Oázy klidu v Česku. Místa, která vám udělají lépe než psychoterapie

 

DOM Mokrá

DOM znamená „Dále Od Města“. Malebná, nedávno citlivě rekonstruovaná chalupa postavená v 19. století, se skutečně nachází na okraji vesnice Černá v pošumaví - Mokrá nedaleko Lipna a nabízí přesně to, co si od pobytu na Šumavě slibujete. Vyjížďky nebo rybaření na pramičce, která k chalupě patří a nachází se na Malém Lipně, výlety na kole po lipenské magistrále i po místech, která nejsou tolik turisticky exponovaná, večer strávený v sauně nebo spoustu jiných činností, které vám město nemůže nabídnout.

I samotná chalupa, kterou jsme nedávno při ELLE team-buildingu osobně navštívili, je nádherná. Bílé vymalované stavení mákrásné klenby, dřevěné podlahy a trámy na stropě, okouzlující jsou i kuchyně v původním stylu nebo kachlová kamna. Chalupa je ideální pro společnou dovolenou široké rodiny nebo několika rodin spřátelených, popřípadě pro váš pobyt s partou přátel, protože disponuje šesti ložnicemi s možností ubytování 14 hostů. Posedět můžete i venku na zahradě s grilem.

Kde: Mokrá, Černá v Pošumaví

DOM Mokrá

 

Hidden Retreat

Po krátké cestě mezi stromy, kdy projdete dřevěnou bránou, se před vámi otevře výhled na zatopený lom a u něj se choulící chatku – tak akorát velkou, abyste v ní pohodlně prožili několik krásných dní, tak akorát malou, abyste pocítili její dokonalou útulnost. Ráno vstanete a dáte si snídani na zápraží s výhledem na vodu, večer se zrelaxujete v sauně, která pluje přímo na hladině. Mezitím se můžete procházet po okolí a užívat si romantickou samotu a stejně romantickou přírodu.

Kde: Lipnice nad Sázavou

Hidden Retreat

 

Apartmány Ladná

U moře. Tak si budete připadat, až se za vámi zavřou dveře Apartnámů Ladná. Co na tom, že ve skutečnosti budete na okraji malebné jihomoravské vesnice nedaleko Břeclavi. Palmy, horké slunce, posezení zabudované do bazénu, houpací sítě před apartmány, z nich každý má svůj soukromý vchod, bazén, který po setmění mění barvy osvětlení. Jakmile se nasytíte krásného uybtování, můžete si na kolech vyrazit do okolí. Rovinatý terén vede okouzlujícími místy, určitě si zajeďte kolem Dyje do místních lužních lesů, do Lednicko-valtického areálu a večer, jak jinak, posedět do některého z mnoha rodinných vinařství, které region nabízí.
 

Kde: Ladná

Apartmány Ladná

 

Resort Svatá Kateřina

Jestli se nějaké místo specializuje na to, abyste odjeli s vyčištěnou hlavou a pozitivními myšlenkami, pak je to už po mnoho let Resort Svatá Kateřina. Resort leží v malebné krajině Vysočiny mezi Pelhřimovem a Telčí. Sem už tradičně míří lidé unavení městským všedním stereotypem a každodenní honičkou. Do resortu nemají povolený vjezd auta, na pokojích nenajdete televize, se signálem to také není nijak slavné. Pobyty zde jsou určené pro ty, kteří právě toto uvítají, ne pro ty, pro něž to představuje problém. Ve Svaté Kateřině máte vypnout mobily a svůj tok myšlenek nasměrovat do svého nitra. Tady si můžete aktivně zasportovat, protáhnout se při józe, dopřát si wellness nebo některé z ajurvédských ošetření, pochutnat si na zdravém jídle a nadýchat se čerstvého lesního vzduchu. Věřte nám, že tady vám bude dobře po těle i po duši.

Kde: Počátky

Resort Svatá Kateřina

 

Chalupy Solanec

Beskydy jsou kouzelné, ať už se ubytujete kdekoli. Voňavé lesy, malé klikatící se silničky, zelené kopce poseté dřevěnými chalupami a v dřevěných ohradách se pasoucí ovce. Stačí si sednout na trávu a dívat se do okolí. Už ten samotný pohled vydá za několik sezení psychoterapie. Pokud se ještě navíc ubytujete na polosamotě v Chalupách Solanec – v jedné na mechu nebo v druhé na kapradí, bude vaše duševní obroda úplná. Přímo z oken uvidíte vrcholky Pusteven, kam se můžete vydat na výšlap nebo nasednout na kolo a dojet po cyklostezce na Horní Bečvu nebo do Valašského Meziříčí. Blízko to budete mít také do Rožnova pod Radhoštěm s jeho historickým skanzenem a bohatým kulturním programem. Interiéry chalup jsou bílé v kombinaci se dřevem, v každé najdete kachlová kamna a saunu. Nezapomeňte si koupit k snídani frgál!

Kde: Hutisko-Solanec

Chalupy Solanec

 

Chatičky TwoFingers

Ráno se probudit a místo ruchu města poslouchat zpět ptáků a velkými okny pozorovat okolní přírodu, takže získáte pocit, že jste její součástí. V chladnějších večerech nebo ránech si zatopitv kamnech a v peřinách čekat, než se udělá teplo. Dát si koupel a během ní se z vany prosklenou stěnou dívat do zeleně. Počkat si, až za dveřmi přistane bedýnka s jídlem, pochutnat si na domácích dobrotách a pak vyrazit na výšlap po okolních loukách a lesích. Nic víc na tomhle místě v lůně přírody dělat nemusíte. Jenom kolem sebe nechat plynout čas a odpočívat. Zní vám to skvěle? Pak musíte jet do chatiček TwoFingers za malinkou vesničkou Krabčice na Náchodsku.

Kde: Krabčice

Chatička TwoFingers

 

Zdroj: Amazingplaces.cz, archiv míst