Nejlepší sex vašeho života. Kdy ho můžete čekat?

20 let: Spontánnost a nejistota

Kvalitní sex je spojován s mládím, tedy obdobím, kdy jsme aktivní a plní života. Je sice pravdou, že dvacátníci mají bujné erotické fantazie a mimořádně silný sexuální apetit, zkušenosti však teprve sbírají. Obvykle dávají přednost spíš příležitostným milostným setkáním a v mnoha situacích se mohou cítit nejistí a nesví. A to nejen ohledně svých vlastních těl, ale i postelových výkonů. „Věkový rozdíl v tomto případě vůbec není na škodu. Je ideální najít si milence, který sexu a rozkoši již rozumí,“ zmiňuje se britská expertka na vztahy Tracey Cox. Není však vyloučeno, že skutečné postelové štěstí můžete najít i se stejně starým partnerem. Je to zkrátka o chemii…

Sexem k dokonalé postavě: 5 poloh, které při hubnutí nahradí posilovnu

elle.cz

30 let: S věkem roste chuť…

S věkem získáváme nejen životní zkušenosti, ale i vyšší sexuální sebevědomí. Ženy už mnohem lépe znají samy sebe, svá těla, touhy i veškeré spouštěče vzrušení. Většinou právě po třicítce dosahují svého prvního orgasmu, za kterým se tak zběsile honí právě ve dvaceti. To dokazuje i výzkum platformy Natural Cycles, kterého se zúčastnilo více než 2500 dobrovolnic a z něhož vyplynulo, že skutečný požitek ze sexu mají ženy až kolem dvaatřiceti let. Více než 70% z nich řeklo, že se cítí skvěle ve své kůži, sebeláska jim nečiní žádný problém a dosahování orgasmů už vůbec ne. Bohužel o takových číslech si může nechat zdát nejmladší skupina žen, která se výzkumu zúčastnila. Většina mladších 23 let uvedla, že má problém nejen s uspokojivým sexem, ale především s nízkou frekvencí orgasmů.

Ženy chtějí lásku a muži sex. A co když je to právě naopak?

elle.cz

40 let: Kvalita, nebo kvantita? Obojí!

Ten skutečně nejlepší sex si podle výzkumu užily až ženy starší 36 let. Skoro 90% z nich uvedlo, že se v posteli cítí atraktivněji než kdy dřív a že kromě pravidelných orgasmů se mohou pochlubit i daleko četnějším milostným životem. A jak zní jejich tajemství? Pravděpodobně důvěra nejen v sebe sama, ale především ke svému partnerovi. „Hned několik studií zjistilo, že pokud má žena ve čtyřiceti letech toho správného partnera, dosahuje vrcholu sexuálního uspokojení,“ doplňuje Cox. Právě čtyřicítka je totiž hranicí, kdy spousta žen opouští svá nešťastná první manželství a vydává se do světa plného svobody a druhých šancí.

5 důvodů, proč si zamilovat ranní sex: Více energie i lepší pleť

elle.cz

Zdroje: everydayhealth.com, traceycox.com, dailymail.co.uk, independent.co.uk