty, které je třeba pokořit

REKLAMA

 

Masturbace je nepřirozená

Antropologové z Northen Kentucky University tvrdí, že masturbace je – s ohledem na nálezy civilizačních ostatků života starověkých Indů, ale i jiných kultur – zcela běžnou součástí života lidí takzvaně od nepaměti. Dokonce je prokázané, že mnoho společenství ji považovalo za posvátný projev intimity jedince, který dle svého postavení mohl veřejnou masturbací před ostatními členy skupiny / kmene zahajovat oslavy plodnosti a života. Masturbace je tak zcela přirozenou součástí našeho cyklu, přičemž před stigmatizací následkem křesťanské nauky byla dokonce spojována s nejčistší formou tělesnosti.

Co je naopak nepřirozené je ignorovat impulzy sexuální energie ve vlastním těle. Doteky sami sebe nejen uvolňujeme, ale zároveň posouváme svoje tělesné a psychické dovednosti výš. Není ani nikterak zvrácené k ukojení používat rozmanité pomůcky, které rovněž antropologové našli v rámci svých kulturních průzkumů starých civilizací.  

Masturbace odhaluje, že nejsme spokojeni ve svém sexuálním životě

Ani toto tvrzení není správně. Masturbace je rituálem uctění vlastního těla. Při pravidelnosti nám dává nejen zajímavou zpětnou vazbu o našich sexuálních návycích, ale také otevírá dosud zavřené dveře inspirace, takže může partnerskému sexuálnímu životu dokonce pomoci. U mužů, kteří trpí předčasným vyvrcholením je onanie dobrým tréninkem k prodloužení aktu tak, aby lépe uspokojili partnerku.

Když ve vztahu zcela odmítáme pravidelnost vlastní masturbace, zapíráme tím přirozené pochody v našem těle, což nikdy nemůže vést k dobrému výsledku. Obecně známým tipem na prolomení tabu je také tato rada: zda má partner či partnerka připomínky k vaší masturbační rutině, zkuste je překvapit návrhem společné masturbace, která skutečně může vybrousit sexuální spojení do pomyslných diamantových kvalit.        

 

Být zvědavý a chtít zkoumat vlastní tělo je přeci tím nejpřirozenějším lidským návykem.

 

 

Masturbace zruinuje naše libido

Tady to je vlastně úplně naopak. Sexuologové v knize feministické publicistky Maisie Hill, Period P čísly dokazují, že skoro 60% žen, oslovených v rámci průzkumu National Institute of Mental Health z roku 2017 častou autoerotikou nastartovalo úspěšnou cestu k těžko dosažitelnému vaginálnímu orgasmu.

Sexuologové ve stejném titulu potvrzují, že tréninkem mohou ženy, tak jako i muži, naopak svému libidu výrazně pomoci.

Masturbace negativně zakřivuje představy o sexu

Intimní splynutí s potřebami vlastního těla není srovnatelné s intimními chvílemi, které prožíváme s partnerem a partnerkou či milencem a milenkou. Je tedy z přirozenosti věci nesmyslné tyto situace srovnávat a snažit se změřit. Je to komplikované a velmi individuální, proto rozhodně nelze takovou tezi jakkoliv zobecňovat. Nicméně, jak už z předešlých odstavců vyplývá, autoerotika je jednoduše – navzdory všem vytrvalým předsudkům – naprosto přirozená, takže nemůže, sama o sobě, cokoliv negativně ovlivňovat.  

Pokud se nacházíte v životní fázi, kdy nemáte sexuálního partnera, nebojte se k jednomu z nich promasturbovat. Ač může taková rada znít směšně, je skutečně zdravé udržovat takzvaný sex drive na maximu a nebát se, že nám jakkoliv ohrozí sdílenou sexuální budoucnost. Pokud totiž po dotyku druhého zatoužíte, zkrátka si o něj mysl ve spojení s tělem řekne sama, a to i kdybyste masturbovali každou hodinu sedm dní v týdnu.

Na masturbaci si lze vytvořit nezdravou závislost

Ani tady nelze zcela přijmout jeden z nejčastějších mýtů. Nezdravá závislost, ale spíše z jakéhosi pohledu vlastního rozvoje v rámci společnosti, vzniká na sexu a převážně u mužů. I když jsou stále častěji popisovány i případy na sexu extrémně závislých žen. Nutkání ukojit své potřeby, nehledě na to, zda právě teď musím do práce (což je přesně onen případ, kdy se může taková závislost projevit jako zhoubná), a to ať už s partnerem či sami tedy nemůžeme jednoduše připojit k onanii a tvrdit, že ve výchozím a přirozeném stavu ohrožuje zbytek našeho života. Závislost na sexu a pravidelná autoerotika není to samé.      

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA