ELLE MOVIE LIST: ty nejlepší filmové a seriálové novinky na listopad

Jsou světla, která nevidíme

Brilantní válečný seriál byl natočený podle románu oceněného Pulitzerovou cenou. Zaměřuje se na postavu slepé dívky Marie-Laury, která před nacisty utíká ke svému samotářskému strýci na venkov. Její strýc tam vede odbojové rozhlasové vysílání, co kterého se Marie-Laure také zapojí. Díky jejímu vysílání se do ní zamiluje Werner, geniální mladík, který má za úkol vyhledávat místa nelegálních radiových signálů. Od svých nacistických velitelů dostane těžký úkol – Marii-Laure najít a zabít.

Premiéra: 2. listopadu 2023

Kde: Netflix

 

Jagna

Animovaný film pro dospělé, jehož hlavní hrdinka Jagna, mladá vesnická dívka, je provdána za bohatého, ale staršího muže Borynu. Předem dohodnutý sňatek se starým partnerem, kterého nemiluje a život na vesnici, která ji nepřijala, je ale pro Jagnu skličující. Útěchu nachází v náruči dospělého syna svého muže, který už je ale také ženatý. Když navíc její muž umírá, věci se ještě více zkomplikují.

Premiéra: 9. listopadu 2023

Kde: v kinech

 

Zabiják

Osamělý nájemný vrah Michel (Michael Fassbender) je bezchybný. Do práce netahá emoce, pochybnosti, je soustředěný, nelítostný a dělá vždy jen to, za co byl zaplacen. Právě to jsou trumfy, proč dokáže úspěšně eliminovat každou oběť, kterou mu předhodí. Co se ale stane, když začne svou budoucí oběť studovat? Zdá se, že jeho rozum a chladnokrevnost se pomalu začínají otřásat v základech.

Premiéra: 10. listopadu 2023

Kde: Netflix

 

Koruna

Šestá řada seriál Koruna, popisujícího život britské královské rodiny, uzavře. Vyprávět bude o románku princezny Diany s Dodim AlFayedem, i o počínající lásce prince Williama a jeho současné manželky Catherine. Popisovat bude také události před a po osudné nehodě princezny Diany, vzhledem k obavám a nevoli fanoušků se ale zobrazování samotné nehody vyhne. Užijte si závěrečnou řadu s královskou pompézností!

Premiéra: 16. listopadu 2023

Kde: Netflix

 

Napoleon

Dočkali jsme se. Do kin velkolepě přichází Napoleon. Jeho nástup k moci a komplikovaný vztah s císařovnou Joséphine de Beauharnais tentokrát zpracoval Ridley Scott, a to znamená jediné – bude to opět ohromující podívaná. Rozhodl se zmapovat osudy jednoho z největších a zároveň nejkontroverznějších světových vojevůdců Napoleona Bonaparteho, který neměl nic a získal všechno. Toho pod taktovkou Ridleyho Scotta ztvárnil Joaquin Phoenix. Snímek si můžete shlédnout v kině nebo si počkat, až se přesune na streamovací platformu Apple TV+.

Premiéra: 23. listopadu 2023

Kde: v kinech

 

Na maděru

Speciální jednotka právě zneškodnila jadernou bombu, která ohrožovala Las Vegas. Hoši se po dobře odvedené práci vrhnou do víru bujarých oslav, ale kocovina bude víc než krutá. S několika promile v krvi zjišťují, že bombu sice zničili, ale jednalo se jen o atrapu. Zatímco ta pravá ještě pořád kdesi ve Vegas zlověstně tiká. Ve svém stavu tak musí opět napnout všechny síly, aby si dali ještě jedno akční repete.

Premiéra: 30. listopadu 2023

Kde: Netflix

 

Jak mít sex

Tři britské teenagerky vyrážejí na letní dovolenou, která se má nést ve znamení parties, alkoholu a sexu. Právě ten na ně číhá na každém rohu a je zajímavé sledovat, jak se boří dosavadní tabu a jak film citlivě odhaluje intimní zážitky dnešních mladých lidí. Snímek debutoval na letošním festivalu v Cannes a byl diváky i kritikou přijatý s nadšením. 

Premiéra: 30. listopadu 2023

Kde: v kinech

Zdroj: Netflix, Apple TV+, oficiální zdroje distributorů, ČSFD, kinobox.cz