5 nejlepších módních podcastů, které vás budou opravdu bavit

 

Dressed: The History of Fashion

Série Cassidy Zachary a April Calahan je zlatým standardem nejen pro profesionály v modním oboru, ale i pro nadšence do historie, kteří touží po hlubším porozumění historických souvislostí i současném stavu módy. Nabízí rozhovory se specialisty na tradiční arabské šaty a černý dandyismus až po zkoumání konkrétních kousků, včetně slunečních brýlí a kombinéz. Pokud si chcete rozšířit své módní znalosti o klíčových momentech s trochou vtipu, tohle bude podcast pro vás. 

 

 

BOF

Business of Fashion Podcast je známý coby jeden z nejspolehlivějších zdrojů aktuálních módních zpráv. Moderátorem je generální ředitel BOF, spisovatel a digitální podnikatel Imran Amed, který se do hloubky věnuje malým i velkým problémům průmyslu módy, a to s nestranností a maximálním množstvím informací. Tento podcast může být zajímavý jak pro designery, tak po profesionály v oboru, kteří se zajímají jak o módní politiku, tak o červený koberec. Je to absolutní must-hear.  

 

 

Chanel Connects

Po úspěchu svého čtyřdílného módního podcastu Métier Class: 3.55 z roku 2017, který zahrnoval vůbec poslední rozhovor s Karlem Lagerfeldem, představuje Chanel Connects zcela novou nabídkou. Tento kulturní podcast spojuje prominentní jména z oblasti filmu, umění, hudby a módy, kde debatují o tom, jak mohou kreativní průmysly co nejlépe přežít tyto nepředvídatelné časy. Osm epizod s hosty jako Edward Enninful, Pharrell Williams, Tilda Swinton a Andrew Bolton (kurátor Met Museum) se každá zabývá jinou průmyslovou otázkou, a přestože má kořeny v chaosu Covidu, nabízí vzrušující a optimistické nápady, jak se novému světu po pandemie mohou kulturní instituce přizpůsobit. 

 

 

Gucci Podcast

Tento podcast odkrývá mnoho zajímavých lidí, spolupracujících s Alessandrem Michelem, kreativním ředitelem florentského módního domu, a poskytuje skvělý pohled na osobnost značky. Zaměřuje se na mnoho projektů sponzorovaných domem, od Chime Zine přes spolupráci s Dapper Dan až po nedávné „hackování “ Balenciagy (mimochodem, rozhovor mezi Alessandrem Michelem a Demnou Gvasaliou se ukázal jako obzvláště zajímavý.) Velmi zajímavá epizoda byla také o projektu Vault, který vyzval skupinu mladých návrhářů, aby přetvořili kousky z archivu Gucci, s hostem Lairdem Borrelli-Perssonem. Pokud milujete Gucci, bude milovat i tento podcast. 

 

 

This Old Thing?

„Královna sekáčů“ Bay Garnett objevuje nejoblíbenější oblečení svých hostů z dětství i mimo něj. Patří mezi ně světové celebrity jako Paloma Faith, Rachel Weisz, Charlotte Tilbury, Sophie Ellis Bextor, Chloe Sevigny nebo Christina Ricci. Tato stylistka a bývalá módní redaktorka si připisuje zásluhu za to, že časopisy (za jejího působení v nich) začali používat kusy z druhé ruky v rámci svých foto editoriálů, a nyní dává tipy obyčejným smrtelníkům, jak na to. Posluchačům radí, jak úsporně nakupovat i to, jak identifikovat ty nejlepší kusy.  

 

Poslechněte si nový podcast ELLEness

elle.cz

REKLAMA