Krásné, i když trochu kýč. Ty nejhonosnější vánoční výlohy butiků

 

Chanel na 19 rue Cambon v záplavě hvězd

Při příležitosti oslav konce roku byla fasáda pařížského butiku Chanel na 19 rue Cambon oblečena do dekorací inspirovaných sto lety slávy ikonického parfému N°5. Světelné instalace symbolizují vůbec první parfém vytvořený domem Chanel a i po tolika letech od svého vzniku zůstává nevyčerpatelným symbolem této značky. Instalace se skládá z kovové konstrukce poseté světelnými girlandami obklopenými konstelací hvězd, která odkazuje na fascinaci Gabrielle Chanel dalekým vesmírem.

 

Chanel

 

Pohádkově opulentní Vánoce u Tiffanyho

Šperkařský dům Tiffany poprvé představil vánoční výlohy v berlínském KaDeWe a Oberpollinger v Mnichově. Jsou inspirovány výtvory slavného designéra Tiffany Jeana Schlumbergera, jeho ikonický „Bird on a Rock“ zde ožívá jako hlavní protagonista příběhu, který se odehrává v pohádkových scenériích a kouzelných kulisách. Zvířecí motivy zde ožívají, vše se leskne a třpytí a vy se můžete stát pozorovateli tohoto dění nahlédnutím za pomyslnou oponu, kterou okna vytvářejí. Šperky vystavené v těchto magických oknech s ručně malovaným pozadím doplněných třpytivými lustry jsou oživeny i pomocí digitálních animací. Nebude to náhoda, že vám tato podívaná může připomínat baletní hru Louskáček...

 

Tiffany

 

Jednoduše kouzelný Totême

Na stockholmské Biblioteksgatan se rozsvítila výloha butiku minimalistické modly všech estétů, Totême. Poskytuje nám pohled do zasněžené zimní zahrady, rámované živými ploty, alejí pečlivě zastřižených stromků a noční scenérii zde osvětluje jen řada lamp. Figurky oděné v Totême kabátcích se v ní zastavují na kus řeči a vinšují si poklidný čas předvánoční, starají se o flóru či venčí psy. Pamatujete si na malované dětské knihy, na jejichž stránkách se toho dělo tak moc, že jste nemohli oči odtrhnout? To samé se vám pravděpodobně stane i s touto jednoduše kouzelnou výlohou u Totême.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Magická hvězdná obloha u Bulgari

Klenotnický dům sjednocuje všechna místa světa od Říma, přes New York až po Šanghaji a rozjasňuje kolem tisíce výloh po celé zeměkouli okouzlující animací Meraviglia. Ty nejvzácnější drahé kameny se vyjímají na magické hvězdné obloze a hravou formou tento scénografický ohňostroj naplňuje výlohy, u kterých stojí za to se zastavit. 

 

Bulgari

 

Trendy Fendi

Fendi neusíná na vavřínech a představuje vánoční výzdobu hodnou jedenadvacátého století. Římský Palazzo Fendi na Largo Goldoni byl oděn do svátečních světel pomocí velkoplošných obrazovek, na které je promítána proměnlivá struktura, která zaujme již z dáli. Jestliže jsme na začátku článku psali, že více je více, Fendi se tohoto úkolu chopil v opravdu velkolepém pojetí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Které jsou ty nejhonosnější vánoční dekorace módních domů?

Jak Hollywood změnil svět módy

elle.cz