ELLE Kvíz: Jak dobře znáte oblíbené „holčičí“ filmy?

Happyend Pretty Woman

Filmy, které dnes až nekriticky milujeme a jsme schopné si je pouštět několikrát do roka, se přitom nemusely vůbec stát populární. Třeba filmová ikona 90. let, romantická komedie Pretty Woman. Původně se měl film jmenovat 3000 dolarů – jako částka, kterou měla prostitutka Vivian dostat za svůj čas strávený s boháčem Edwardem. A rozhodně se také nemělo jednat o odlehčenou komedii. Původní verze měla být temné drama o prostituci a drogách. Vztah mezi Vivian a Edwardem měl být spíše kontroverzní než lovestory zakončená happyendem a místo podezření, že Vivian bere drogy, které byly ve skutečnosti jen zubní nit, se skutečně mělo prokázat, že Viv bere a dokonce prodává drogy. Scény, kde se Vivian k tomu Edwardovi přiznává a ten ji následně vyhodí z auta, nebo kde ji přepadnou drogoví dealeři, byly ale z filmu vypuštěny. Původní myšlenka filmu byla radikálně změněna, některé scény vystříhány a zbytek přizpůsobený tomu, aby Vivian a Edward byli divákům oba sympatičtí a všechno s nimi dobře dopadlo. Díky bohu, protože si troufáme říct, že film v původní podobě by nikdy nedosáhl tak velkolepého úspěchu jako jeho přepracovaná verze, kterou známe (a zbožňujeme!) dnes.

ELLE MOVIE LIST: ty nejlepší filmové a seriálové novinky na listopad

elle.cz

Vánoční kultovka 

Dalším kultovním „holčičím“ filmem je Láska nebeská. Dalo by se říct, že vánoční program by nebyl kompletní bez Popelky a Lásky nebeské. Scénář a režii si vzal do parády Richard Curtis, který byl už podepsaný pod legendárními filmy jako Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill a Deník Bridget Jones a podařilo se mu vytvořit skvělý film nabitý osobitými postavami s tak zajímavými osudy a zápletkami, že snad ani jednu jedinou scénu nelze označit za hluché místo. Nápadů bylo na jediný film tolik, že po prvním sestříhání měl film tři a půl hodiny. S těžkým srdcem toho musel režisér vystříhat ještě mnohem více, ale dobrou zprávou je, že scény, které se do filmu nakonec nedostaly, se dají vidět aspoň na bonusovém dvd. Zajímavostí také je, že vyznání lásky jedné z postav, Marca manželce jeho kamaráda Juliet, je považováno za jedno z nejromantičtějších filmových vyznání lásky všech dob. A to přesto, že nebylo nikdy vyřčeno slovy a a nesetkalo se s happyendem, vzhledem k tomu, že žena, které bylo určeno, byla vdaná. I tak ale na tuto scénu čekáme se zatajeným dechem a pociťujeme dojetí pokaždé, když ji vidíme.

Internet válcuje Barbie test. Ženy podle něj ověřují své partnery

elle.cz

Milují je i muži. Tajně.

Většina „holčičích“ filmů je natáčená s vědomím, že jejich primárním publikem budou ženy. Nicméně, pokud se váš partner zapomene přemístit k nějakému sportovnímu přenosu a zůstane se dívat s vámi, můžete nenápadným pohledem zjistit, že se při sledování dobře baví nebo úporně polyká, aby na sobě nedal znát dojetí. Jen to nikdy veřejně nepřizná. Tenhle kvíz mu proto raději dělat nedávejte. Ještě by se ukázalo, že zná správné odpovědi a musel by ven s pravdou: že ho ty „holčičí“ filmy vlastně docela dost baví.

Zdroj: Wikipedia, ČSFD, ranker.com