Jaká byla první konference ELLE ACADEMY?

Celý event zahájila Pavlína Louženská svou úvodní řečí a navodila tak motivovanou atmosféru, v níž nám ukázala, že se nemáme bát věřit si a umět se prodat. Jako zkušená mentorka nám dodala energii a sílu dozvídat se nové věci a pracovat na sobě. 

Na ni již plynule navázala uznávaná koučka a lektorka osobního a profesního rozvoje Janka Chudlíková jejíž Youtube kanál sledují tisíce lidí. Ta nám prozradila, jak vnímat naši sebehodnotu. Naučila nás poznat, kým doopravdy jsme a kým chceme být... “Kdybych vám položila otázku: Kdo jste? Co byste odpověděli?” ptala se Janka a vysvětlila nám, jakým systémem funguje náš mozek a umožnila pochopit, že způsobem, kterým jednáme, utváříme svět kolem sebe. Naučili jsme se změnit zažité vzorce chování, které nám škodí. Odnaučili jsme se naopak zkratky a stereotypy. Věděli jste, že v 99 % případů kopírujeme svou minulost a chováme se dle nějaké nahrávky z dětství? Od té je třeba se oprostit a věnovat svou pozornost jen tomu, na čem opravdu záleží - tomu pozitivnímu. Protože myšlenka tvoří hmotu

Soňa Porupková, moderátorka, lektorka mediálních a komunikačních dovedností nám dala spoustu praktických tipů, jak zlepšit svůj mluvený i vizuální projev a zároveň působit před publikem přirozeně. Které to byly? 

1. Uvědomte si, že jde o práci na celý život. Vždy je co zlepšovat. 
2. Potřebujete zpětnou vazbu. 
3. Nervozitu nevnímejte negativně. Jde o přirozenou věc, jen je potřeba jí dát mantinely. Ideální je jí předcházet důkladnou přípravou a vyzkoušet také můžete brániční dýchání. 
4. Rozmluvte se předem. Od toho jsou tu jazykolamy či takzvaná “korková metoda”. 
5. Sestavte si “kartičku” s nápovědou a poznámkami. 

Petra Nulíčková se s námi podělila o své zkušenosti z HR světa. Dozvěděli jsme se, jestli je nezbytné být součástí komunity, jak je důležité mít názor a nebát se. “Komunikujte svůj cíl,” tak by mohlo znít moto tohoto velmi užitečného rozhovoru. Petra vyzdvihovala důležitost toho být aktivní a propagovat se. Jak jinak si vás má někdo všimnout? A zjistili jsme, kde se skrývá správná odpověď na klasickou pohovorovou otázku: “Jaké jsou vaše slabé stránky?” Mysleli jste si, že vám náboráři neprojíždějí sociální sítě? Tak teď už víte, na čem jste...

Role sociálních síti při budování osobní značky je v dnešní době obrovská, proto jsme si na ELLE ACADEMY pozvali José Kadlece certifikovaného LinkedIn profesionála ve Střední a Východní Evropě a autora best-selleru o sociální síti LinkedIn “People as Merchandise”. Ten s námi sdílel tipy a triky jak využít tato média a prozradil, co funguje a čeho se vyvarovat. 

José nám vysvětlil, proč je LinkedIn jednou z nejvíce rostoucích sociálních sítí a jak využít její funkci, kdy vidíte, kdo si zobrazil váš profil. Ukázal, jak snadné je zde získat spojení a obklopit se lidmi, kteří jsou podobně profesně zaměřeni jako vy. Toto médium je v dnešní době klíčové v budování osobního brandu. A to ani není nutné vytvářet vlastní obsah. Slouží jako CV, pomůže získat lepší práci i vyšší plat a vy už teď víte, jak na to! Tak schválně, používáte už LinkedIn také? A kolik nových kontaktů máte ze včera? 

 

Na další online event ELLE ACADEMY na téma "Jak objevit a naplno rozvinout svůj potenciál" se můžete těšit již 22. června!  Více informací budeme přůběžně zveřejňovat na webu ELLE ACADEMY.