ELLE & Amazing Places: Kde strávit horké letní dny? U bazénu!

Když v letním horku sedím v kanceláři, sním o jediném. Obléct plavky, lehnout si k bazénu, číst knížku a každou chvíli se svlažit ve studené vodě. Máte to taky tak? Připravila jsem si pro vás pět nejkrásnějších bazénů a koupacích jezírek, která v Česku znám. Pojďte snít se mnou. Nebo radši rovnou vyrazíte za osvěžením?

Amazing Places
Info ikona

Apartmány Ladná

Když jsem loni poprvé vstoupila do nádherných apartmánů na jižní Moravě, měla jsem pocit, jakoby vypadly rovnou z Pinterestu. A taky že ano, minimálně bazén si tam pan majitel vyhlédl. To ale ještě netušil, že fotka, která se mu tak líbila, nepocházela z reálné předlohy, ale byla to pouhá vizualizace. To ho ovšem neodradilo od stavby úchvatného bazénu se zabudovaným barem, který mohou využívat hosté jeho několika apartmánů. Celý objekt tvoří uzavřený komplex, a tak vás tu nebude nikdo a nic rušit.

cara
Info ikona
Amazing Places
Info ikona

Villa Hrušky

Nedaleko Ladné se nachází obec Hrušky, kde v loňském roce vzniklo jedno z mých nejoblíbenějších míst v Amazing Places. Vila ze 30. let je neuvěřitelně vkusně zrekonstruovaná a přilehlá zahrada pro mě ztělesňuje dokonalost. Zastřižený trávník, bylinky, zrající hrušky na stromech, letní kuchyně a nádherný bazén. Vezměte si sem nějaké krásné plavky, velké sluneční brýle a klobouk, budete se cítit jako filmová hvězda. Do této krásy zapadnete.

cara
Info ikona
Amazing Places
Info ikona

Zámek Ratměřice

Sídlo obklopené vysokými sekvojemi je rájem pro milovníky přírody a dobrého jídla. Při procházce parkem narazíte na tenisové kurty, terasu restaurace a teď především na ten bazén. Nádherná oáza uprostřed zahrady vypadá, jako by tu stála odjakživa. Lehátka, slunečníky a průzračná voda vás tu zabaví na nejedno odpoledne. Můžete plavat v bio bazénu v délce 25 m, jen tak se koupat v druhé části a vaše ratolesti pobíhat v brouzdališti. Jednoduše dokonalá letní pohoda.

cara
Info ikona
Amazing Places
Info ikona

Mlýn Danemark

Kousek od Kutné hory najdete místo, kde se skloubil krásný design a dokonalý klid. Tyto dny tam budete určitě chtít trávit u bazénu, který je obklopený ultrapohodlnými lehátky. Pokud nebudete chtít opustit resort, nic vás k tomu nebude nutit. Jen se tak líně procházejte zahradou, posedávejte v patiu, čtěte u vody nebo se věnujte jeden druhému. Mlýn Danemark je otevřený pouze pro dospělé, tak nechte děti doma a přijeďte si ve dvou odpočinout do absolutního ráje.

cara
Info ikona
Amazing Places
Info ikona

Chateau Mcely

Do Chateau Mcely můžete vyrazit kdykoli, ovšem teď v létě si naplno užijete místní park a koupání. Na pokoji najdete župany, trepky a nádhernou slaměnou tašku k vodě, kterou si letos už musím konečně koupit i domů. Vezměte si plavky a vyrazte procházkou parkem k biotopickému jezírku pod zámkem. Natáhněte se na lehátko, jen tak listujte módním časopisem a sluňte se. Možná vás ke spánků ukolébá kvákání žab a vůně levandule. Odpočívejte a užívejte si sladké nic nedělání, ve Mcelích to jde samo.

cara
Info ikona
Amazing Places

EBC promo