I sexem hýbou trendy. Pro některé navštivte terapeuta

 

Ještě nikdy se nezdála oblast sexu tak široká: můžeme se identifikovat s tolika volbami, že tím nejdůležitějším vodítkem zůstáváme ale stejně zas a znovu my sami. Pokud se nám podaří být k sobě upřímní a odhalit, co se nám líbí, najdeme uspokojení i harmonii.

 

O čem se právě teď v souvislosti se sexem nejvíc hovoří?

 

Scarfing

Touha být při aktu přidušen tak, až balancujete na hraně ztráty vědomí. Chcete docílit takové dávky adrenalinu, že váš orgasmus se tak znásobí do kosmických výšin. Před touto praktikou vás ale musíme varovat, můžete při ní přijít o život.

Spectatoring

Sex si neužíváte, protože pořád přemítáte, jak u toho vypadáte. Máte strach, že se partnerovi vaše tělo nezamlouvá a srovnává ho se vzhledem mýtických bytostí (celebrit, instagramových osobností nebo pornoherců). Případně se děsíte, že některá vaše část vydá během milování nějaký trapný zvuk nebo bude nelibě vonět. Člověk s poruchou spectatoringu nemůže dosáhnout orgasmu, ale ani si akt užít. Potřebujete mluvit s odborníkem, který pomůže najít zdravější vztah ke svému tělu a sebepřijetí obecně.

Hypersexualita

Lidé, kteří jí trpí, dokáží ovládat svou chuť na sex jen velmi těžko. Většinou se takovým způsobem zbavují úzkostných myšlenek, po koitu samotném cítí výčitky, že to bylo zbytečné. Osobnosti s touto poruchou vyhledávají k ukojení svých obav kohokoliv, čím víc sexu mají, tím sklesleji si pak připadají. Spirálu závislosti pomáhá přetnout psychoterapie.

Všechny podoby lásky, aneb seznam fetišů, které miluje celý svět

elle.cz

Singlovství

Randíte, ale nedokážete si najít či udržet dlouhodobý vztah. „Singlujete” z jedné postele do druhé, o závazky nemáte zájem. Ani o zodpovědnost, jde o čiré potěšení. Potíž nastává, když odmítáte nebo nemůžete navázat partnerství celá léta.

Breadcrumbing

„Ahoj, jak se máš? Nezajdeme někam?”. Po měsících či dokonce letech mlčení vám přijde najednou vzkaz s podobným vyzněním. Dotyčný či dotyčná mají zřejmě zájem o flirt, aniž by se chtěli příliš namáhat a do potenciálního vztahu něco přinést.

Layby

Randíte, jste velmi spokojení. Dalo by se říct, že se zamilováváte. Ale nemažete si kvůli tomu profil na seznamovacích aplikacích, kde si dopisujete, flirtujete a možná i něco dalšího s jinými lidmi. Nedokážete se zkrátka rozhodnout, a tak si zahráváte s více srdci i těly naráz.

Sexuální askeze

Může připomínat asexuály, ale sexuálním asketům dělá sex dobře. To, čeho se obávají, je jejich tělesnost, mají strach ze svých pudů. Chtějí své touhy absolutně kontrolovat a trestají se za ně. Výsledkem je často silná tenze, agresivita a celková nespokojenost.

Sapofilie

Jedná se o osobnosti, které jsou sexuálně přitahovány k lidem s vysokým inteligenčním kvocientem. Hluboká beseda s erotickým podtextem se vzdělaným člověkem jim přináší podobný fyzický prožitek jako orgasmus.

Všichni o něm mluví, ale co to vlastně je? Týká se vás gaslighting?

elle.cz