Dovolená trochu jinak: Přespěte v zámku, ve věži nebo v kabině letadla

Anybody

Zážitkový hotel v moravské metropoli nabízí pobyty hlavně pro páry. Každý z jeho deseti pokojů je inspirovaný jiným ikonickým filmem. Můžete se ubytovat třeba v pokoji zařízeném v duchu bondovek s letadlovou kabinou a vlastním casinem, v pokoji s kulisami Snídaně u Tiffanyho nebo v pokoji s vybavením evokujícím intergalaktické setkání. Kromě nevšedního ubytování a snídaně v některé z báječných okolních kaváren jsou pro Anybody hotel (ne)typické role play hry individualizované pro každý pokoj. Jako hosté se můžete vžít do postav filmu utvářejícího atmosféru celého pokoje, vybrat si některý ze čtyř scénářů a vymyslet si jeho konec podle vlastní fantazie. Pro každou scénu jsou k dispozici určité rekvizity, světelné nastavení pokoje a možnými úkoly. Verze pro různá pohlaví i sexuální orientace jsou na každém pokoji samozřejmostí. Tak který scénář si zvolíte?

Eklektický zámek plný umění i vesmírná loď. Kde v Česku přenocovat?

elle.cz

Chateau Herálec

Zámeček na Vysočině se právem ocitl ve výběru 100 nejkrásnějších hotelů v Evropě a top 10 zámeckých hotelů světa. Oceněná byla nejen krása zámku samotného, který je kulturní památkou, ale také jeho atmosféra, okolní nedotčená příroda a nabídka autentických zážitků. Chateau Herálec, butikový hotel s vlastním spa zastřešeným francouzskou kosmetickou značkou LʼOccitane, nabízí 19 velkorysých pokojů z nichž ani jeden není stejný a dopřejí vám pocit, že jste se stali zámeckými pány. Klade se zde velký důraz na odpočinek, kvůli kterému zde estavili speciální „pillow menu“, v němž si hosté mohou vybrat z různých druhů polštářů tak, aby se opravdu skvěle vyspali. V odpočinek můžete pokračovat v anglickém zámeckém parku z 18. století, zámecké kapli svaté Anny nebo u skleničky ze zámecké sbírky vín z oblasti Bordeaux. Pobyt na zámku Chateau Herálec přímo s balíčkem služeb lze výhodně zarezervovat přes portál travelking.cz.

Chateu Herálec

Mandarin Oriental Prague

Moderní prostředí v budově staré několik staletí v samém srdci Prahy. Pobyt v hotelu Madarin Oriental se nikdy neomrzí. Ve zdech dřívějšího kláštera se ukrývá 99 luxusních pokojů, které odkazují na svou historii šikmými stropy, obnaženými trámy, výhledy do klášterní zahrady nebo klenutými stropy bývalého kostela. Přenocovat můžete také v soukromé věži v barokním křídle hotelu. Kromě ubytování a výhledů na starou Prahu hotel ohromuje také svými lázněmi. Spa Oriental Mandarin Prague jsou situované v bývalé kapli a nabízejí holistický přístup kombinující masáže, práci s energiemi, koupele, poslech hudby a další cesty k uvolnění a povzbuzení těla i duše.

Umělci v rondonu: Čeští kuchaři, kteří vás vezmou do nebe

elle.cz

Resort Český les

Už jste někdy měli tu čest být prvními hosty? Pokud ne, můžete si tuto výsadu dopřát. Na konci dubna se poprvé otevře nový ambiciozní wellness hotel Resort Český les. Jak už naznačuje jeho název, nachází se v Železné u Smolova, v chráněné krajinné oblasti Český les. Resort Český les vznikl rekonstrukcí někdejší prvorepublikové školy a starých vojenských kasáren.Hostům nabídne 52 prostorných boutique studií a pokojů, pod jejichž designem je podepsáno studio Konceptual. Definuje je spojení masivního dřeva, kovu a skla, minimalistické linie a neutrální barevy,zvláštní pozornost je pak věnována panoramatickým výhledům do zeleně. Do čela gourmet restaurace Hvozd se postaví šéfkuchař Martin Šiling známý z pražských fine dinig restaurací V Zátiší nebo Kampa Park. Ve wellness si můžete dopřát znovuzrození v sauně, páře, relaxaci u solné stěny nebo při masážních terapiích.

Resort Český Les

Zdroj: travelking.cz, anybody.cz, chateauheralec.cz, mandarinoriental.com, resortceskyles.cz