ELLE & AMAZING PLACES: Kam vyrazit ve dvou

Začal školní rok, děti zasedly do lavic a vy konečně máte čas pro sebe a pro svou drahou polovičku. Pokud jste se svým ratolestem snažili vymýšlet celé prázdniny vhodný program, je na čase si ho vymyslet i pro sebe a nechat se trochu rozmazlovat. Nejlepší na to je vyjet někam sami ve dvou a užívat si jeden druhého. A kde byste se mohli ubytovat?

Amazing Places

Wellnessvagón 

Dnes už jde vytvořit ubytování opravdu ze všeho. Majitel Marek Růžička vzal starý legio vlak a udělal z něj skvělé místo pro odpočinek ve formě wellness. V klidu se zde vyspí celá rodina, ale raději sem vyrazte sami se svým partnerem. Po přivítání samotným panem majitelem dostanete drobné instrukce co a jak a rázem si můžete užívat dostatek soukromí a odpočinku. K tomu vám bude sloužit vířivka v zimní zahradě, finská sauna nebo venkovní koupací sud, pod kterým si jen zatopíte. Doporučuji se do něj naložit především večer, rovnou se sklenkou vína a pozorovat západ slunce nebo můžete spočítat, kolik zahlédnete hvězd. Jižní Čechy jsou skvělé na výlety na kole, pěší turistiku nebo dlouhé procházky po lesech. Můj soukromý tip: přejděte jen přes silnici k rybníku Hejtman a objevte samostatný ostrůvek spojený s pevninou pouze dřevěným molem. Je tu tak božský klid, že jsem si ráno brzo přivstala a šla se k rybníku dojímat.

cara
Amazing Places

Artur Štramberk 

Co takhle si zajet do podhůří Beskyd, do malebného městečka Štramberk. Ubytovat se můžete v jedné ze tří chalup, které v rámci svého projektu majitelé nabízejí. Pro chvilky ve dvou vám doporučuji vybrat si roubenku Orlí hnízdo, ukrytou vysoko nad městem pod hradební zdí. Chaloupka je stylově zařízena s nádechem starých dobrých časů. V přízemí najdete obývací prostor s modrými kachlovými kamny a plně zařízenou kuchyní a ničím nerušený spánek si užijete v patře. Přestože si můžete v chalupě vařit sami, dopřejte si romantický balíček, kde vám majitelé nachystají večeři při svíčkách formou čtyřchodového menu a vy nebudete mít s ničím starosti. Po výborném gastronomickém zážitku se naložte na celý večer do vířivky s lahví dobrého vína nebo se nechte rozmazlovat při masáži. Vše vám připraví na míru a vy můžete jen odpočívat.

cara
Amazing Places

Hotel Freud

V Beskydech najdete spoustu krásného ubytování. Dalším takovým je třeba Hotel Freud, citlivě zrekonstruovaná stará budova, kde celý interiér působí velmi svěže a příjemně. Na své si přijdete, chcete-li strávit dovolenou aktivně. V těchto dnech můžete využívat tenisový kurt, hřiště na plážový volejbal nebo se zavřít do posilovny. Možná si chcete ale více odpočinout? Večery bývají už chladnější, proto si rezervujte soukromou finskou aromatickou saunu. Po dostatečném prohřátí se zchlaďte ve venkovním bazénku. Nezapomeňte se kouknout na jejich webové stránky, kde najdete výčet kulturních nebo tematických večerů, které hotel pravidelně pořádá. Vyrazit sem můžete třeba v čase, kdy se bude degustovat prosecco nebo celá sbírka luxusních rumů.

cara
Amazing Places

Mamma’s Boutique hotel 

Malý boutique hotel přímo na Poděbradské kolonádě v sobě ukrývá soukromé wellness a výtečnou restauraci. Celý interiér je vkusně zařízen za použití přírodních tónů a kvalitních materiálů. Pro více prostoru vám doporučuji rezervovat pokoj ve čtvrtém patře hotelu, apartmán Bella Vista, jehož součástí je i střešní terasa. Personál vám zajistí soukromý romantický večer v podobě grilování včetně perfektní obsluhy, která vám bude po celou dobu k dispozici a navíc vám připraví to nejlepší, co v hotelové restauraci La Mamma Cucina nabízejí. Volné chvilky naopak v hotelu můžete strávit odpočinkem v sauně, vířivce nebo při masáži celého těla. Rozhodně si ale projděte lázeňské město. Přímo na kolonádě najdete spoustu dalších kaváren a bister, nebo si v hotelu půjčte městská kola a jeďte se trochu projet. Třeba na soutok Labe s Cidlinou.

cara
Amazing Places

Thir

Už jste někdy byli v Táboře? V samotném historickém centru, ve druhém a třetím podlaží nad vinným barem se můžete ubytovat ve zrekonstruovaných pokojích. Už od vstupu je cítit atmosféra historické budovy. Klenuté stropy, jednoduše, ale účinně zařízené prostory a výhled z ložnice na střechy středověkého města. Na pokoji se ale pro začátek moc nezdržujte a sejděte do přízemí do vinného baru, kde kladou důraz na přírodní vína ze Střední Evropy (po kterých i když jich vypijete ne zrovna málo, vás nebude bolet hlava) a jídlo chystané čistě z lokálních surovin. Ty do Thiru dodává zhruba desítka pěstitelů a chovatelů z okolí Tábora. Nebojte se tentokrát trochu zaexperimentovat a objednat si něco, co běžně nejíte. Budete příjemně překvapeni, že vám najednou chutná zelí nebo „nedej bože“ rybí polévka. 

cara
Amazing Places

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA