Zapomeňte na Alfa! Tady jsou další typy mužů, kteří stojí za pozornost

 

Beta samec  

Je přátelský   

Tento velmi běžný typ osobnosti není nic, za co bychom se měli stydět. Beta samec je muž, který není odstrčený, spíše přátelský jedinec respektující ostatní.  

Je rezervovaný  

Někteří beta samci jsou plaší a mnozí se prostě bojí otevřeně sdílet své názory. Být zdrženlivý však neznamená, že beta samcům názor chybí, spíš jsou omezeni v tom, jak velký vliv mohou mít jejich slova a myšlenky. 

Je submisivní  

Charakteristickým znakem beta samce je submisivní povaha. Zatímco mnozí vnímají poddajnost jako negativní vlastnost, jsou chvíle, kdy má podřízenost své výhody. Pokud máte co do činění s někým, kdo se s vámi jen snaží hádat, oceníte beta muže, který spíše hledá kompromis.  

Je loajální  

Poslední vlastností beta samce a jednou z jeho největších předností je loajálnost. Ta z beta mužů také dělá skvělé zaměstnance, protože je velmi pravděpodobné, že budou dělat svou práci a nenaruší celkovou strukturu pracovního toku. 

 

Gamma samec  

Je dobrodružný  

Gama samec je velmi zajímavá postava. Má ve své osobnosti trochu z každého typu muže, přičemž žádná z těchto osobností není dominantní nad ostatními. Gama samec je dobrodružný a vytváří si vlastní cestu.  

Je dychtivý  

Bude chtít zkoušet nové věci a bude toužit učit se novým dovednostem. V jiném smyslu je gama samec také dychtivý získat náklonnost ostatních. Gama osobnost je osobnost, která může být nezávislá na ostatních, ale stále touží získat respekt a obdiv.  

Je uvědomělý  

Mezi ostatními typy mužů vyčnívá jeho schopnost uvědomovat si své činy a to, jak ovlivňují ostatní. To je také klíčem, díky čemuž se v životě dostává daleko. Běžně se má za to, že ti, kteří mají vlastnosti alfa samce, se mohou proměnit v gama, když tohoto uvědomění dosáhnou 

Je empatický  

Empatie je tradičně vnímána jako ženská vlastnost, takže vidět muže jednat se smyslem pro ni je zajímavé a možná poněkud netypické. Empatie, kterou zažívá gama samec, mu umožňuje porozumět tomu, čím ostatní procházejí, aby mohl fungovat jako jakýsi podpůrný systém.  

Mohlo by se vám líbit

Jak poznat, že vás miluje i po rozchodu?

Rozchody nejsou snadné. Vědomí, že už možná nikdy nebudete s osobu, kterou milujete, je jedno z nejtěžších. Jak lze zjistit, že vás stále miluje, když máte pocit, že jste udělali chybu, kterou byste rádi napravili?
elle.cz

Omega  

Je sebejistý  

Tam, kde se alfa samec spoléhá na svou skupinu, omega jedná zcela opačně. Z tohoto důvodu mu smysl pro sebejistotu umožňuje vyhnout se triviálním soutěžím popularity. Nevýhodou toho je, že často zanedbává péči o ostatní, protože se umí postarat jen o sebe.  

Je poháněn vnitřní silou 

S takovou vnitřní silou, která jej posouvá vpřed, pravděpodobně uvidíte omega muže, jak je hnán k tomu, aby dělal, co chce. Je pánem vlastního osudu. 

Je inteligentní  

Typický archetyp „nerdaOmega muž je někdo, kdo se dokáže prokousat složitými algoritmy a vzorci, aby rozluštil kód, kterému ostatní nerozumí.  

Má různorodé zájmy  

Stavění modelů a koníčky, které stimulují mysl, jsou právě tím, čím by omega muž rád trávil veškerý čas. Nedostatek péče o vnější potvrzení dává omega muži pocit svobody dělat, co chce, a to svým vlastním způsobem. 

 

Delta  

Rezignoval  

Prošel zkušeností, která ho přiměla změnit se v delta samce. Ať už to byl jakýkoli zážitek, samec delta se kvůli tomu stal zdrženlivějším. Možná prošel špatným rozchodem, nebo se u něj v minulosti objevily problémy s důvěrou, nyní se jen pomalu otevírá novým lidem, protože je často velmi rezervovaný. 

Je rozzlobený  

Často v sobě skrývá určité množství odporu vůči ostatním. Samec delta se velmi zřídka dívá dovnitř sebe sama, aby vyřešil problémy, spíše viní ostatní, kteří mohou za jeho problémy. Delta samec bude nezdravým způsobem naštvaný na osobu, se kterou chodil nebo se s ní přátelil.  

Sabotuje  

Samec delta často postrádá realitu života, kterou musíte často řešit za něj. Svalením viny na ostatní za své problémy se delta samec sám sabotuje tím, že bude žít v iluzi, že nemůže udělat nic, aby se zdokonalil.  

Je osamělý  

Když na to přijde, samec delta je velmi pravděpodobně osamělým člověkem. Zatímco kdysi mohl být party živlem s mnoha přáteli, změnil se v solitéra.  

Mohlo by se vám líbit

Fenomén POWER SMILING - jak funguje a proč jej zkusit?

Usmíváte se rádi? Je úsměv to, co na vás ostatní chválí? Pak je na čase uvědomit si jeho sílu a zkusit terapii power smilingem!
elle.cz