Kdy už to není jen zlomené srdce?

 

1. Cítíte se fyzicky špatně

Ačkoliv je naprosto normální nebýt po rozchodu fyzicky v pohodě - přece jen je to velký stres a tělo na něj reaguje. Jestliže je vám tedy nevolno, máte zažívací potíže, pálení žáhy, špatně spíte a nemáte chuť k jídlu, rozhodně zde není prostor k panice. Jde o naprosto běžné symptomy. Pokud však tyto problémy trvají již opravdu dlouho a spíše se zhoršují nežli naopak, možná byste měli zvážit návštěvu odborníka. Psychické a fyzické zdraví jsou neoddělitelně propojeny a dobrý psycholog vás ze stavu této katarze dostane co nevidět.

2. Nemůžete myslet na nic jiného

Čas léčí, ale jak má pomoci, když nedokážete myslet na nic jiného? Jestliže je váš ex opravdu jediná věc okupující vaši mysl, a to nonstop a vy zažíváte pocity bezcennosti a nedokážete si život bez něho představit a nestojí podle vás za to žít. Je opět na čase vyhledat pomoc. D9ky správné péči začnete milovat sebe sama, utříbíte si priority a vzpomínky na vztah začnou pomalu blednout...

Všichni o něm mluví, ale co to vlastně je? Týká se vás gaslighting?

elle.cz

3. Vyhýbáte se přátelům

Vaši přátelé možná nejsou vyškolení psychoterapeuti, neumí pořádně naslouchat a nerozumí vám, ale nestraňte se jich. To nejhorší, co můžete v rozchodu udělat, je uzavřít se do izolace. Sociální život je právě. V období, kterým právě procházíte opravdu klíčový. Obklopujte se tedy těmi, které máte rádi.

4. V práci jste otupělí

Jedním z nejhorších pocitů je ten, kdy musíte vstát ráno do práce s myšlenkou, že se nebudete moci na vaše úkoly absolutně soustředit. A ano, opět je to po nějakou dobu normální, ale když tento stav přetrvává, z vás vyprchá všechna vášeň a chováte se pouze jako robot, či docházku do zaměstnání bojkotujete zcela, asi tušíte, že to není v pořádku.

5. Vaše chuť k jídlu se změnila 

Rozchod je bezpochyby velkým stresorem, a to může vést i k poruchám příjmu potravy. Pozorujete na sobě, že jste ztratili chuť k jídlu? Nebo se naopak nenasytně přejídáte? Bez ohledu na to, o jakou změnu jde, nenechte to zajít daleko! 

10 nejlepších aktivit, které dělat po rozchodu

elle.cz

6. Sami sobě doktorem 

Předepsala jste si po rozchodu antidepresiva či zaháníte smutek jinými látkami jako alkoholem či dokonce drogami? To je asi to nejhorší, co můžete udělat, jelikož pouze oddalujete problém a zdravé vypořádání se s ním. Je logické, že se chcete chránit a vaše srdce bolí a rozhodně vám nikdo nezakazuje zajít na skleničku s kamarádkou či se vytančit do rána na párty, ale ne nadarmo se těmto látkám říká návykové... 

7. Bezesné noci 

Mít potíže se spánkem pár dní po rozchodu je zcela běžné a bylo by i divné, kdyby tomu tak nebylo. Vždyť najednou nemáte postel s kým sdílet. Jestliže. Ale problém přetrvává nebo se vyloženě začnete děsit chvíle, kdy byste měli jít ulehnout, je něco špatně. Spánková hygiena je pro organismus opravdu zásadní a možná je právě nedostatečný odpočinek to, co vám brání se opět cítit dobře. Vyzkoušejte meditaci, a pokud nepomůže, je tu lékař.  

Nyní můžete zablokovat svého ex na Tinderu

elle.cz