REKLAMA

4 vánoční filmy, které miluje redakce ELLE

REKLAMA

Jak nejlépe nasát vánoční atmosféru? Stačí si najít ty správné filmy. Přesně takové, při kterých se zasmějete a hlavně si odpočinete. Tyto čtyři snímky u nás v redakci rozhodně vedou. A jaké jsou vaše oblíbené? Napište nám do komentářů. 

Last Christmas

Last Christmas (2019)

O čem: 

Kdyby Bridget Jonesová hledala ještě větší zoufalku, než je ona sama, v Kate by se určitě trefila do černého. Ta holka sice vypadá jako roztomilý diblík, ale ve skutečnosti je magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu – nerozumí si s vlastní rodinou, nevyzná se sama v sobě, neumí si najít normálního chlapa a navíc pracuje v obchodě s vánočními potřebami. To se projevuje tak, že chodí v asexuálním skřítkovském kostýmku, neustále cinká rolničkou a v hlavě jí pořád jede vánoční hit George Michaela „Last Christmas“…

Kdo: 

Emilia Clarke, Henry Golding, Emma Thompson a další

Věděli jste, že:

Spoluautorkou filmu jsou herečka Emma Thompson a její manžel Greg Wise.

cara
Láska nebeská

Láska nebeská (2003)

O čem: 

Opravdu si myslíme, že tento film nemusíte nikomu představovat, ale kdyby přece… Láska nebeská, romantická komedie ve stylu Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill a Deník Bridget Jonesové, nás zavede do předvánočního Londýna, kde se odehrává příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek – někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Žádná nepostrádá osobitý humor. Všude, kam se podíváte, způsobuje láska chaos. 

Kdo:

Bill Nighy, Colin Firth, Emma Thompson, Keira Knightley, Hugh Grant, Sienna Guillory, Liam Neeson a další

Věděli jste, že: 

Scénu, v níž Emma Thompson předvádí srdcervoucí pláž při hudbě Joni Mitchell, režisér Richard Curtis natáčel na dvanáctkrát a stále nebyl  spokojený s jejím emocionálním ztvárněním. Nakonec prý použil hned první klapku.

cara
Prázdniny

Prázdniny (2006)

O čem: 

Co by měla dělat čerstvě opuštěná holka v depresích krátce před Vánocemi? Změnit prostředí. Prostě vypadnout někam, kde jí všechno nebude připomínat, že se její život nápadně podobá zápiskům z Deníku Bridget Jonesové. Úplně ideální by bylo, kdyby našla jinou opuštěnou holku v depresích (nejlépe na druhém konci zeměkoule) a vyměnila si s ní aspoň na vánoční prázdniny bydlení. Taková je výchozí situace příběhu úspěšné komediální autorky Nancy Meyers.

Kdo:

Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law, Jack Black, Eli Wallach a další

Věděli jste, že:

Film od začátku scénáristi psali pro konkrétní herce v hlavních rolích.

cara
Sám doma

Sám doma (1990)

O čem: 

„Mám pocit, že jsme doma nechali něco důležitého,“ sdělí paní McCallisterová manželovi na palubě letadla směřujícího přes Atlantik do Paříže. To ještě netuší, že to, co doma zapomněli, je nejmladší člen jejich početné rodiny, Kevin. Tak začíná nejúspěšnější film roku 1990, vánoční komedie o zapomenutém synkovi a dvou nešikovných lupičích. Kevin vůbec nepropadne panice, právě naopak. Konečně může dělat všechno to, co jinak nemůže. 

Kdo:

Macaulay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern, John Heard, Roberts Blossom a další

Věděli jste, že:

Dům McCallisterů v Illinois je dnes vyhledávanou turistickou atrakcí. Můžete si dokonce zaplatit prohlídku s průvodcem. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA