ELLE & Amazing Places: Glamping

Říkáte si, že jste o pojmu glamping ještě neslyšeli? Jedná se o spojení slov „glamour camping“ neboli luxusní kempování. Sice se u nás tento styl ještě stále rozjíždí, ale my už máme v Amazing Places spoustu krásných ubytování, které si zamilujete i vy. Jen se ho nebojte vyzkoušet, budete mile překvapeni.

ap

 Dobčické rybníčky 

Jestli je nějaké místo, které musíte alespoň jednou vidět, pak je to ubytování v rámci projektu Dobčické rybníčky. Vybrat si můžete ze dvou stojících chatiček na hladině – chata Madlenka a Verunka, plovoucí chatky Sofinka, posedu Amálka s nádherným výhledem na rybník, teepee Jiřík, anebo si rezervujte noc v nejnovější chatce Alička. Nevím jestli je to okolní přírodou nebo do míst majitelé vnesli zkrátka jen svou duši, ale ať už jsem spala na kterémkoliv z výše zmíněných míst, bylo to jak v pohádce. Večery jsem trávila na terase na břehu hladiny při západu slunce a ráno se naopak probouzela za zpěvu ptáků. Navíc na každém místě vám zapůjčí nástroje na chytání ryb, tak nahoďte návnadu, v klidu se usaďte a čerpejte energii.

cara
ap

Treehouse pod Ještědem

Už jako malá jsem snila o domečku na stromě a když ho kamarádce přes ulici tatínek postavil, balila jsem si batoh a stěhovala se k nim. Přihlaste se, kdo o něm taky snil! Asi nás majitel Adam Richter vyslyšel, protože jen hodinku pěšky od Ještědu (ano můžete si udělat celodenní výlet) postavil plnohodnotnou chatku mezi stromy. Sice v ní nenajdete elektřinu a voda se čerpá ze studánky, na kráse to místu ale naopak ještě přidává. V ceně ubytování je pro vás nachystaná i bohatá snídaně, kterou budete mít připravenu v košíku a jen si ji po kladce vytáhnete skoro až do postele. Jelikož jsem milovník dlouhých snídaní, byla jsem nadšena, že jsem mohla ochutnat kozí sýr z blízké farmy, uzeniny od tamního řezníka, čerstvé ovoce a zeleninu a samozřejmě i křupavé pečivo. Upřímně teď trochu doufám, že to nečte má výživová poradkyně.

cara
ap

Teepee & Spa

Dalším místem, které jsem jako malá milovala, bylo teepee. Sice jsem do skautu chodila jen jeden rok, a pak už se nechtěla družit s dalšími dětmi, dnes si ve stylovém stanu uprostřed lesa dokážu představit svou dovolenou. Zvlášť když v rámci pobytu máte k dispozici saunu a vířivku jen pro sebe. V tomhle počasí si nedovedu a spíš ani nechci představit další nápor horka v sauně, ale v zimě vás jistě zahřeje. Pod vířivkou si taky jen zatopíte, nasadíte čepice a plán na večer je jasný. Musím se přiznat, že to pro mě byl opravdu skvělý zážitek. Ten ještě podpořil fakt, že nám majitelé obstarali vlastního grill mastera, který sám nakoupil a přímo na místě nám připravil vše, na co jsme měli chuť. My se tak nemuseli vůbec o nic starat a mohli si naplno užívat přírody a indiánského obydlí, stejně jakou Vinnetou a Rybana.

cara
ap

Ypsilon Golf Liberec

Dalším netradičním ubytováním je Ypsilon Golf Liberec. Není sice na úplné samotě nebo uprostřed lesů jako místa před ním, kouzlo to tomu ale neubralo. Jedná se totiž o 10 hausbótů na vodní hladině přímo uprostřed golfového hřiště. Na své si zde přijdou opravdu všichni. Ať už vyrážíte na romantický výlet ve dvou a ráno budete popíjet kávu na terase hausbótu s výhledem na Ještěd, nebo vyrážíte-li sem na teambuilding a v rámci zábavy vyzkoušíte nějaký ten odpal. Já jsem tedy naprostý golfista amatér, ale ráda se učím. K tomu jsem zde měla i svého osobního trenéra, který mi vše velmi trpělivě vysvětlil. I když se to nezdá, je to náročné a mě to zmohlo natolik, že jsem se na deváté jamce přesunula do restaurace a po zbytek dne tu vysedávala se sklenkou prosseca v ruce. Holt každému jde něco jiného.

cara
ap

Šumavská maringotka

Kdo by to byl řekl, že z něčeho tak obyčejného a mnoha lidmi považováno za cirkusácké obydlí, lze vytvořit příjemné ubytování s veškerým potřebným komfortem. Na Šumavě, takřka na úplné samotě, kam vede jen polní cesta, majitelé postavili na své zahradě maringotku a vítají hosty ze všech koutů světa. Ač se na první pohled zdá, že je malá a ani se v ní pořádně nevyspíte, možná budete sami překvapeni, kolik prostoru vám poskytne. V okolí nevedou žádné turistické trasy ani hlavní silnice, spánek vám tak bude narušovat maximálně zpěv ptáků nebo někde v dálce kokrhání kohouta. Ve volných chvílích můžete čas trávit v přírodním jezírku nebo v zimních měsících se ohřát v sauně a vířivce. Večer naopak poseďte u ohniště a nechte si třeba doporučit tipy kam na výlet nebo za gastronomií přímo od majitelů.

cara
ap

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA