Neřesti randění: Co je horší než ghosting? Zombing.

Jako duch

Vaše rande bylo skvělé a domů jste se vraceli s pocitem, že tohle vypadá do budoucna více než slibně. Jenže o svém love matchi už jste nikdy znovu neslyšeli. Sám se už nikdy neozval a na vaše pokusy o kontakt nereagoval. Bez důvodu, bez vysvětlení. Tento fenomén randění se mezi těmi, kteří ho zažili, začal nazývat „ghosting“. Protějšek se zkrátka vypařil jako duch.

Mohlo by se vám líbit

Fenomén dnešní doby: Ghosting

Byli jste někdy na rande, které bylo skvělé, ale váš protějšek se vám už nikdy neozval? Stalo se vám někdy, že jste šli na schůzku, kde jste to tolik necítili, a tak jste raději druhého již nekontaktovali? V prvním případě jste se stali obětí ghostingu, v tom druhém jste vy ghostovali. Co je to ghosting a proč se ho lidé dopouští?
elle.cz

Návrat zmizelého

Na scénu seznamování se ale vplížilo ještě něco horšího než ghosting. Zpěvačka a hudebnice Mariel Darling se na TikToku podělila o nový děsivý trend seznamování: zombing. „Děvče, byla jsi vyghostovaná? Já byla vyzombingovaná“ sdílela svou zkušenost na platformě se svými sledujícími. Svou zkušenost s randěním přirovnala k zombie apokalypse. „Nejdřív se z vašeho života vypaří jako duch. A po několika měsících vstane z mrtvých a vrátí se k vám jako zombie,“ popsala novou randící neřest. Její video popisující zombing vidělo přes 1,5 milionu uživatelů a mnozí z nich v komentářích napsali, že mají totožnou zkušenost:

Můj zombie má evidentně komplex Ježíše Krista. Vrací se každé 3 dny,“ vtipkovala jedna z komentujících.

Stalo se to proto, že holka, o které si myslel, že je lepší než ty, zjistila, že je hrozný, a vyghostovala ho!" nabídla jiná uživatelka vysvětlení.

„K jejich jménům v Kontaktech si ukládám emotikony náhrobků, abych věděla, že už se s nimi nemám znovu zaobírat,“ napsala další.

Fenomén zombing je stejně jako jeho příbuzný ghosting nepříjemný a škodlivý. Zatímco ghosting vás zanechá zklamané a zmatené, protože si lámete hlavu, co se stalo, že už se vám partner ani přes všechny původně pozitivní signály neozval, zombing způsobuje v hlavě ještě větší chaos. Sotva překonáte smutek z opuštění, milostný zombík se znovu objeví, aby vám dal novou naději a znovu vás emocionálně potýral. Ve většině případů ho ani nenapadne, že by měl něco vysvětlovat nebo se omlouvat. Dělá, jakoby nic a očekává, že spolu navážete přesně tam, kde jste skončili. Zodpovědnost vůči vám a vašim pocitům jsou na levelu nula.

Mohlo by se vám líbit

Rozchod? Jde to i vědomě a s grácií

Procházíte si těžkým partnerským obdobím? Uvažujete o rozchodu? Připravili jsme vám pár tipů, podle kterých byste se měli řídit, abyste rozchod zvládli co nejlépe a s ohledem na vlastní integritu.
elle.cz

Proč to dělá?

Vrtá vám hlavou, proč se někdo vůbec zombingu dopouští? Jsou dvě teorie, které se to snaží vysvětlit. První z nich je, že zombie neumí komunikovat a neví, co si počít sám se sebou. Líbíte se mu, ale zároveň mu na vás možná i něco vadí. A nebo neví, co by sám chtěl. Jestli zůstat volný, nebo se uvázat do vztahu. A když to neví sám, o to hůř se to vysvětluje někomu dalšímu. A tak střídá období zájmu a komunikace s obdobím mlčení a ignorace.

Druhý důvod je více záměrný a je to svým způsobem strategie. Zombie vás nechal být, protože se vrátil k ex nebo potkal ještě někoho dalšího, zajímavějšího nebo vy. Jenže dotyčný ho opustil a zombie je teď sám a nemá nikoho, s kým by trávil čas a kdo by mu masíroval jeho porouchané ego. Chová se k vám jako k onuci. Zmizí, když se mu nabízí lepší možnost a vrací se, když hrozí, že by byl sám. A ještě vám to podá stylem, že se nic nestalo a nemáte kazit atmosféru svou naštvaností. „Máš štěstí, jsem zpátky, tak se pojď bavit!“

Mohlo by se vám líbit

Trpíte ve vztahu? A proč už konečně neodejdete?

Kdy milujete příliš? Když láska bolí. Když se většina rozhovorů, které vedete s blízkými přáteli, točí kolem něho, kolem jeho problémů, jeho myšlenek a pocitů. Když omlouváte jeho mrzuté nebo špatné nálady, nezájem nebo ponižování tím, že to měl v životě těžké a snažíte se mu dělat terapeutku. A taky tehdy, když se ve vztahu neustále stresujete. Je na čase odhalit, proč tak zoufale hledáte někoho, kdo by vás miloval, a místo toho pokaždé narazíte na “toxické” a manipulativní partnery...
elle.cz

Nechte zombie spát

Nejlepší rada, jak na něj? Vraťte zombie do hrobu. Není to on, kdo je pánem situace. Jste to vy, kdo má moc. Můžete je ignorovat, smazat jejich zprávu a oplatit jim stejnou mincí. Nebo poslat jasnou message, že chcete vysvětlení, co se stalo a proč. Kromě toho, že nejspíše odpoví nějakým smyšleným příběhem, je důležité si uvědomit, že to možná nebyla výjimečná situace, ale že se takhle chová běžně. Že když vás vyghostoval jednou a pak se jako zombie vrátil, že se to bude dost pravděpodobně opakovat. Nevykopávejte zombie z jejich digitálních hrobů. Dejte jim ochutnat jejich vlastní medicínu,vyghostujte je. A nadále randěte raději jenom se „živými“. Ušetříte si tím hodně trápení.

Mohlo by se vám líbit

Jak se rozejít v 21. století aneb Kopačky přes internet

Chytré telefony nás sbližují, ale velmi jednoduše a rychle nás také rozdělují. Rozchody mají v online světě svá jasná pravidla. Jaká, zjistila Anna Basiková.
elle.cz

Zdroj: Nypost.com, fox5ny.com