Bridgerton je zpět: Zde je vše, co víme o třetí sérii

Výjimečný úspěch Bridgertonu

Když se tvůrci Bridgertonu několik let zpátky rozhodli zfilmovat knižní sérii osmi historických romancí od autorky Julie Quinn, pravděpodobně si ještě nedokázali představit hvězdnou budoucnost, která na ně čekala. Jakmile se totiž seriál poprvé objevil na televizních obrazovkách, shlédlo jej přes 200 miliónů registrovaných uživatelů Netlfixu, čímž předčil například i Stranger Things. Je tedy jasné, že úspěch Bridgertonu nelze bagatelizovat. V popkulturním světě se suverénně prosadil, přestože se jedná o žánr, který se ve jméně stereotypizace přisuzuje ženskému diváctvu, a tedy automaticky čelí i vlně kritiky a výsměchu. Nicméně vzhledem k tomu, že seriál vyšel v době svátků a pandemie, stal se bezvadným únikem od reality a takzvaným guilty pleasure. I proto se nikdo nemůže dočkat třetí série, která bude rozdělena do dvou částí – první čtyři epizody čeká premiéra 16. května 2024 a další čtyři 13. června.

Mohlo by se vám líbit

ELLE Movie List: Ty nejlepší filmové a seriálové novinky na prosinec

Nesem vám novinky, pozor dejte… Dejte si chvíli oddech od koled, pečení cukroví a nákupního šílenství a odskočte si do kina. Nebo si po celodenním maratonu odpočiňte u telky. I v prosinci na vás kromě tradiční nálože pohádek a romantických komedií čekají zajímavé novinky, které byste měli vidět. Tady jsou.
elle.cz

Pod reflektory tentokrát spočine Penelope

Penelope Featherington, kdysi zamilovaná do Colina Bridgertona, se nyní potýká s rozbitými iluzemi a rozhodne se hledat manželský svazek, který by jí zajistil nezávislost, aby si mohla zachovat své tajné alter ego Lady Whistledown - regentskou verzi Gossip Girl. Její vstup na sňatkový trh se však stává sérií přešlapů, které pramení z nedostatku sebedůvěry. Colina, jenž se vrací z pobytu s nově nabytým a hlasitým sebevědomím, zaskočí, když zjistí, že Penelope se v jeho přítomnosti chová odtažitě. Touží obnovit jejich přátelství a nabídne jí, že ji pomůže nalézt sebedůvěru a rovnou i toho manžela. Jeho mentorství v něm však podnítí vlnu nečekaných emocí Colin, které přesahují hranice přátelství a způsobují bouřlivý vnitřní boj. Uprostřed Penelopiných milostných snah a Colinova vnitřního zmatku se prohlubuje rozkol s její nejlepší kamarádkou Eloise, která nachází nečekaného spojence a hledá útěchu v novém přátelství. Rozvíjející se přítomnost Penelope ve vyšší společnosti jen zvyšuje náročnost utajování jejího dvojího života.

Mohlo by se vám líbit

Netflix brzy odhalí to, co se dělo před Bridgertonem

Po velkém úspěchu hitové streamovací série Bridgerton byly modlitby fanoušků vyslyšeny. Nejenže jsou potvrzeny dvě další série, ale také se jim dostane spin-off příběhu předcházejícího ději Bridgertonu. Zaměří se na první kroky mladé královny Charlotte na šlechtickém dvoře.
elle.cz

Diváci si na Colina a Penelope měli ještě počkat

Pokud by se tvůrci seriálu striktně drželi pořadí knih, přišel by čas na Penelope a Colina až ve čtvrté sérii, neboť třetí kniha se věnuje Benedictovi Bridgertonovi a Sophie Beckett. Jess Brownell, který nahradil Chrise Van Dusena na pozici showrunnera, vysvětlil změnu ve chronologii magazínu Variety: „Opravdu mám pocit, že přišel čas Colina a Penelope. Oba herce sledujeme na obrazovkách už od první série a trochu jsme do nich už investovali. Víme, jací jsou jako lidé,“ řekl. „Mám pocit, že zejména v poslední sezóně jsou mezi nimi momenty napětí, kdy si Colin téměř uvědomuje, že k němu Penelope něco cítí, ale nakonec k ničemu takovému nedojde. Místo abychom tuto dynamiku přešlapovali na místě, chtěli jsme ji protlačit do jejich vlastní sezóny. Opravdu nám to přišlo jako ideální okamžik, kdy to rozjet.“

Mohlo by se vám líbit

Je „And Just Like That“ nejlepší z nejhorších seriálů?

Někdo se na volné pokračování kultovního „Sexu ve městě“ dívá ze setrvačnosti, někdo nemůže odtrhnout oči, podobně, jako když zíráte na autonehodu. Neslyšela jsem snad o nikom, komu by se seriál skrz naskrz líbil. Otázka tak zní: líbil se nám opravdu bez výhrad i „Sex ve městě“, nebo sloužil podobně jako AJLT jako rozbuška pro konverzace, jako premisa pro přemýšlení o vztazích, o liberálním feminismu a ano – o nehorázně drahých botičkách a ceně nemovitostí v New Yorku?
elle.cz

Na koho dalšího se můžeme či nemáme těšit?

Očekává se, že herecký ansámbl, který je zásadní součástí úspěchu Bridgertonu, se vrátí v plné síle. Simone Ashley, která si zopakuje roli Kate, vyjádřila nadšení z dalšího prozkoumávání vyvíjejícího se vztahu mezi její postavou a Anthonym Bridgertonem v podání Jonathana Baileyho. Cesta dvojice do manželství divákům nabídne odlišný, o něco odlehčenější zážitek ve srovnání s předchozí sezónou. Nadále se však diskutuje o absenci Regé-Jean Page, který v první sérii ztvárnil vévodu z Hastingsu. Navzdory nadějím fanoušků, Page jednoznačně potvrdil svůj odchod ze seriálu, čímž připravil půdu pro nové postavy a příběhy, které se dostanou do centra pozornosti.

Prohlédněte si první záběry ze třetí série seriálu Bridgerton

Zdroj: ELLE.com, Netflix, Deník N