Co spolu mají Miranda a pan Božský?

Cynthii Nixon si jistě pamatujete jako drsnou právničku Mirandu ze seriálu Sex ve městě. Před nedávnem rozjela volební kampaň, jelikož se chce stát guvernérkou státu New Yorku. Herečka se v demokratických primárkách, ze kterých vzejde oficiální stranický kandidát, postaví nynějšímu guvernérovi Andrewu Cuomovi.

Nixon se v občanských aktivitách angažuje už delší dobu. Svou kandidaturu odůvodnila tím, že miluje New York. „Je to místo, kde jsem vyrostla a kde vychovávám své děti.“

kd

Herečka, jež má tři děti a otevřeně se hlásí k homosexualitě, v projevech opakovaně vyzývala demokraty, aby se místo kritizování prezidenta Trumpa zaměřili na svou identitu.

dj

Cynthii podporuje například kolegyně z herecké branže Lena Dunham, která jí věnovala 10 tisíc dolarů, Alec Baldwin přispěl 16 tisíci dolary a podporu jí slíbili i kolegové ze seriálu Sex ve městě. Sarah Jessica Parker (Carrie), Kristine Davis (Charlotte), ale i David Eigenberg, její seriálový partner Steve, nebo Lynn Cohen, která zase hrála její chůvu Magdu.

A teď ji podporuje i Chris Noth alias slavný pan Božský! Podle finančního výkazu daroval Noth na její kampaň 2500 dolarů.

kj

 

EBC promo