Věčný ex. Proč se vrací znovu na scénu a motá vám hlavu?

 

Stalo se to asi každému. Vztah skončil, rozchod jste po čase překonali a cítili jste se připravení jít dál. Možná jste už dokonce potkali někoho nového, když v tom...vám přistane od bývalého/bývalé zpráva nebo like na sociálních sítích. Jste velmi překvapení a dokola se sami sebe ptáte, proč to vůbec dělá? 

Těžký rozchod

Rozcházeli jste se a scházeli, celý proces byl pro vás velmi bolestivý. Váš ex byl iniciátorem nepříjemných změn, ale vám pak došla trpělivost a rozhodli jste se už do této řeky nevstupovat. Pokud je ale vaše bývalá láska neuroticky založená, potřebuje ke svému životu emocionální houpačku. Definitivní tečka za vztahem znamená konec emocí a dotyčná/dotyčná trpí ztrátou sebevědomí. Možná se mu/jí právě teď nedaří, a proto vám znovu dává o sobě vědět. Odpovídat takovému člověku znamená vystavovat se hazardu. Velmi pravděpodobně totiž budete psychicky zase strádat a láska, kterou očekáváte se vám v tomto případě vyhne.

Kdy už to není jen zlomené srdce?

elle.cz

Chybíte si navzájem

Některé rozchody se přihodí z neuváženosti. Cítíme pak dojem určité neukončenosti, a pokud nám takový člověk z minulosti napíše, vnímáme to hlavně pozitivně. Je možné, že se jedná o ten typ vztahu, kdy jste nepustili jeden druhého z hlavy, vaše pouto je velmi silné. Promyslete si proto, co byl důvod k rozchodu, a pokud se jednalo o něco vážného, musíte vztah ukončit hlavně ve své hlavě.

Ex se s rozchodem nesrovnal

Randili jste spolu už dávno, a zatímco vy jste se posunuli do spokojené samoty, nebo nového vztahu, bývalý na tom není dobře. Nemá smysl mu nic vysvětlovat a na snahy o další kontakt jakkoliv reagovat. A zatímco někomu může zájem o svou osobu lichotit, není to příliš etické, brát si pozornost od někoho, kdo vás nezajímá.

Kdy je vztah úplně uzavřený?

Většina psychologů vám odpoví, že vlastně nikdy. Dokud jsme naživu, všechno je možné. Někdy se k sobě vrátí i ti, do nichž bychom to nikdy neřekli. Podívejte se na kauzu Jennifer Lopez a Bena Afflecka, kteří opět tvoří pár od svého rozchodu v roce 2004. Kdy má tedy smysl vstoupit znovu do téže řeky? Pouze v případě, kdy pochopíte, že to nelze: oba jste se totiž rozchodem změnili. Pokud je to k lepšímu a stali jste se dospělejšími a vyrovnanějšími, pak dát znovu šanci někomu, s kým máte společnou minulost, není špatný nápad.

Jste manipulována do/ve vztahu a ani o tom nevíte?

elle.cz