Milostné spiknutí: Jak skousnout, když se kamarádka spustí s vaším ex

Je to zrada?

Měla jste skvělý vztah, který se ale jednoho dne pokazil – ať už na vaší nebo na jeho straně. Ani jednu ze situací není snadné zvládnout. Spoléhala jste na citovou oporu a objektivní rady své kamarádky. O vás i vašem partnerovi věděla všechno, dobré i ty méně lichotivé detaily, a to dokonce i ty nejintimnější. Rozchod vám schvalovala a aby vám psychicky ulevila, podpořila vás v tom, že s někým takovým se opravdu nedá žít. Jenže jste ji nedávno náhodou potkala – s ním. A zjistila jste, že se s ním žít dá. Alespoň podle ní. Nahradila vás v jeho posteli, aniž by se vám to odvážila říct. Jak se v takových situacích zachovat? Je to zrada z obou stran? Nebo byste se s tím měla smířit a přát jim štěstí, které jste vy nenašla?

Samé otázky

Jste v šoku a nejste si úplně jistá, co teď s tím. I pokud jste vztah ukončila vy, přece jen trvá se z toho vzpamatovat a překonat smutek. A najednou na vás útočí nepříjemné pocity. Žárlivost, že na vás tak rychle zapomněl a už je šťastný s jinou. Vztek, že ta, co vás ujišťovala, že s ním nemůžete být, je šťastná s ním. Že vás vaše kamarádka zradila. A otázka, kdy vám to chtěla říct a jestli vůbec. A co teď? Vmést jí do obličeje všechny myšlenky, které vám víří v hlavě? Jak moc váš štve, že jsou ti dva spolu? Jak vás mohla takhle podrazit? Jak mohla zahodit všechna svá prohlášení na jeho osobu a úplně otočit?

Mohlo by se vám líbit

PROČ JE PO ROZCHODU TAK DŮLEŽITÉ VĚNOVAT ČAS SÁM SOBĚ?

Že čas všechno zahojí? Něco pravdy na tom bude. Dopřejte si po rozchodu čas a investujte ho do toho nejcennějšího, co máte – do sebe. Proč je tolik důležité zahojit své rány předtím, než se znovu zamilujete?
elle.cz

Milostné spiknutí z objektivního úhlu pohledu

Zkuste potlačit své zraněné ego, i když to vyžaduje extrémní úsilí. A podívat se na to tak, jako by se vás to emocionálně netýkalo. Uvidíte dvě kamarádky, které se zamilovaly do jednoho muže. Jedna po druhé, aniž by si tím lezly do zelí. Mezi mužem a druhou z kamarádek se nic špatného nestalo. Naopak, dokud byla pohromadě původní dvojice, možná byli přáteli všichni a dobře spolu vycházeli. A když kamarádce schvalovala rozchod, nemusela to myslet vůbec nijak zákeřně. Situace a charakter partnera líčené z kamarádčiny perspektivy mohly skutečně působit tak, že byl rozchod nejlepším řešením. Když pak muže sama poznala blíž, udělala si svůj vlastní názor, který mohl být jiný.

Mohlo by se vám líbit

6 důvodů, proč jsou ženy schopné nenávidět víc než muži

Soutěživost, nevraživost nebo „střelba ostrými“ do zad. Člověk by řekl, že to je spíše doména mužů, ale nenávist na první pohled nezná gender. Navzdory tomu, že se sociální sítě jenom hemží claimy o #girlpower, skutečnost je jiná. Ženy jsou sakra soutěživé a rozhodně se to netýká jen sportu...
elle.cz

A teď z pohledu kamarádky

Vaše kamarádka se v tom plácá možná úplně stejně a neví, jak na to. V době, kdy jste vy a váš expřítel byli spolu, na něj dost možná ani nepomyslela. Když byl pak k mání, začali zjišťovat, že si spolu rozumí a pak už do hry vstoupily city, i když věděli, že to pravděpodobně bude problém. Jenže to známe všichni dobře – srdci neporučíme. Jsou zamilovaní, chtějí spolu být, ale zároveň vám nechtějí ubližovat, protože vědí, že jste se přes rozchod ještě zcela nepřenesla. Kamarádce je z toho smutno, protože nechce ztratit ani novou lásku, ani dávnou kamarádku.

Stojí vám to za to (?)

Ten největší díl práce je na vás. Pokud tedy nejste natolik dotčená, že se ani s jedním z nich už nechcete nikdy vidět. V tom případě si na oba smažte kontakt a nechte je volně odejít ze svého života. Pokud vám – především na vaší kamarádce – záleží, je první vstřícný krok na vás. O vztah s mužem už jste přišla, nebo se ho dokonce sama vzdala. A byla by škoda přijít i o kamarádku. To, že se dala dohromady s vaším bývalým, nemusí být ani od jednoho z nich špatný úmysl. Doteď jste byly kamarádky a měly k sobě extrémně blízko. Jedinou šancí, jak vaše přátelství udržet, je jednat spolu narovinu. Sejděte se s ní a zkuste si vyjasnit situaci. Řekněte jí, v čem se vás to dotklo a jak se cítíte. Ona by měla zase se vší pokorou vysvětlit vám, jak k tomu došlo a proč se rozhodla i do takto potenciálně rizikového vztahu jít. Dejte si navzájem prostor zpracovat informace, které se jedna od druhé dozvíte a sejděte se znovu třeba až za čas. Pak uvidíte, jestli vaše kamarádství stojí za to, protože pokud překoná tuto zkoušku, překoná už pravděpodobně všechno.

Mohlo by se vám líbit

Přátelství mezi mužem a ženou? Jde to, ale pouze v těchto případech

Lidé se v této otázce dělí na dva tábory. Jedni tvrdí, že je čisté kamarádství mezi opačnými pohlavími nemožné, druzí jsou přesvědčeni o opaku. Většina z nás má s přátelstvím mezi mužem a ženou svou zkušenost a ta nás nasměruje do jedné nebo druhé názorové skupiny. A jaká zkušenost převládá? Že to možné je, ale…
elle.cz

Zdroj: yourtango.com, ELLE.com