Spřátelte se s ex vašeho partnera. Lepší kamarádku nenajdete!

Nová nejlepší kamarádka

Před časem Gwyneth Paltrow překvapila svět, když na Instagramu sdílela fotografii, na které se drží za ruce s herečkou Dakotou Johnson. Na první pohled nic zvláštního, hvězdná kamarádství se mezi áčkovými celebritami nosí a ani v Hollywoodu nejsou ničím neobvyklým. Než – počkejte chvíli – nám vlastně došlo, že Dakota Johnson chodí s bývalým manželem Gwyneth Paltrow, frontmanem skupiny Coldplay Chrisem Martinem. To jejich nové kamarádství staví do poněkud jiného světla.

Mohlo by se vám líbit

Milostná zrada? Jak zvládnout, že se kamarádka zamilovala do vašeho ex

Rozchody přináší spoustu šrámů, a to i těm, kteří se rozhodnou vztah ukončit. Přátelé dvou kdysi zamilovaných partnerů ale mohou uvíznout v nepříjemném vzduchoprázdnu – nechtějí přijít ani o jednoho. Situace je o to horší, když nezůstane jen u přátelských citů. Jak zvládnout tento citový zádrhel vznikající ve chvíli, kdy se vaše kamarádka zamiluje do vašeho ex?
elle.cz

Co je nutné, to je dobré

Poté, co se manželé Chris Martin a Gwyneth Paltrow v roce 2014 rozešli a vztah definitivně uzavřeli v roce 2016 rozvodem, začal se zpěvák Coldplay o rok později objevovat na veřejnosti s herečkou Dakotou Johnson. Svůj vztah drží víceméně stranou pozornosti veřejnosti. Občas jsou spatřeni na procházce na pláži nebo na rodinné dovolené s dětmi Chrise Martina a Gwyneth Paltrow. V říjnu 2021 Martin udělal výjimkou a během koncertu Coldplay veřejně věnoval svou píseň „Universe“ právě Dakotě. „Tohle je o mém vesmíru a ona je tady,“ uvedl tehdy song divákům. Vzhledem k tomu, že se Dakota vídá s Apple a Mosesem, které má její partner se svou exmanželkou Gwyneth, bylo asi nutné, aby bývalá i současná partnerka navázaly vztah a zaujaly k sobě nějaký postoj.

Katy Perry a Miranda Kerr

 

Nenávist není in

Žijeme v době, kdy se nenávist nenosí. Je cool být nad věcí, ze všeho si brát jen to dobré a to samé přát také ostatním. Nenávist k expartnerům a jejich novým láskám (oficiálně) odešla a zapšklost a pomstychtivost à la seriály Dynastie nebo Beverly Hills 902 10 je absolutně demodé. Teď se mají všichni rádi a nedej bože, aby si někdo ze zúčastněných myslel, nebo to tak vypadalo navenek, že spolu bývalí a noví partneři idylicky nevycházejí. Jen si vzpomeňte, jaké pozdvižení vyvolala domnělá instagramová přestřelka mezi Hailey Bieber, současnou manželkou Justina Biebera, a Selenou Gomez, jeho ex, kterou dodnes lidé považují za jeho životní lásku. Hailey dokonce chodily výhružky smrtí, než Selena zasáhla a prohlásila, že jsou spolu naprosto v pohodě. Zatímco plameny bývalých milostných vztahů sotva doutnají, musí se pečlivě dbát na to, aby uhlíky nových vztahů nerozpoutaly ohnivé peklo. Nejen Gwyneth Paltrow a Dakota Johnson jsou si toho evidentně dobře vědomy.

Pritorita: šťastné dítě

Také zpěvačka Katy Perry, partnerka Orlanda Blooma, a modelka Miranda Kerr, Bloomova bývalá manželka, jsou kamarádky. V epizodě The Drew Barrymore Show v roce 2020 Miranda Kerr vysekla Katy hluboké uznání. „Zbožňuji Katy a cítím se šťastná, že Orlando našel někoho, kdo dělá jeho srdce tak šťastným. Protože na konci dne je pro našeho syna Flynna to nejdůležitější mít šťastného otce a šťastnou matku,“ řekla tehdy na adresu nové partnerky svého muže Miranda Kerr.

Mohlo by se vám líbit

Vaše nová nejlepší kamarádka? Přece ex vašeho ex!

Podobá se monstru z antických bájí. Vašemu příteli málem zničila život a jeho psychice a vaší péči trvalo dlouho dostat ho ze všech jí způsobených šrámů. Šílené příhody, které s ní váš partner zažil, by vydaly na knihu. Do chvíle, než se s ní někde potkáte a zjistíte, že je to úplně normální holka. Nedáte si skleničku?
elle.cz

Jde to vůbec?

Je ale skutečně možné spřátelit se s novým partnerem bývalého partnera? Je. A velmi to usnadní život. Já osobně se svým bývalým partnerem udržuji velmi blízký kamarádský vztah, naše nové rodiny se navzájem znají a střídáme si psa. Přeju si, aby měl po svém boku fajn ženu a není mi na obtíž jeho partnerky poznávat a rozhodně k nim nepřistupuji se záští. Negativity je kolem nás tolik, že není nutné si do života přitahovat další. Rozhodně to dělá život o mnoho snazší. Předávat si psa, vypomáhat si s různými praktickými věcmi, které život přináší, ať už je to zalévání kytek po dobu dovolené nebo pohlídání dětí, když to potřebujete, všechno jde mnohem lépe, když v tom nefiguruje zášť. Záleží samozřejmě také na tom, jaké okolnosti vedly k rozchodu a jak ho která ze stran dokázala zpracovat a strávit. Ne vždy je to možné nebo snadné a někdy to ani není nutné, spřátelit se s novým partnerem bývalého partnera. Ale pokud máte i nadále společné pouto v podobě dětí nebo mazlíčků, může být přátelství s novým partnerem vašeho ex přínosné, osvobozující a někdy také léčivé. Ostatně – máte velkou společnou zkušenost, kterou nikdo jiný než právě vy nepochopí.

Mohlo by se vám líbit

Syndrom fleabaggingu: Proč si stále vybíráme špatné muže?

Bezhlavě se zamilujete do svůdného, tmavovlasého muže, malujete si s ním budoucnost a on… vás zraní. Už nikdy se nechcete spálit, proto dáváte šanci už jen pohledným blonďákům se severskými rysy. I ti vás ovšem zraní a vy si uvědomíte, že vlastně měli stejná gesta, mluvu, zvyky jako předchozí partner. Podvědomě si vybíráte stejné muže. Tak jako spousta jiných žen. Dá se s tím bojovat?
elle.cz

Zdroj: Elle.com