REKLAMA

Jak poznat, že vás miluje i po rozchodu?

REKLAMA

 

Po rozchodu se můžete cítit bezmocně a vyděšeně z pocitu, že je vaše druhá polovička navždy pryč. Možná jste si také uvědomili, že je za vámi velká chyba, a proto si přejete přetočit čas a dát vašemu vztahu další šanci.

‚‚V období rozchodů není snadné rozpoznat v jakých emocích se zmítáme,” tvrdí terapeut John Gottman ve svých YouTube psychologických tutorialech. ‚‚Proto ke svým pocitům přistupujte opatrně a měřte situace dvakrát,” doporučuje. Pokud jste ale skutečně odhodlání oživit zaniklý vztah, tady je pár ukazatelů, které vám prozradí, že to protějšek má stejně.

Stále jste v kontaktu 

Co to znamená, když vám stále píše, nebo dokonce volá? Omluvným hlasem se dušuje, že se jen chce ujistit, jak se vám daří. ‚‚Může se stát, že druhé straně prostě chybíte a stará se o vaše blaho. Je možné, že je s vámi takhle zvyklí mluvit každý den, až neví, co dělat. Nutně to ale neznamená, že se chce dát znovu dohromady,” říká John Gottman. Emoční prázdnota může indikovat silné emoční pouto, ale toto chování spíš napovídá o přivyknutí si nové realitě bez vás. PS: A to se vztahuje i na ony proslulé opilé textovky.  

Zlobí se 

Spousta z nás to nechápe. Hněv není opakem lásky. Lhostejnost je. Pokud se na vás váš bývalý zlobí, je velká šance, že k vám stále něco cítí. Je dokonce velká šance, že vás stále miluje.‚‚Jednoduše váš partner pravděpodobně očekával více. Možná viděl skvělý vztah a ten je teď zmařen. Ale hněv není dobrým signálem na cestě k usmíření, protože v této situací mimo jiné signalizuje jedince, který nechce přebrat odpovědnost,” dodává terapeut.   

Kontakt přes přátele a známé 

Pokud váš bývalý kontaktuje vaše přátele a snaží se zjistitjak se vám daří, pak je velká šance, že k vám stále něco cítí. ‚‚Skutečnost, že jsou do vašeho vztahu a situace jeho ukončení zapojeni vaši přátelé, znamená, že od nich dostanete spoustu nadšených rad. Je to skvělá příležitost, když k ní přistupujete s čistou hlavou a bez předsudků,” radí John.  

Zablokované profily 

Pokud si myslíte, že je to známka toho, že vás stále velmi miluje a že se chce vrátit, zkuste se zamyslet znovu,” doporučuje John Gottman. Je to signál, že rozchod byl pro něj velmi bolestivý. City k vám tedy chová stále velmi hluboké, ale jeho pýcha mu nedovoluje to projevit. V tomto případě je také velmi reálná šance na to, že se znovu usmíříte, musíte však vyčkat, až se jeho ego zahojí. Počkejte až budou vaše propojení na sociálních sítích znovu aktivní a nechte jeho,  udělá tak odvážný krok.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA